andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
bchrubas napisał/a:
@andybond
Pokaż mi RAW z tego ISO3200 bo te z linków to wyglądają na ładnie odszumione :-)

Wstyd sie przyznać ale akurat koncert robiłem w jotpegach :oops:Odszumiałem nie kryję tego ale jak napisałeś-ładnie ;-)
Odnosząc się natomiast ściśle do twoich słów że ISO 400 jest jeszcze użyteczne...logicznie dedukując wszystko powyżej 400 jest bezużyteczne.Skoro więc jest bezużyteczne to nie powinno tych zdjęć być w ogóle ;-)
Cytat
Panowie, proszę bez wojenek systemowych. Ja jestem od tego daleki.

Hmm
bchrubas napisał/a:
Pod tym względem zwykły Canon 450D bije K20 na głowę.

bchrubas napisał/a:
Zgodzę się z Pawelzqx że dobrze naświetlone zdjęcie z 3200 wygląda ładnie i ma małe szumy

bchrubas,to w końcu jakie jest to ISO użyteczne bo zaczynam głupieć.Piszesz o dobrze doświetlonym zdjęciu a to chyba podstawa bez względu na warunki ;-)
bchrubas napisał/a:
ale jeżeli zaczniecie je kadrować ciaśniej, bardziej powiększać to niestety już tak różowo nie jest.

Dlatedo powinieneś wyrzucić z windowsa narzędzia typu lupa,mikroskop,endoskop,skalpel i wiele innych ;-)
bchrubas napisał/a:
Oczywiście cytując za Viridian: może ta moja pucha jest wadliwa a Wasze są takie wspaniałe :mrgreen:

Twoja jest taka sama wspaniała jak nasze tylko według mnie jeszcze jesteś o dwa kroki za nią w tyle.Poćwicz popracuj może ją w końcu dogonisz i nie będziesz musiał nam grozić zwykłym C400D.
Na koniec proszę wytłumacz mi co jest powodem że twój straszak (400D) nie znalazł się w rankingu DxO Mark,jego lepszy brat 450D zajął 60 miejsce a K20D i GX20 odpowiednio 35 i 23 miejsce?Będę ci wdzięczny jak mi wyjaśnisz mi taką kolejność rankingu matryc

Pozdrawiam Andrzej
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
andybond napisał/a:
Wstyd sie przyznać ale akurat koncert robiłem w jotpegach :oops:Odszumiałem nie kryję tego ale jak napisałeś-ładnie
no i to jest najwazniejsze, nie tylko ilość szumu, ale i szczegółów przy danym iso, bo to decyduje co można z obrazka danej matrycy wycisnąć, a z k20d da się dużo i to spokojnie przy iso 1250 a jak dobrze naświetlone to i wyżej.

Fakt, że Canon dużo dłużej używa cmosów i go już nieźle dopracował, ale k20d wcale tak nie odstaje od np. 40d, jest tak samo lub minimalnie gorzej jak w 50d. Z "niższymi" puszkami nie porównywałem, ale raczej standardem jest że w puchach z tej półki (tzn najniższej) mała ilość szumu wiąże się najczęściej z silnym odszumianiem masakrującym szczegóły.

[ Dodano: 2010-06-30, 15:12 ]
Przy okazji polecam małe porównanko kilku puszek, nie ma tam żadnego pentaksa, ale po pierwsze pokazuje że wcale w innych systemach nei jest tak różowo, po drugie świetnie obrazuje to co napisałem, jak sobie radzi amatorska puszka w porównaniu z pro aps-c i ff pod względem szumów i trzymania sensownego poziomu szczegółów.
Występują to canon 400d, nikon d40, nikon d200, canon 40d i canon 5d.
LINK
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
mała ilość szumu wiąże się najczęściej z silnym odszumianiem masakrującym szczegóły.


Kto by się tam przejmował jakimiś szczegółami?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Eldred zachodzę w głowę co cię natchnęło na powyższy tekst :shock:
Niemniej jednak :-B za obiektywizm ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
andybond napisał/a:

Na koniec proszę wytłumacz mi co jest powodem że twój straszak (400D) nie znalazł się w rankingu DxO Mark,jego lepszy brat 450D zajął 60 miejsce a K20D i GX20 odpowiednio 35 i 23 miejsce?Będę ci wdzięczny jak mi wyjaśnisz mi taką kolejność rankingu matryc


pytanie do fachowcow: skoro sa to podobno blizniacze aparaty to skad taka roznica w rankingu?
przewaga samsunga jest taka duza nad pentaxem?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Kto by się tam przejmował jakimiś szczegółami?

Otóż to-najważniejsza jest choćby jedna lub dwie zielone czy czerwone kropki przy powiększeniu 10000000% :lol:

[ Dodano: 2010-06-30, 15:17 ]
paradziqs napisał/a:
przewaga samsunga jest taka duza nad pentaxem?

Do końca nie ma co wierzyć tym wszystkim rankingom ale często oprogramowanie puszki robi swoje.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Cytat
przewaga samsunga jest taka duza nad pentaxem?


Taka sama jak w peletonie kolarzy między zawodnikiem na 23 i 35 miejscu.
Pomijając fakt, że w innym wyścigu mogą się przetasować.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
andybond napisał/a:
Eldred zachodzę w głowę co cię natchnęło na powyższy tekst
Niemniej jednak za obiektywizm
:-) :-B zbyt szybko zostałem posądzony o kanonizm, nie jestem przywiązany do żadnej marki, oczywiście nie ukrywam że 5d to aparat jakby dla mnie stworzony, ale ostatnio kolejnym dwóm osobom poleciłem pentaksy, bo na swojej półce wymiatają, wszystko w/g potrzeb ;-)
(np. ktoś chciał aparat ze stabilizacją i filmami poniżej 2kzł, tylko Kx pasuje, a bez stabilizacji oprócz niego tylko nikon d5000, ale ten nie ma z kolei silnika af, itd.. ;-) )
 
bchrubas  Dołączył: 10 Cze 2010
andybond napisał/a:
Hmm
bchrubas napisał/a:
Pod tym względem zwykły Canon 450D bije K20 na głowę.

bchrubas napisał/a:
Zgodzę się z Pawelzqx że dobrze naświetlone zdjęcie z 3200 wygląda ładnie i ma małe szumy

bchrubas,to w końcu jakie jest to ISO użyteczne bo zaczynam głupieć.Piszesz o dobrze doświetlonym zdjęciu a to chyba podstawa bez względu na warunki ;-)


Gdybyś nie wyciął reszty mojej wypowiedzi to byś się nie musiał zastanawiać :-) Dobrze wiesz że zdarzają się warunki gdzie nie jesteś w stanie poprawnie naświetlić całego kadru.
Wojny systemowej też nie ma zamiaru zaczynać, jak zaznaczyłem wyrażam tylko swoją opinię.

Cytat
bchrubas napisał/a:
ale jeżeli zaczniecie je kadrować ciaśniej, bardziej powiększać to niestety już tak różowo nie jest.

Dlatedo powinieneś wyrzucić z windowsa narzędzia typu lupa,mikroskop,endoskop,skalpel i wiele innych ;-)
bchrubas napisał/a:
Oczywiście cytując za Viridian: może ta moja pucha jest wadliwa a Wasze są takie wspaniałe :mrgreen:

Twoja jest taka sama wspaniała jak nasze tylko według mnie jeszcze jesteś o dwa kroki za nią w tyle.Poćwicz popracuj może ją w końcu dogonisz i nie będziesz musiał nam grozić zwykłym C400D.


Ja niczym nie grożę. Wyrażam swoją opinię popartą swoim skromnym doświadczeniem :-)
Co do lup i mikroskopów - nigdy wam się nie zdarzyło że finalny kadr był stosunkowo małym wycinkiem oryginalnego? Ale to już dyskusja nie na temat.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
skoro sa to podobno blizniacze aparaty to skad taka roznica w rankingu?
przewaga samsunga jest taka duza nad pentaxem?

Samsung oprogramował swoją matrycę, Pentax cudzą. Nie wiemy czy wszystkie tajemnice matrycy Samsung przekazał Pentaksowi.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
paradziqs napisał/a:
czy posiadasze K20D zamieniliby swoje puszki na k7 (tzn czy byscie sprzedali dotychczasowe i doplacali do K7)


Ja zmieniłem k20 na k7.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
paradziqs napisał/a:
czy posiadasze K20D zamieniliby swoje puszki na k7

Nie zmieniliby. Ja zmieniłem i bardzo tego żałowałem. W rezultacie zmieniłem markę sprzętu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Meggido napisał/a:
paradziqs napisał/a:
czy posiadasze K20D zamieniliby swoje puszki na k7

Nie zmieniliby. Ja zmieniłem i bardzo tego żałowałem. W rezultacie zmieniłem markę sprzętu.

Meggido :-B za to wiedziałeś kiedy skończyć zdanie :lol: Kurde już drugie piwo dzisiaj w tym wątku dla pełnoklatkowca ;-) Boże jak ja ci dziękuję że nasi kulturyści się w końcu opamiętali :lol:
Pax melior est quam iustissimum bellum
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
teo napisał/a:
paradziqs napisał/a:
czy posiadasze K20D zamieniliby swoje puszki na k7 (tzn czy byscie sprzedali dotychczasowe i doplacali do K7)


Ja zmieniłem k20 na k7.


zalujesz? czy wyszlo Ci to raczej na +, ktore opcje K7 Ciebie przekonaly do zamiany body

[ Dodano: 2010-06-30, 21:09 ]
Meggido napisał/a:
paradziqs napisał/a:
czy posiadasze K20D zamieniliby swoje puszki na k7

Nie zmieniliby. Ja zmieniłem i bardzo tego żałowałem. W rezultacie zmieniłem markę sprzętu.


czy chodzilo tylko o to ze wydajac kase nie zyskales nic w zamian? czy ktorys element k7 jest gorszy niz k20d?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
paradziqs napisał/a:
czy ktorys element k7 jest gorszy niz k20d?

:-D paradziqs, Niestety nie ma puszki która ma tylko same zalety i mocne punkty.Jak widzisz choćby przy wyborze korpusu-jednym odpowiada bardziej ergonomia i wybierają K7/K20D/GX20 a inni ponad wszystko stawiają matrycę Kixa.Tak więc ilu ludzi tyle preferencji.Zauważyłeś że jedni przesiedli się na K7 z K20D inni by tego nie zrobili.Żeby uspokoić twoją rozkołataną duszę powiem ci że jest pół na pół i to do ciebie należy decyzja tak samo jak w momencie gdy wchodziłeś w ten system. :-B

Pozdrawiam Andrzej
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
paradziqs napisał/a:
czy chodzilo tylko o to ze wydajac kase nie zyskales nic w zamian?

Dostałem lepszy AF (+), mniejsze gabaryty (--) i koszmarny obrazek na ISO1600 (---). Ale każdemu wedle potrzeb. :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
andybond, cale szczescie ze poki co nie mam jeszcze pieniedzy na nowe body (wciaz uzywam k200d ktora pozniej pojdzie na sprzedaz). swoja decyzje odkladam do premiery nowych modeli pentaxa ;)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
paradziqs napisał/a:
andybond, cale szczescie ze poki co nie mam jeszcze pieniedzy na nowe body (wciaz uzywam k200d ktora pozniej pojdzie na sprzedaz). swoja decyzje odkladam do premiery nowych modeli pentaxa ;)

Primo po pierwsze masz szczęście posiadać w pewnym sensie aparat kultowy który w 2007?(nie pamiętam) został aparatem roku.
Primo po drugie zrobiłbym identycznie-wstrzymał się z bólami do kolejnego HIT-u Pentaxa.Masz czym pstrykać i na pewno twoją cierpliwość wynagrodzi ci firma jakąś fajną puchą.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
paradziqs napisał/a:
czy chodzilo tylko o to ze wydajac kase nie zyskales nic w zamian? czy ktorys element k7 jest gorszy niz k20d?

1. Odrobinę większe szumy wg mnie
2. Przyciski bardziej mi się podobały w k20. W K7 trzeba nieźle wyginać palec coby iso zmienić, brak przycisku stabilizacij.

Reszta plusy. Zmieniłem głównie ze względu na szybszy AF, wygodniejszy grip. Więcej wyraźnych plusów nie widzę...
Fotografuję k7 i k100. Często w zestawie K7+17-50, K100+77. Efekt zwykle taki, że zdjęcia z drugiego zestawu są tak świetne, że z pierwszego wydają się być denne...
Wniosek taki, że jak AF k200 Ci wystarcza to daj sobie spokój ze zmianą. Wg mnie k200d jest najwygodniejszym w trzymaniu cyfrowym aparatem pentaksa. Kolory daje świetne. Jak brakuje iso to lepiej kup za te pieniądze jaśniejszą stałkę, tym bardziej, że różnica w iso nie jest powlająca.. Jak brakuje Ci większego wizjera, przycisków, rolek i bufora kup używane k20d [całkiem przypadkiem mam na zbyciu :mrgreen: ]. Jak absosutnym priorytetem jest szybkość AF to używane K7 - używane bo i tak niedługo wymienisz jak wyjdzie coś z lepsiejszą matrycą ;)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Meggido napisał/a:
Dostałem lepszy AF (+)

Ta "lepszość" jest mocno odczuwalna? Istotna różnica?
Nie cierpię swojego K20D za AF i jednocześnie uwielbiam za całą resztę.
Parę razy już przychodził mi do głowy pomysł zmiany na K7, ale jakoś ciągle rozsądek bierze górę i sobie odpuszczam... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach