piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
szara połówka zafarb - marumi vs hitech vs ...
mam 3 filtry marumi gc gray (oczywiście w różnych rozmiarach :) z których jestem zadowolony, nie przeszkadzał mi nawet zafarb fioletowy na zdjęciach który wychodził zwłaszcza w pochmurny dzień, bo dodawało to do szarych zdjęć trochę koloru ;) teraz jednak myślę nad zmianą na cokin i podstawowe pytanie - jaki filtr połówkowy jest neutralny z tych dostępnych w przystępnej cenie na cokin p? czytałem o hitech że 0.6 i 0.9 są neutralne, a przy 1.2 już wychodzi zafarb, w związku z tym mam pytanie do osób które miały flitr marumi jak i hitech - czy hitech w codziennym użytku daje mniejszy zafarb niż marumi? lub czy ew. jest coś innego niż hitech na cokin p co polecacie z szarych połówek?

dodatkowo spytam się też o stopień redukcji światła marumi vs hitech - z uwagi na to że marumi nie posiada oznaczonego stopnia gradacji czy odpowiednikiem marumi będzie 0.6 czy 0.9? kupując na początek jedną połówkę co będzie najbardziej uniwersalne - 0.9? oczywiście mówimy o wersji soft

[ Dodano: 2012-08-04, 11:47 ]
podsumowując - pomijając wszystkie inne aspekty czy zmieniając marumi gc gray na hitech 0.6/0.9 zauważę istotną różnicę w zafarbie (lub jego braku)?
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
nie miałem marumi, mam hitechy 0.9 i 1.2. 1.2 zafarb jak dla mnie nie do przyjęcia, na 0.9 zależy, ale raczej ok
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Używam Cookina 120 (mój ulubiony), 121, 121m *tego za zadko bo 3EV to zwykle za mocne pociemnienie). Wszystkie farbują fioletem niestety, w tym 121m całkiem poważnie. Da się opanować, ale myślę o zastąpieniu ich na inną marką...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cały szajs dostępny dla nas amatorów w cenach akceptowalnych dla nas ma zafarby
Cokin ma jeszcze gorsze zafarby nic hitech
 
ano  Dołączył: 17 Lut 2011
Od prawie 3 lat uzywam szarych połowek hitecha 0.6 i 0.9. I wersji hard i soft. W obu przypadkach zafarb nie jast jakoś szczególnie widoczny. Jesli jednak złoży sie dwa razem to wychodzi bardzo mocny i jest nie do przyjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach