szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Cytat
[SlingShot 200 AW] The one big complaint, the fast access compartment will hold only the camera with attached lens. A second lens won't fit and has to be carried in a compartment that requires the bag to be removed for access.

Czyli: dostęp do dodatkowych obiektywów wymaga zdjęcia tego 'tworu' z pleców. Jeśli to prawda (a pewnie tak) to SlingShot skreslony.
Pozostaje jeszcze tradycyjny Stealth Reporter AW. 200 albo 300...

[ Dodano: 2007-07-07, 19:32 ]
Czy Stealth Reporter poza rozmiarem różni się czymś w kolejnych wersjach? Gdzieś przeczytałem że dopiero od 400 ma konfigurowalne przegrody, ale na stronie producenta takiej informacji nie znalazłem. Między kolejnymi wersjami jest jakieś $20 różnicy. Pewnie i tak brałbym 400 bo od 300 jest droższa o... $9, ale ciekawy jestem jak z tymi przegrodami jest.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
używam Stealth Reporter D400 AW i jestem bardzo zadowolony, wszystko się mieści, troszkę więcej niż wymieniłeś. Najważniejsze, że K10d z gripem bez problemu przechodzi przez suwaczek szybkiego dostępu. Przydała mi się sprytnie umieszczona osłona przeciwdeszczowa w ogromnej ulewie. Bardzo dobra jakość cieszy oko. Od biedy wchodzi mi nawet niewielki (12") notebook
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
szopen napisał/a:
Mam prośbę do szczęśliwego posiadacza 100...300 - czy możesz zaprezentować jak to cudo wygląda na plecach

http://www.lowepro.com/Pr...hot_200_AW.aspx
fotki od 9 do11
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
hehe - nie do końca. Zdjęcie to widziałem, ale nie wiadomo czy jest to 100,200 czy 300 bo wszędzie wstawili ten sam obrazek.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
szopen, to wszystko względne bo jak do małego gościa przyłożysz trzysetkę a do wielkiego setkę to może być różnie :mrgreen: Dwuseta nie jest już mała dla mnie a ja mam coś ze 190cm wzrostu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O! Tomecki! To do Ciebie trzeba co najmniej pół litra przyłożyć.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu, w łeb?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szopen napisał/a:
Pozostaje jeszcze tradycyjny Stealth Reporter AW. 200
Zapomnij o wyjmowaniu K10( nawet bez gripa) przez ten odsuwany otwór na górze. Tam przejdzie co najwyżej jakiś średni kompakt.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Pentagram napisał/a:
Najważniejsze, że K10d z gripem bez problemu przechodzi przez suwaczek szybkiego dostępu.

tylko że to było o 400.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szopen napisał/a:
tylko że to było o 400.
400 to już wielgachna torba. Poza tym, pisałem o AW 200. Przeciez zaznaczyłem, do jakiego tekstu się odnoszę.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
argawen -- spoko, to było tylko dla przypomnienia
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
szopen napisał/a:
Czyli: dostęp do dodatkowych obiektywów wymaga zdjęcia tego 'tworu' z pleców
Niezupełnie. Klapa zamykająca dostęp do wszystkiego w dolnej komorze ma 2 paski z zatrzaskami uniemożliwiającymi jej całkowite otwarcie. Zabezpiecza to przed wypadnięciem akcesoriów. Wtedy masz tylko dostęp do korpusu z podpiętym szkłem.
Jeżeli jednak odepniesz te 2 paski, możliwe jest odsunięcie całych zamków klapy i dostęp do całej zawartości komory. W tym wypadku należy zachować jedynie ostrożność, aby coś nie wypadło (nie zawsze trzeba odpinać całe zamki).
Klon tej torby firmowany przez Pentaxa, wcale nie ma tych 2 pasków (i jeszcze pewnie paru innych mądrych dodatków).
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Używam SlingShot200 do K10 i czterech słoików , bardrzo ją sobie chwalę
 
jiivan  Dołączył: 03 Cze 2007
Troll napisał/a:
Używam SlingShot200 do K10 i czterech słoików , bardrzo ją sobie chwalę


Może głupie pytanie, ale czy można do niego przymocować statyw? Chyba mógłby mocno przeszkadzać w tym "magicznym" przekładaniu plecaka na przód...
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
mały przenośny tak, jest szeroka szlufka do której można soć przyczepic, jeżeli coś większego to tak jak ja odzielny pokrowiec na ramie i marsz:)))))
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Troll - a co powiesz na temat dostępu do szkieł? Zdejmujesz to cudo z pleców czy odpiąłeś sobie te dwa paski?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dla mnie mimo wielu niewątpliwych zalet slingszoty dyskwalifikuje mała ilość miejsca na rupiecie niezwiązane z fotografią oraz wygląd - dość kuszący lepkorękich :-/
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
przekładam na brzuch i odpinam pasek lewy lub prawy w zależności jaki słoiczek zakładam, w komorze górnej mieści się spokojnie zapasowy aku, filtry , wężyk, na karty jest specjalna kieszeń w klapie
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
Koledzy i koleżanki ,a mi pomożecie?
jestem już po zakupie k10 i zapomniałem nabyć jednej rzeczy- torby/plecaka.
niedługo wybieram na "wczasy" za granicę i chciałbym zapakować mój sprzęcior do jakiegoś plecaka ,jako bagaż podręczny.
Będe w nim nosił kadyszke oczywiście, kitowe 18-55 i max 2 inne obiektywy- nie lubię targać ze sobą od groma sprzętu. wolę tam pomieścić jakaś kurtkę czy butelkę wody.
Plecak/torba raczej uniwersalny- i na wypad do miasta i na dłuższą wycieczkę. Ogranicznikiem są jak zawsze pieniądze- max.250zł. ah no i musi dobrze wyglądać :)
pomożecie? :?: :-) :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
papanf, poprzeglądaj na stronie lowepro, robi on takie dwuczęściowe plecaki dolna część na sprzęt a górna na rzeczy osobiste, nie pamiętam nazwy ale rozwiązanie to wydaje się być dosyć ciekawe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach