Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
mygosia, trochę po niewczasie dodam offtopowo: fajna młoda para... :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
SQ6GIT, a pewnie! ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
mygosia,
patrzę na zdjęcie tego wyjadającego ze słoika i przypomina mi się taka anegdota z ubiegłego wieku.

To wydarzyło się naprawdę - byłem przy tym:
Stan wojenny, dojeżdżam "kolejką" do pracy, codziennie w te same drzwi w tym samym wagonie. Wchodzę, słychać śmiech - to koledzy stojący przy wejściu, którzy wsiedli wcześniej, opowiadają kawały.
Jak to z rana - dość tłoczno, ludziska smutni, ktoś śpi na siedzeniu, inny czyta "dziennik bandycki", przy oknie kobieta z chłopcem (ok. 5-6 latek) na kolanach. Pewnie wiezie do przedszkola - myślę.
Przywitanie i już jeden z kolegów mówi:
- mam zagadkę -
- dla czego milicjanci nie jedzą korniszonów? - pyta
Nie uzyskawszy odpowiedzi mówi:
- bo im się głowy do słoików nie mieszczą -.

Oczywiście salwa śmiechu i po chwili od okna głos chłopca:
- mamo, mamo, a nasz tata je korniśony -

Tu już ryknęło "pół wagonu" zaspanych, smutnych do tej pory ludzi a mama czerwona jak piwonia na najbliższym przystanku wydarła ze zdziwionym chłopcem na peron.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dżejpi, dobre, dobre ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dżejpi, a to ja mam podobne troche z serii anegdot pociągowych. Jechaliśmy ze znajomymi pociągiem późno w nocy. W przedziale jakiś żołnierz, jakaś pani i my (troje nas było). Przysypialiśmy troche. Kumpel słuchał sobie walkmana (wtedy jeszcze nie było mp3playerów) a jak wiadomo jak się czegoś słucha i się chce coś powiedzieć to się mówi automagicznie trochę głośniej niż jakby nie miało się słuchawek na uszach .... no ii właśnie w ten sposób kumpel ze słuchawkami na uszach powiedział do kumpla obok "Ejjj. Prawie puściłem bąka, ale się powstrzymałem" ...... ii słychać było tylko tłumiony rechot przebudzonych współpasażerów.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
rjan napisał/a:
Pod windą też powinno działać. Trzeba jedynie zainstalować Pythona, np. stąd

alkos napisał/a:
sprobowalem. tragedia. powyzej 100px wolne jak jasna cholera... nie da sie pracowac.

Trzeba poczekać na 2.6 - będzie oparte na GEGLu, który ponoć będzie duuuużo szybszy. Miejmy przynajmniej taką nadzieję...


I jak? Ktoś próbował na nowym GIMP? Warto instalować, da się pracować?
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Witam,

Fajne te skrypty GIMPowe. Troche bawilem sie skryptem uzytkownika rjan. To dobre wyjscie do wsadowego przetwazania.

Proponowalbym jedna drobna poprawke: jak juz porownywac rozszerzenia plikow to sprowadzic wszystko do malych liter (albo wszystko z duzej). Chcialem skrypcik troche uproscic, tak by robic nim tylko resize, ale jpegi z mojej puszki maja rozszerzenie .JPG a nie .jpg, wiec skrypt nie smigal.

Pozdrawiam :-B

EDIT: a jednak mam maly problem ze skryptem (choc to pewno wina samego gimpa czy pearla) - przy obrobce wiekszej ilosci jpegow konczy sie miejsce na dysku. Sytuacja jest dziwna poniewaz katalog zrodlowy oraz docelowy pochodza z dysku zewnetrznego. Na partycji / mam 248MB wolnego, podczas dzialania skryptu spada do 0 i dostaje komunikat o bledzie. Po wylaczeniu GIMPa pamiec jest zwalniana. Cos nie tak z allokacja pamieci, czy nie trzeba przypadkiem w tym skrypcie zwalniac zasoby jakos?
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Pod podanym linkiem była dostępna starsza wersja skryptu. Teraz wrzuciłem nowszą, która powinna sobie lepiej radzić z końcówkami nazw plików. Wrzuciłem też skrypt służący jedynie do zmiany rozmiaru zdjęć z USM:

http://rjan.info/ppl/batch_photo_resize.py

Co do problemu z miejscem na dysku, to nie wiem, skąd się to bierze. Zasoby są zwalniane po przetworzeniu każdego zdjęcia. Widać to choćby po zużyciu pamięci - piki dla każdego ze zdjęć. Jakiej wersji Gimpa używasz i pod jakim systemem?
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Dzieki za update. Z tego co patrzylem to niechcacy usunalem to: pdb.gimp_image_delete(img), zmiennej display w ogole nie mam, wiec niechcacy poszedl ten if.

Poprawie i pewnie bedzie wszystko smigac. :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
rjan, znow mam maly problem. :roll:

Niedawno zainstalowalam Ubunciaka 9.04... i wlasnie probowalam uruchomic skrypt. Chyba wszystko poszlo ok, ale skrypt w menu mam nieaktywny :-( Jasnoszary...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Aha - wszystko jasne...
chmod +x ~/.gimp-2.4/plug-ins/batch_bwscan_proc.py - a mam przeciez gimpa 2,6. Juz ok :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mam pytanie o instalacje skryptu na windowsie. Czy komus sie udalo?
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
mi nie :-D
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Dzień dobry! :-)

W dzisiejszym odcinku poradnika gimpowego fotografika chciałbym przedstawić Państwu instrukcję instalacji pythonowych skryptów gimpowych w systemie Microsoft Windows.

Zacznijmy więc. Proszę postępować wg następujących kroków:
1. Instalacja GIMP 2.6 (wraz z GTK+ i Python extensions)
2. Instalacja ActivePython 2.6 (http://www.activestate.com/activepython/)
3. Instalacja PyGTK, PyCairo, PyGObject (najnowsze wersje z http://www.pygtk.org/downloads.html )

Na sam koniec wrzucamy skrypt do katalogu .gimp-2.6\plug-ins w katalogu domowym użytkownika (np. C:\Documents and Settings\bolek). Po uruchomieniu Gimpa powinniśmu zauważyć w menu Filtry pozycję Python-Fu, która wskazuje na poprawną instalację wszystkich narzędzi oraz Batch, zawierającą nasz skrypt.

To by było na tyle. Do zobaczenia w następnym wydaniu!


;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Odpaliłem ten skrypcik, ładnie śmiga pod windowsem, bardzo szybko :-D Uzyskiwane efekty zaskakujące i to mimo że GIMP nie ma 16bitowego koloru. Jeśli film jest poprawnie naświetlony, to skany wychodzą bardzo ładnie i co najważniejsze, bezobsługowo.

Mój przykładowy skan z T3200 który poszedł tym automatem.


Ale to tyczyło się zdjęć B&W. Przy kolorowy, często pojawia się niebieski / żółty zafarb, z którym wolę walczyć jednak pod PS, dlatego do koloru pozostanę przy metodzie alkosa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Morg napisał/a:
Uzyskiwane efekty zaskakujące i to mimo że GIMP nie ma 16bitowego koloru.

Ma, trzeba użyć przy obróbce zdjęcia bibliotekę GEGL (jest taka opcja w menu Kolor).
 
bobo  Dołączył: 21 Gru 2006
Re: Batch processing skanów w GIMPie
rjan napisał/a:
Skrypt można sciągnąć z tego miejsca: http://rjan.info/ppl/batch_bwscan_proc.py


Skrypt i krzywe do gimpa zniknęły z sieci. Czy ktoś jest w stanie mnie poratować?
Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
Bobo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach