Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Fujifilm FinePix X-Pro1
Temat już znany i napoczęty w innym wątku, ale wart osobnego. Mamy w końcu nowy system, nowe mocowanie.
http://www.optyczne.pl/45...o_tygodnia.html

Czyżby to miał być ten megawymiatacz co położy średni format jak rzekomo zapewniał producent?
Jeśli tak to zapewne chodzi o tę nową, przedziwną technologię, która w uproszczeniu pozwala na niestosowanie filtra AA. Nie łąpię zasady działąnia tego sensora X-Trans, ale zapewne ma on dać wyższą rozdzielczość niz klasyczn, interpolująca matryca. Choć nie wiem czy tu będzie coś na zasadzie foveona, Chyba raczej jakaś ewolucja Bayera. Foweon to jednakt punkt=punkt tu zaś jakies losowe bloki 6x6.
W każdym razie jest to coś nowego, w pięknej magnezowej obudowie. Cena zapewne wielu ostudzi.

Ciekawe czy A oznacza tu Automat czy priorytet przysłony haha Kółeczko z czasami, obiektywy z pierścieniem przysłon. Noo łądne, łądne retro ale chyba tylko sony nie boi się nowego designu (z jakim skutkiem to inna sprawa).

No i te obiektywy... Fajne są.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A te stałki będą metalowe?

To za parę miesięcy można się spodziewać odczuwalnego spadku ceny X100.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Na kółku jest tryb T. Rewelacja!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Po Co?

Chodzi o filing. Taki fajny chłodny metalowy korpus się kroi, a obiektywiki do niego będą w dotyku jak DA 35/2.4? :shock:
;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Filling i wyważenie.

Np. taki x100 wygląda miodnie, ale w dotyku i wadze to małpka.

Jak DA i FA limitedy.

Oczywiście filingiem nie robi się zdjęć. Ale przecież to połowa sukcesu takiego x100.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po raz pierwszy zacząłem zastanawiać się nad zmianą systemu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Na podstawie kilku niesprawdzonych fotografii i przecieków?
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
To prawda połowa sukcesu X100 to wygląd, a druga połowa to zdjęcia.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Michu, na Nikona ? :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zastanawiać się nie oznacza - zmieniam.
Design to jedno, ale tu rozwala mnie ergonomia - pierścień przysłon na obiektywie (zawsze wolałem w ten sposób zmieniać tę wartość), kółko czasów, kółko korekty ekspozycji. I jak widzę, nie za dużo przycisków (w np. K-5 jak dla mnie kilka jest zbędnych).
Oczywiście przede wszystkim zaczekam, by zobaczyć jak rysują szkła. Ale na chwilę obecną jest to już system kompletny - jak na to, w co się bawię, czego potrzebuję.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
no no! może i ja bym się skusił, pięknie to wygląda!!! pozostaje tylko mały drobiazg... po co?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Michu napisał/a:
Ale na chwilę obecną jest to już system kompletny - jak na to, w co się bawię, czego potrzebuję.


Biorąc pod uwagę nasze rozmowy w samochodzie we wrześniu, to się nieco zdziwiłem :-)

Ja nie mogę wyjść z przekonania, że takie aparaciki to sprzęty czysto uliczno-reporterskie. Taki cyfrowy Contax G.

No i to wciąż nie FF :mrgreen:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Przykukałem, że jakoś tak sporo soczewek w "lunetce" się znalazło. Bałem się nawet głośno myśleć o takim ficzerku. No ale wyciekła specyfikacja, w tym dane wizjera optycznego:
Magnifications : 0.37x / 0.6x
JEST ZOOM W WIZJERZE!
Teraz zostaje tylko głęboko oddychać i czekać na oficjalną prezentację. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
denvi napisał/a:
ZOOM W WIZJERZE


, zewnetrzny AF,

3 jasne stalki

...

mi to wyglada na G2D.
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Co tu dużo mówić - piękny sprzęt.
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
piękny...a i szkła wyglądają ciekawie - jaśniutkie i jak na taki "lansiarski" sprzęt nie za drogie;)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Muszę wylać na głowę wiadro, a może nawet dwa, zimnej wody. Przy okazji też dokonam inwentaryzacji organów, a potem jeszcze przebiegnę się tam i z powrotem, może do czasu premiery wrócę.
Za dużo tych pokus ostatnio, no i zapełniłem lodówkę negatywami, wiec jednak odpuszczę digitala.

[ Dodano: 2012-01-09, 22:33 ]
Strasznie to zabawne, ale marketingowcy lansują się jedną literą alfabetu, jak klamrą spinając wszelkie ostatnie ciekawe nowości. Może koreX nie jest jednak taki oldskulowy a w każdym razie, zapomniany?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Nie wiadomo co te szkiełka sobą reprezentują... ale: metalowe, zgrabniutkie, wykonane w Japonii, jasne (bardzo jasne!) i zaprojektowane od nowa łącznie z bagnetem.... w takiej cenie na dzień dobry... :shock: cóż... nic więcej nie napiszę ale ciśnie się na klawiaturę odniesienie do cen pięknie wykonanych obiektywów znamienitej firmy zaczynającej się na P...
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach