Kamosor  Dołączył: 06 Gru 2011
[K10D] Straciłem ustawienia body z m42
Witam serdecznie,

Korzystam z takumara 50 f/4 z adapterem od wielu miesięcy i wszystko było ok, wszystko na manual, ręczna regulacja przysłony, ostrości i ekspozycji. Dziś coś schrzaniłem. Najpierw w wersji Manual pojawiło się samo F, potem tylko czas naświetlania, ---F, brak drabinki. W trakcie poszukiwania problemu znowu coś poprzestawiałem i zgubiłem drabinki w pozostałych programach.

W kitowym obiektywie przy ustawieniach na M drabinka się pojawia i wszystko działa dobrze.

Przeczytałem wiele postów, mam w Using aparature ring - Permitted, dotąd nie musiałem niczego zalepiać, wycinać.

Wysłałbym aparat do serwisu, ale i tak ponoć nie potrafią znaleźć problemu.

Jakie macie ustawienia K10D, aby po włączeniu M i obiektywie m42 pojawiła się od razu drabinka.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
wejść w menu i ustawić pierscień przysłon na tak :D, jeżeli to m42 to możesz robić tez na av na przysłonie roboczej, nie mam przy sobie k20d ale tam są jeszcze ustawienia co do zielonego guziola
a jak masz obiektyw m42 to f-- zawsze świeci bo aparat nie wie jaką masz przesłonę
chyba ze zewrzesz styki to ale to bez sensu bo bez tego tez dziala

zrób reset do fabrycznych i zacznij od nowa

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
adriano210 napisał/a:
chyba ze zewzesz styki to ale to bez sensu bo bez tego tez dziala

Trzeba zewrzeć styki aby był prawidłowy pomiar ekspozycji.
 
Kamosor  Dołączył: 06 Gru 2011
Dziękuję za odpowiedź. Przy okazji znalazłem ciekawy graficzny poradnik dot. ustawień przy klasycznych obiektywach i wgrywania oprogramowania:

http://www.youtube.com/watch?v=E8FNmIFIUVw

Brakuje tylko styków :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach