technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
  Metz 36 CT3 i akumulatorki NiMH
Czy używa ktoś lampy Metza 36 CT 3 z akumulatorkami NiMH? Facet z warsztatu naprawiającego m.in . lampy Metza nastraszył mnie, że ta lampa toleruje tylko baterie alkaliczne i w przypadku załadowania akumulatorków NiCd lub NiMH z powodu niższego oporu wewnętrznego ogniwa przepala się jakieś ustrojstwo. Niby w Metzach serii 45 koszyczek na baterie wykorzystuje inne styki niż ten na akumulatorki, ale w innych lampach (Hanimex, Nissin) nic się złego nie dzieje z aku. Dlatego pytam praktyków :-)
 

jerzyf  Dołączył: 15 Sie 2009
Na pierwszy rzut oka i na logikę to brzmi jak bzdet, ale nie takie rzeczy się filozofom nie śniły!.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie wiem jak akurat ten Metz, ale miałem kiedyś lampkę marki (tfu,tfu, :-P ) Osram i wyraźnie w instrukcji był zakaz używania akumulatorków, wyłącznie baterie, aczkolwiek dopuszczali alkaliczne. Jest tak, że akumulatorki mogą dać dużo większy prąd ładowania od baterii i jeśli lampa w generatorze nie ma ograniczenia prądowego, a tranzystory nie są z zapasem mocy, to mogą się przyfajczyć.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nadeszła odpowiedź bezpośrednio od Metza (solidna firma) - można. Dodatkowo przysłali instrukcję pdf. Dzięki za uwagę, można zamknąć temat :-)
 

tajny  Dołączył: 18 Lis 2011
Odkopię wątek - kupiło mi się przez przypadek lampę Metz 38 CT3 (z całym zestawem)

Wygląda tak jak tutaj: http://camerapedia.wikia.com/wiki/Mecablitz

Tyle że internet zdaje się milczeć na jej temat.
Nada się do K20d?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
tajny napisał/a:
Nada się do K20d?
Napięcie według różnych źródeł 6,5 - 7,0V, czyli bezpieczne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach