Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ma i opisywał swoje wrażenia ( pozytywne ), niemniej ogół forumowy stwierdził, że badziewie jest to straszne, więc przestałem opisywać. :-P
 

abhaya  Dołączył: 19 Sie 2007
A czy można prosić o link?
A czy można prosić o link do ładnych sampli? Widziałem już jakieś, ale były kiepskie, wiem, że przy odrobinie inwencji można z tego skanera wycisnąć zadowalające efekty (najlepiej średni format). Jeśli wyśmiewany to proszę linki na priva albo na GG. Dziękuję.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widziałem wydruki z tych skanów nie nie miałem negatywnych reakcji wewnętrznych :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
http://www.heise.de/ct/testbilder/scanner_0617/

pod zdjęciami skanera są linki do skanów.
Jest i negatyw i diapozytyw.
Plustek st64+ jest na samym dole.

gilby
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odświeżę temat.

Zastanawiam się nad jednym z dwóch: Epson V600 oraz Canon 9000F. Na razie wszystko przemawia za Canonem - niższa cena, nowsze wersje dołączonego oprogramowania, wyższa rozdzielczość dla negatywów (1700 wobec 1560 - wg http://www.filmscanner.in...stberichte.html ), oba mają sprzętowe usuwanie zanieczyszczeń (oba nie do końca dopracowane).

Czy znacie jakieś argumenty na korzyść Epsona?
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
plwk, czy zdecydowałeś się może na Canona 9000F? Jeśli tak, to jakie są Twoje wrażenia? Zastanawiam się nad przesiadką z Epsona V300, dla kilku dodatkowych opcji.

Pozdrawiam!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pablo napisał/a:
czy zdecydowałeś się może na Canona 9000F?

Tak.
pablo napisał/a:
jakie są Twoje wrażenia?

O co konkretnie chodzi?
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Ciekawi mnie jaki radzi sobie system usuwania rys i kurzu (FARE), jakie efekty daje multi-sampling, czy użyteczne są profile negatywów? Nad skanami z Epsona V300 muszę zawsze sporo popracować jeśli chodzi o kolory, kontrast. Nie zawsze udaje mi się doprowadzić skan do zadowalającego wyglądu. A Canona 9000F kusi paroma wodotryskami i dołączonym oprogramowaniem.

Pozdrawiam!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pablo napisał/a:
Ciekawi mnie jaki radzi sobie system usuwania rys i kurzu (FARE)

Z większością kurzu i plam sobie radzi, z rysami różnie.
pablo napisał/a:
jakie efekty daje multi-sampling

Widać, że działa. Przy skanowaniu z dwoma przejściami wyraźnie widać, że jedno jest robione na światła a drugie na cienie.
pablo napisał/a:
czy użyteczne są profile negatywów?

Mam przeważnie takie negatywy do jakich nie ma Vuescan profili.
pablo napisał/a:
Nie zawsze udaje mi się doprowadzić skan do zadowalającego wyglądu.

Zawsze coś trzeba po skanowaniu poprawić.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Do plwk :
Jak oceniasz ostrość skanów z Canona? Czy masz w tym względzie jakieś porównanie z innymi podobnymi skanerami? Pytam, bo kiedyś o mało co a kupiłbym Epsona V700, ale zrezygnowałem, bo wg mnie skany większej rozdzielczości były mało ostre, takie jakby "mydlane", a ostrzenie programowe to nigdy nie to samo co ostrość fizyczna, sprzętowa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kupowałem go na podstawie testów z internetu z przeznaczeniem do średniego formatu i na tym oceniam, że jest bardzo dobrze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach