piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Piękny aparat. Mam tylko dwie uwagi ;-)
- Leica w tych gabarytach zmieściła matrycę 135 i normalny dalmierz (ale z drugiej strony Fuji ponoć ma autofokus :-P )

- pierścień manualnego ustawiania ostrości typu "by-wire" co według mnie nigdy nie zapewni takiej precyzji i wyczucia jak mechaniczny system - a sądząc po tym co w tej materii oferuje X100 raczej nie spodziewałbym się cudów.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
A że da się porządnie zrealizować ręczne ostrzenie szkłem z AF udowadniają choćby stare szkła Pentaxa, np. FA24/2, nowsze sigmy, np. 105/2.8 i najnowszy olek 12/2. Wszystkie je łączy posiadanie przesuwanego pierścienia ostrości i możliwość używania skali odległości i głębi dla poszczególnych przysłon.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Idą jak burza z obiektywami do tego cacka. Oto zapowiedzi:

mirrorless rumors napisał/a:

This are the lenses coming in 2012:
-14mm f/2.8
- 18-72mm f/4.0 with IS (Image stabilization).

This are the lenses coming in 2013
- 28mm f/2.8 pancake
- 23mm f/2.0
- 72-200mm f/4.0 IS
- 12-24mm f/4.0 IS


Kurczę, niestety ma wyjść 12-24. A tym samym znika ostatni argument, żeby nie sprzedawać nerki i nie kupować tego foto-cudu...
:mrgreen:

No i proszę, jeśli się chce to można wydać na świat, w przeciągu dwóch lat, 9 obiektywów i tym samym stworzyć podstawową szklarnię systemu. Nie jest więc niemożliwe stworzenie w przeciągu kilku lat sensownego bezlusterkowego systemu FF przez Pentaksa. Zwłaszcza przy możliwościach finansowych Ricoha.


Szczegóły:
http://www.mirrorlessrumo...-with-no-price/
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Benek napisał/a:
No i proszę, jeśli się chce to można wydać na świat, w przeciągu dwóch lat, 9 obiektywów i tym samym stworzyć podstawową szklarnię systemu. Nie jest więc niemożliwe stworzenie w przeciągu kilku lat sensownego bezlusterkowego systemu FF przez Pentaksa. Zwłaszcza przy możliwościach finansowych Ricoha.

Tez mi sie wydaje, ze Ricoha stac na wydrukowanie takiej roadmapy :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
cube007 napisał/a:
wydrukowanie
Skserowanie i przefaksowanie.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Dlaczego w FA Ltd pierścień przesłony nie działa tak, jak w tych Fujinonach?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
romeoad, jeżeli chodzi o zasadę to działa tak samo (tylko nowsze aparaty/kastraty nie potrafią z tego skorzystać). Chyba, że chodzi o kulturę pracy. Pomacamy, zobaczymy.
Cytat
The camera’s one drawback, and Fuji has told us that this will be the case on the production models, is that the autofocus isn’t going to be as snappy as it is on other cameras. Fuji says thats because that’s not what this camera is about. Fine, but it’s going to annoy the hell out of you if you’re used to a good point-and-shoot camera or DSLR.

Źródło: http://www.gizmodo.com.au...atingly-simple/
Czyli "szybkość AF nie jest w tym aparacie najważniejsza". Czytaj "nadal nie poradziliśmy sobie z tym". Nie brzmi to dobrze. Oby było lepiej niż w X100.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czyli cyfrowy Contax G2 to jeszcze nie jest.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Eh a mogli by przecież wstawić taki zewnętrzny, aktywny układ AF jak w G2 czy chociażby MJU2. Jak się w mju mieści to duże nie jest o-P I dać wybór, albo ten zewnętrzny zmniejszą precyzją, albo detekcja kontrastu, dokładniejsza, wolniejsza i zależna od warunków oświetleniowych...

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kurde, nikt nie widział jeszcze aparatu a już marudzą o powolności AF. Dajta spokój :p
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
wojtekk, a znasz to o tych, co nie widzieli a uwierzyli ?
No, to z nami jest prawie tak samo. Tylko zupełnie odwrotnie. ;-)

[ Dodano: 2012-01-12, 11:27 ]
Czekam teraz na X-Pro 2. :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wojtekk napisał/a:
nikt nie widział jeszcze aparatu a już marudzą o powolności AF
Nikt nie widział aparatu idealnego. Dlatego marudzimy.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Jest jednak szansa na w miarę wygodne ustawienie hiperfokalnej - aparat ma informować na jaką odległość jest nastawiona ostrość, gdyby jeszcze informował o głębi ostrości podczas kręcenia pierścieniem przysłon to było by dobrze. Trzeba poczekać na dokładniejszy test, kogoś kto wie co jest ważne (dla mnie ;-) ).
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja wierzę w Fuji. Moje S5 Pro to wciąż najlepsza - pod względem reprodukcji obrazu (jeśli się fotografuje ludziów, ofkors) - cyfra, jaką widziałem. Tu będzie inna matryca, jasne, ale ci kolesie mają mózgi na karkach, może być wesoło.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
wojtekk napisał/a:
nikt nie widział jeszcze aparatu a już marudzą o powolności AF
Nikt nie widział aparatu idealnego. Dlatego marudzimy.


Moim zdaniem ten aparat prymarnie ma służyć do degustacji, par excellence czerpania przyjemności z fotografowania i obcowania ze sprzętem. W takim wypadku ślimakowaty AF jest wybaczalny, podczas gdy nie wybaczyłbym np. plastikowego korpusu.

A tak swoją drogą, jestem ciekawy jak wygląda to e-pokrętło na tylnym korpusie w X1. Jeżeli jest tej jakości co w X100 to będzie to prawdziwa mucha na dnie talerza. Wizjer i jego obudowa wygląda w X1 solidniej niż w X100, a to duży plus. W X100 bardzo mi przeszkadzało to badziewne plastyczane pokrętełko i paskudna, plastikowa obudowa wizjera.

Pierwsze sample z pierwszych trzech szkieł do X1:
http://www.fujifilm.com/p.../sample_images/
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Jak Ci przeszkadzała paskudna, plastikowa obudowa wizjera w X100 to trzeba było wybrać taki z obudową z solidnej twardej gumy - ja tak zrobiłem.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
http://www.mirrorlessrumo...e-drop-on-x100/
Kolejna prezentacja, tym razem pani zapewnia, że AF jest szybszy, niż ten w X100 i ogólnie jest "bardzo bardzo szybki".
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ten fujik na filmach wydawał mi się większy:


 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Jeżeli czujesz się rozczarowany jego rozmiarami to zapewniam, że wzięty w dłoń wyda Ci się większy, niż sądziłeś. Jakkolwiek dziwacznie czy dwuznacznie by to zabrzmiało. ;-)
Jak na bezlusterkowca nie jest taki mały, a przy NEX-C3 jest wręcz duży (110x60x33 mm).

[ Dodano: 2012-01-12, 17:30 ]
I napisz, proszę, na jakiej stronie można zrobić powyższe porównanie. Sprawdzę jak się ma do aparatów, które mam.

[ Dodano: 2012-01-12, 17:32 ]
amatorek, fuji sprzedaje to o czym piszesz, czy kupiłeś gdzie indziej ?
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Myślałem, że wszystkie X100 tak mają, ale prawdę powiedziawszy w rękach miałem tylko własny. Nie wiedziałem, że robią też z plastikową obudową wizjera.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach