BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Pas biodrowy + sakwy lub inna torba..
witajcie.
czy macie jakies doswiadczenie z pasami biodrowymi i sakwami? jakie firmy polecacie, nie koniecznie z wysokiej polki..
a moze istnieje jakas fajna torba na biodro do ktorej zmiesci sie "rozlozona" sigma 85 i np sigma 50 lub 10-20 ?
istnieje cos takiego jak THINKTANK SPEED CHANGER, ale nie wiem czy jej wewnetrzne komory maja mozliwosc regulacaji i czy pomieszcza te obiektywy...
no i poza tym trzeba by dobrac do tego jakis pas..
 

WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
Może Crumpler Jimmy Bo? Jest kilka rozmiarów, ja w 500 trzymam K-5, Pentaxa 17-70 oraz Sigmę 10-20.

Można nosić jako kaburę lub torbę naramienną.

Oczywiście jak to Crumpler, wygląd jest "niebanalny" :)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
WoRaS, raczej chodzi mi o cos bardziej dyskretnego ;)
dodam ze bede to chcial uzywac razem z szelkami dual strap od reportera (tzn dwa body bede miec po bokach, a z przodu wlasnie chcialem miec pod reka cos w czym bede miec dwa obiektywy na zmiane..)..
 

WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
Sam nie mam doświadczenia z systemami pasów i sakw, ale podobno Think Tank jest niezły. Np. Alexandre Buisse go używa podczas wspinaczki, co oznacza że system przynajmniej jest wygodny:

http://www.alexandrebuiss...lpine-gear-list

Co do dyskretności - chyba też trochę lepszy niż Crumpler ;)
 
Anliv  Dołączyła: 31 Paź 2011
Zastanawiałam się nad zakupem czegoś takiego, po namyśle doszłam do wniosku, że mam ważniejsze wydatki fotograficzne, a to byłby przerost formy nad treścią.

Zakupiłam dyskretną :) czarną, sportową torbę na biodro firmy Nike, w środku umiesciłam sztywne przeładki z rzepami. Mieszczą się 2 obiektywy, w tym Sigma 70-300. Na razie jestem bardzo zadowolona.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Anliv, a łyżwe zamalowalas|? ;P

[ Dodano: 2012-03-14, 16:48 ]
Anliv, a jaki model?
 
Anliv  Dołączyła: 31 Paź 2011
Nie, ale przymierzam się :mrgreen: Na szczęście to model z mało narzucającym się logiem:
http://allegro.pl/nike-sa...2185873126.html

Nic nadzwyczajnego, ale po drobnych modyfikacjach, czyli usztywnieniu, spełnia zadanie. Używałam jej do tej pory na koncertach, ale na jakichś imprezach okolicznościowych też mam zamiar (a domyślam się, że do tego potrzebujesz). Plusem jest to, że nie ma żadnych rzepów, więc w kościele itp. nie ma obciachu ;) I w sumie na żywo lepiej wygląda.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
paradziqs, a może coś takiego, skoro rozważasz półkę ThinkTanka?
http://www.6x7.com.pl/thi...-pinestone.html
THINK TANK Retrospective Lens Changer 2. Jest też wersja z 3 kieszeniami. Niejaki Jeff Ascough zachwalał na swoim blogu.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
jorge.martinez, "Think Tank Retrospective® Lens Changer 2 to naramienna torba reporterska "
na ramiona mam juz "szelki" dual strap:


teraz szukam systemu ktory pozwoli mi na szybka zmiane obiektwow..
torbe zostawiam np w aucie, albo gdzies z boku, a przy sobie mam caly zestaw..
moze sie pogodze z futeralami ktore Sigma daje przy zakupie obiektywow.. maja one mozliwosc podpiecia pod zwykly pasek... w sobote to sprawdze ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Aparaty samonośne. Ciekawe.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
jorge.martinez, a jakie wygodne ;P
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
paradziqs napisał/a:
teraz szukam systemu ktory pozwoli mi na szybka zmiane obiektwow..
aaaa trzecie body?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Trzecim i najważniejszym body jest body paradziqsa.

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
jak zwykle "rzeczowa" rozmowa..
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Uważasz, że Twoje body nie jest ważne ? :shock:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
jorge.martinez, jesli juz chcesz odmieniac moj nick to rob to poprawnie.. "q" czytasz jako ku, wiec po co drugie "u" ?

[ Dodano: 2012-03-29, 11:20 ]
Dada napisał/a:
Uważasz, że Twoje body nie jest ważne ?

Dada, w kazdej sytuacji to fotograf jest najwazniejszy.. ale nie o tym chyba tutaj rozmawiamy... temat dotyczy pasow biodrowych, a ktos sobie tutaj zaczyna jaja robic..
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Ja najczęściej używam tego :->
 

Jackuzy  Dołączył: 21 Cze 2011
a widział takie coś?

http://www.spiderholster.pl/index.php

imo zarąbiste rozwiązanie .... a myślałem o czymś podobnym od jakiegoś czasu.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
czy wy czytacie w ogole temat rozmowy? tlumacze przeciez ze na aparaty mam juz szelki dual od firmy Reporter.. szukam teraz systemu skladajacego sie z pasa biodrowego + sakw na obiektywy...(badz pasa + torby wieszanej na ten pas w ktorej zmieszcza sie trzy obiektywy..
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Do tego "pasa" który ja pokazałem montuje się jeszcze takie futerały :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach