tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
wyzwalanie dwóch lamp z korpusu
Zakładam kostkę synchro na niej jedną lampę, a do gniazda PC drugą i wyzwala tylko jedną, czy to zależy od napięcia jakie potrzebuje każda z nich na wyzwolenie? jedna to Topca 330ctx a druga to jakiś specyfik cccp





drugie pytanie to, czy poprzez fotocelę wyzwolę obie lampy czy potrzebuję dwóch fotocel?
czy wiecie coś na temat tej lampy ze związku radzieckiego

[ Dodano: 2011-12-09, 19:43 ]
kurczę nikt nie wie nic na ten temat?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
kilka spraw:
1) jakie napięcie mają te lampy na stopkach? jeśli więcej niż 12V to do k-x bym ich nie podpinał
2) jeśli umieścisz fotocelę tak że będzie widzieć błysk drugiej lampy (i nie będzie pod halogenem który zmniejszy jej czułość) to spokojnie mozesz wyzwolić jedną kabelkiem synchro a druga odpali się sama fotocelą
3) jest jeszcze zagwozdka z fotocelą - bo zależnie od tego czy masz wysokie czy niskie napiecie na stopce to trochę inne elementy musisz użyć do jej zbudowania - popularne w poradnikach w necie tyrystory TIC106 nie zawsze chcą odpalić, u mnie lepiej sprawował się PCR406J (ale ja budowałem w ogóle ze złomu z rozbiórek różnych rzeczy np ogniwo słoneczne z popsutego kalkulatora albo ten tyrystor z tandetnych chińskich lampek ozdobnych) - ogólnie to próby próby próby... ale teraz mi wszystko śmiga tak jak powinno
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Tu mozesz napiecia na stopce sprawdzic :
http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
 

tomek8723  Dołączył: 18 Mar 2010
dzięki za odpowiedzi

topca ma odpowiednie napięcie, a ta druga już niestety nie

pyciar, czyli nie ma sensu kupować fotocelii z alledrogo? masz jakiś schemat sprawdzony dostanę ten tyrystor w sklepach ?

[ Dodano: 2011-12-13, 09:08 ]
ok już znalazłem Twój temat jak będę miał pytania to się odezwę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach