Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
TELEPLUS APK 2x Super6
Witam,

Na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem TCx2 jak w temacie. Chciałbym go użyć razem z SMC-M 200 f/4. Stoi za 68PLN. Nie planuję w przyszłości rozbudowy szklarni w zakresie tele stąd moja decyzja o TC bez styków. Pytanie brzmi czy ktoś miał z czymś takim do czynienia i czy w ogóle z tym szkłem warto wchodzić w TC.

Z góry dzięki!
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Bozia napisał/a:
Chciałbym go użyć razem z SMC-M 200 f/4

Dostaniesz z konwerterem 400mm f/8 - warto? Oceń sam.
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
No niby wiem. Ale za 68 PLN nie kupię nawet 400 f/8 :-) a tak to może jeszcze użyję z A 50 f/1.7 ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Weź jeszcze pod uwagę, że przy takich sobie, a nawet przy dobrych TC rozdzielczość obrazu też leci na pysk. Moim zdaniem jeśli potrzebujesz tanio coś długiego to lepiej wydaj 350 zł na 500mm f/8 lustrzane.
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
No i tu się pojawia problem. Bo jak miałbym wydać 350 to lepiej dołożyć i kupić np. Taira 300 f/4.5 :-? . Chciałem niewielkim kosztem "zasmakować" "prawdziwego" tele i stąd pomysł na komplet M 200 f/4 + TC x2. Ale widzę, że to nie takie proste. Z drugiej strony jeśli nie spróbuję to nie będę wiedział :-) Chodziło mi o to czy ktoś miał styczność z takim ustrojstwem i czy w ogóle jest to używalne.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Miałem kiedyś TCx2 Zeissa na M42 i używałem go z Pancolarem 50/1.8 (no, w miarę, choć rewelacji nie było), oraz Jupiterem 135/3.5 (z TC to już była taka ciemnica i mydło, że szkoda gadać).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach