kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
argawen napisał/a:
kasza napisał/a:
Najbardziej upierdliwe to jest przy używaniu zewnętrznej lampy.
W K20D jest to samo.
Tak samo, czyli po włączeniu podświetlania LCD zapala się podświetlanie w lampie. Ale upierdliwość polega na tym, że w K-7 zapala się po każdym pomiarze światła a nie tak jak w K20D po naciśnięciu przycisku kompensacji.

kasz
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ok, ja tylko nie pojmuje jednej rzeczy:

Cytat
Jakość obrazu i szumy w RAW: 3.2 / 6.0

Różnice w poziomie szumów na zdjęciach RAW pomiędzy K-7, a K20D są trudno dostrzegalne. Pomiary szumów pokazały małą przewagę K-7 nad K20D przy czułościach ISO 3200 i 6400. W rzeczywistości jednak trudno przy tak dużym szumie tę różnicę zobaczyć. Nie ma więc niestety wyczuwalnej przewagi K-7 nad K20D pod względem obrazowania.


A potem piszą o darkach, wadą jest to że nie jest dużo lepiej od k20d? Czyli jeśli k20d nie miał by w ogóle szumów na iso 6400 to k7 z takimi samymi osiągami byłby kiepski bo nie był by krokiem do przodu? Dlaczego nie porównają z innymi korpusami w podobnej cenie a nie tylko z poprzednim modelem pentaksa?

Napisałbym to w komentarzach do testu ale nie mam i nie chcę mieć u nich konta.

Cytat
Zakres tonalny: 3.8 / 6.0

Dynamika tonalna w K-7 jest na tym samym poziomie co w K20D. Maksymalna wartość 6 EV to wynik słaby jak na tę klasę aparatu. Pentax ma więc jeszcze o co walczyć i nie może spocząć na laurach.


I znów porównanie do k20d, czy ta dynamika rzeczywiście jest u nas taka beznadziejna? A może tego nie odczuwam bo robię tylko w rawach i często ją trochę poprawiam lightroomem?
Czy ktoś z innego systemu może potwierdzić, że dynamika w pentaksach jest aż tak kiepska?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja jakoś tego nie czuję. Wogóle te zdjęcia testowe są strasznie softowe. Czy oni aby mieli prawidłowo działający egzemplarz? Przecież te zdjęcia z kita i * prawie niczym się nie różnią.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Eldred napisał/a:
A potem piszą o darkach, wadą jest to że nie jest dużo lepiej od k20d? Czyli jeśli k20d nie miał by w ogóle szumów na iso 6400 to k7 z takimi samymi osiągami byłby kiepski bo nie był by krokiem do przodu?
K20D nie był liderem rynku w tej kategorii, więc można by oczekiwać poprawy od jego następcy. Gdyby był, sytuacja wyglądałaby trochę inaczej.
Eldred napisał/a:
Dlaczego nie porównają z innymi korpusami w podobnej cenie a nie tylko z poprzednim modelem pentaksa?
A co by dało takie porównanie? Przecież i tak nie przeskoczyłby w tej kategorii konkurencji. Zresztą bezpośredniej konkurencji raczej nie ma, bo Canon jest o ponad tysiaka tańszy, a Nikon droższy nawet o więcej niż tysiaka.
Eldred napisał/a:
Napisałbym to w komentarzach do testu ale nie mam i nie chcę mieć u nich konta.
Trudno, nieobecni głosu nie mają :)
Eldred napisał/a:
I znów porównanie do k20d, czy ta dynamika rzeczywiście jest u nas taka beznadziejna? A może tego nie odczuwam bo robię tylko w rawach i często ją trochę poprawiam lightroomem?
Tak im wyszło w testach, a testowali właśnie RAWy, generalnie konkurencja miała ok 1EV więcej.

[ Dodano: 2009-09-14, 18:22 ]
espresso napisał/a:
Pentax jest znany bardziej z dobrych uszczelek
Z tym to różnie bywa: http://www.pentaxforums.c...resistance.html
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Podsumujmy Optycznych:
Cytat
Skuteczność AF z 1.4/55 mm jest dobra i porównywalna z autofokusem Nikona D300 czy Canona 50D.
:shock:
Cytat
Wyniki pomiarów balansu bieli dla K-7 są całkiem dobre. Nasycenie S przy świetle słonecznym jest idealne, a w pozostałych przypadkach co najwyżej różne o 10% od idealnego. Na uwagę zasługuje niewątpliwie stosunkowo dobry wynik w przypadku automatycznego WB i światła żółtego. Brakuje mu do ideału, ale porównując do innych lustrzanek jest zdecydowanie lepiej.
:shock:
Cytat
W stosunku do Nikona D300, K-7 mocniej szumi od ISO 1600. Wyczuwalne różnice widać jednak dopiero na ISO 3200 i 6400
:shock:
Cytat
Maksymalna skuteczność działania SR sięga troszkę powyżej 2 EV, a więc nie jest to tak dużo jak w aparatach Olympus E-3 i E-30. Wynik jest jednak dobry, zdecydowanie lepszy niż w K20D i zbliżony do tego co prezentują Olympusy E-P1 i E-620.
:shock:
Cytat
K-7 ma użyteczny tryb podglądu na żywo i tryb wideo umożliwiający nagrywanie filmów w wysokiej jakości. Co ważne do aparatu można podłączyć zewnętrzny mikrofon. Jest także wyjście HDMI.
:shock:
Cytat
K-7 nie ma już problemów z szybkością działania tak jak w przypadku K20D. Wszystko działa sprawnie i szybko, a w połączeniu z trybem seryjnym, o prędkości dochodzącej do 6 kl/s, trudno doszukiwać się wad.
:shock:
Cytat
Pentax K-7 to jednak aparat, który mimo rozmiarów może bezpośrednio konkurować z takimi modelami jak Nikon D300s, czy Canon 7D.
:shock:

W związku z powyższym, informuję, że zmieniam system. Takie badziewie jak K-7 powinno się czym prędzej wyrzucić na śmietnik.

P.S. A Optyczni tym razem ostro przegięli. Tak stronniczego i pentalibańskiego testu dawno nie czytałem.

 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Benek napisał/a:
Takie badziewie jak K-7 powinno się czym prędzej wyrzucić na śmietnik.

to wyrzucaj, choc moze lepiej oddaj , ktoś się ucieszy :mrgreen:

taki test to ja mam gdzieś, zdawkowe zdania odnośnie najwiekszej bolaczki Pentaxa, heh. [odnośnie tylko tego, bo to akurat mnie interesuje]
 
szympek  Dołączył: 08 Maj 2009
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Benek napisał/a:
Podsumujmy Optycznych:
Cytat
Skuteczność AF z 1.4/55 mm jest dobra i porównywalna z autofokusem Nikona D300 czy Canona 50D.
:shock:

Benek, a chciałeś żeby było szybciej? ;-)

A przy okazji, może ktoś potwierdzić, że AF z DA* 55/1.4 jest aż tak wyraźnie szybszy niż z FA 50/1.4?

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panowie. tu nie chodzi o szybkość. Ale o skuteczność, czyli procent pomyłek.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
argawen, no tak, chodzi o procentowo większą liczbę dobrych zdjęć w tym samym czasie - skrótowo to napisałem :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Moim zdanie zaletą, o której się nie mówi to najkrótszy czas migawki 1/8000 i cudownie wręcz cicha migawka. Coś wspaniałego. Gdybym mógł sobie pozwolić na zmianę aparat bezdyskusyjnie kupiłbym k7, no ale są inne duuuużo ważniejsze wydatki.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
espresso napisał/a:
MacRayers ćwiczył DA55, może czyta, lub pytaj go.

Jest szybciej niż na K20D i na pewno o wiele wiele pewniej (nie błądzi jak na K20D). Nie mam FA50 więc ciężko porównać. Nie chcę porównywać z FA35/2 bo dawno nie miałem w ręku tak szybkiego zestawu (nie tylko z systemu Pentax). K7 + FA35/2 = burza (szybkość łapania ostrości, pewność strzału).
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
MacRayers, dzięki.

Doczytałem ten test do końca. Nie ma tylu baboli, co w teście K-m, ale... zawsze dziwiły mnie te ich podsumowania i ocena punktowa - mało mająca wspólnego z testem :-/ No i niepojęte jest dla mnie, czemu za jakość JPG dali 5pkt, a za jakosć RAW 3.2 - nie zauważyłem, żeby zdjęcia w RAW były gorszej jakości od JPG-ów ;-)

A kto wie o co chodzi w "minusach"?
Cytat
brak przycisku jakości i rodzaju zdjęć
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
andrusz napisał/a:
czemu za jakość JPG dali 5pkt, a za jakosć RAW 3.2 - nie zauważyłem, żeby zdjęcia w RAW były gorszej jakości od JPG-ów
zawsze mi się wydawało, że pentax dość "delikatnie" obchodził się z jpg-ami i dopiero rawy dawały z siebie naprawdę dużo wycisnąć. Może mi się tylko zdawało? ;-)
Tą sigmę to powinni wy...rzucić, bo coś powyżej 10 megapikselków nie wyrabia. Niech szanowni optyczni skołują sobie jakiegoś zeissa na m49 i dopiero zaczną porównywać.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Zgadzam się dilbert. Zupełnie uczciwie ocenili solidny sprzęt. Bez rewelacji, ale rewelacji chyba nikt się nie spodziewał. Zamiast cieszyć się że P wypuścił przyzwoitą, przeciętną puszke jak na dzisiejsze czasy to wy narzekacie.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
andrusz napisał/a:
A kto wie o co chodzi w "minusach"?
Cytat:
brak przycisku jakości i rodzaju zdjęć
Brak dedykowanego przycisku do zmiany jakości i rodzaju zdjęć. Chyba Nikon D300 coś takiego ma. Jest co prawda przycisk RAW, ale to nie to samo.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
LDevil napisał/a:
andrusz napisał/a:
A kto wie o co chodzi w "minusach"?
Cytat:
brak przycisku jakości i rodzaju zdjęć
Brak dedykowanego przycisku do zmiany jakości i rodzaju zdjęć. Chyba Nikon D300 coś takiego ma. Jest co prawda przycisk RAW, ale to nie to samo.

LDevil w K-7 jest tak:
1. W wybieraku strzałka w prawo pozwala od razu wybrać kolorystykę, jasność, kontrast, nasycenie i ostrość zdjęć.
2. Wciśnięcie Menu wchodzi do ekranu, gdzie wybiera się tryb RAW/JPG, rozdzielczość i poziom kompresji JPG.
3. Przycisk Info (i strzałki) także pozwala ustawiać parametry RAW/JPG itp. z tym, że na ekranie stanu z tyłu.

Więc jakiego przycisku im brak? Nie rozumiem... :roll:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
andrusz, tryby masz opisane na stronie 56, a sposób ich zmiany na 57
http://www.nikonusa.com/p..._en_noprint.pdf
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
To ja mam pytanie o tą rozdzielczość. To w końcu jak to wytłumaczyć, że 14.6MPix matryca K7 ma realnie niewiele większą rozdzielczość niż 10MPix K10? Przynajmniej wg. optycznych. Jakoś nigdy do testów nie przywiązywał bardzo dużej wagi. Wolałem czytać opinie użytkowników i zdjęcia oglądać, ale to mnie już od testów k20 zastanowiło.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
sculptor napisał/a:
To ja mam pytanie o tą rozdzielczość. To w końcu jak to wytłumaczyć, że 14.6MPix matryca K7 ma realnie niewiele większą rozdzielczość niż 10MPix K10? Przynajmniej wg. optycznych.

Myślę, że obiektywy nie wyrabiają. Trzeba by to mierzyć na najostrzejszych szkłach w danych systemie. W dodatku nie wiem czy nie powinny to być szkła zaprojektowane specjalnie dla cyfry ze względu na kąt padania światła na matrycę (ma to większe znaczenie w porównaniu do filmu).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach