pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
lampa AF 540-FGZ i luzy
Pytanie do użytkowników.

Czy obracane palniki w waszych egzemplarzach mają luzy?
Jak sprawa z blokadą nachylenia? Działa toto bez zarzutu?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
pancurski napisał/a:
Czy obracane palniki w waszych egzemplarzach mają luzy?

Jakieśtam mają, ale niewielkie. Za to przełącznik z tyłu ma luz ogromny. Normalnie grzechotka.

pancurski napisał/a:
Jak sprawa z blokadą nachylenia?

Jaką blokadą? po prostu kręcisz lampą i już. nacisnąć trzeba tylko jak jej opuszczasz mordkę. Dopóki nie wieszasz nic cięższego na palniku jest ok.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Nie zadawałbym takiego pytania, gdyby nie zmusiło mnie do tego życie. Parę dni temu sprzedałem na forumowej giełdzie lampę, po czym dostałem informację zwrotną, że główka ma straszne luzy a blokada w ogóle nie działa.

Przez dwa lata używałem i nie zauważyłem niczego niepokojącego. Owszem główka chodziła luźno ale jednak ze skokiem. Nigdy sama z siebie nie zmieniła położenia. Z tego co pamiętam, to blokada właśnie działała tylko przy opuszczaniu w dół.

Tak czy siak, jestem w trakcie zwrotu przedmiotu i zastanawiam się czy te przypadłości, o których wyżej kwalifikują się do naprawy czy po prostu jest to normalne działanie i bez obaw będę mógł wystawić lampę na sprzedaż jeszcze raz. IMHO wariant drugi. W czym mnie Kolego romeoad utwierdziłeś.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Może kupiec wcześniej miał do czynienia z SB od nikona albo jakąś Canonową, czy Sigmą, bo tam żeby przekręcić palnik, trzeba nacisnąć. A tu taka niespodzianka od Pentaxa.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Tak 540tka chodzi jak chce tam w zasadzie nie ma blokady . Opracowałem skórzany pasek opinający żarnik aby zastosować większy rozpraszacz . W SB900 niespodzianka działa to troche inaczej trochę większe opory . Ale w 540 sprzedając zaznaczyłem ze są luzy na co kupujacy stwierdził że to normalne wie o tym . Ten typ tak ma . Naprawdę przy Pentaxsie lepiej kupić obecnie Metza 50tkę czy 58kę od 540tki . Pozbyłem się lampy za 1000zł i byłem szczęśliwy że ktoś ja wziął
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Lampa doszła z powrotem. Sprawdziłem luzy. Sprawa wygląda tak: na boki (lewo-prawo) chodzi bez zastrzeżeń czyli z oporami. Pewne luzy wykazuje podczas pracy góra-dół, przy czym chodzi skokowo, tyle, że gładko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach