jim  Dołączył: 23 Kwi 2006
Czy w jupiterze-9 85 mm (bo chyba na niego jestem jednak skazany) nie ma większych problemu z przeprowadzeniem tego typu operacji na wspomnianej dupce?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. Przy czym miast wiercić polecałbym frez. Otwór wypada bowiem na krawędzi obiektywu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
hmm, jesli to szklo ma byc do portretow, to moze lepiej uzyc przejsciowki z kolnierzem - Michu chyba taka polecal? Nie ma z takim wynalazkiem nieskonczonosci, ale raczej niepotrzebna :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
L_uka - problem polega na tym, że jeszcze takiej z kołnierzem nie spotkałem. Mimo usilnych chęci. Autentycznie, mimo iż posiadam ostrzącą na nieskończoność z wyfrezowaną szparką w tubusie słoika, to z chęcią nabyłbym taką z golfem tylko po to, by przekonać się, jak dla odmiany działa ta grubsza. Bowiem obecny zestaw przy zakładaniu/zdejmowaniu nadal ma bliski związek ze sportami ekstremalnymi.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
na allegro bywaja
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Czy mógłby kto obeznany w temacie polecić przejścówkę dobrą M42 i najlepiej taką, która by się nie zacinała?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu, przejściówka z kołnierzem http://www.foto-akcesoria...?i=produkt&nr=1
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dzięki za odpowiedź ale pisze tam, że brak ostrzenia na nieskończoność?!
Są takie z ostrzeniem?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
seele napisał/a:
Są takie z ostrzeniem?

Są ale wtedy nie mają kołnierza.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No właśnie taką z ostrzeniem w pełnym zakresie - znacie jakiś adres ?
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
seele napisał/a:
No właśnie taką z ostrzeniem w pełnym zakresie - znacie jakiś adres ?


Kupiłem taką w fotozakupy.pl
Infinity mam ze wszystkimi M42.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzięki plwk, ale teraz, to jest już dokumentnie pozamiatane (mój post był prawie sprzed roku).
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dziękuje za odpowiedzi i przepraszam, że wszedłem w wątek ale zgodnie z ogólnymi sugestiami szukałem wątku "na temat".
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Dzięki plwk, ale teraz, to jest już dokumentnie pozamiatane (mój post był prawie sprzed roku).

Widać wzięło mnie na wspominki ;-) a na poważnie zauważyłem datę po naciśnięciu Wyślij.
 

tadeo1  Dołączył: 11 Wrz 2007
  Przejściówka M42-bagnet K
Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem cyfrowej lustrzanki PENTAX ist DL2. Zastało mi kilka obiektywów stałoogniskowych prod NRD. Chciałbym zapytać, jaką przejściówkę kupić, żeby te obiektywy ostrzyłu na nieskończoność. I jeszcze, czy wystający popychacz przysłony nie spowoduje uszkodzenia body. :?:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
Na Allegro można czasami złapać produkcji ZSRR firmy ŁOMO,
mam ją i też dobrze się spisuje a wygląda tak











 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
Jeśli dobrze zrozumiałem z postów to przejściówki z kołnierzem nie ostrzą w nieskończoność wiec czy ta na aledrogo to jest jakiś chwyt reklamowy :-/
http://www.allegro.pl/ite...om_mosiadz.html
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Klient głupi wszystko kupi ;-)
 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
Prawie robi wielka różnice :-B pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach