maad  Dołączył: 03 Mar 2011


[ Dodano: 2015-07-24, 20:31 ]
 

Robert.S.  Dołączył: 06 Lip 2015
Chciałbym sprawdzić jak działa kilka rożnych stron hostingowych.







Ten ostatni niesie ze sobą sto tysięcy reklam ale, moze być ;-) .
 
dalco  Dołączył: 03 Lip 2012
[ Dodano: 2015-08-05, 02:47 ]
 
uKarz  Dołączył: 03 Wrz 2015
Test
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Test związany ze zmianą regulaminu: max szerokość obrazka 900 pikseli.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
I jak? Regulamin działa?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Chyba chodzi o to czy to ma być szerokość czy dłuższy bok
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Cytat
Wstawiając obrazek zadbaj, aby miał maksymalnie 900 px szerokości.
Regulamin jest jasny i klarowny ;-)
[win]+[shift]+[kursor w prawo] - na pionowym monitorze pasuje idealnie!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
opiszon napisał/a:
I jak? Regulamin działa?
Chyba działa, bo widać zdjęcie.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
PiotrR napisał/a:
opiszon napisał/a:
I jak? Regulamin działa?
Chyba działa, bo widać zdjęcie.


A jak miało działać w założeniach?
Teraz mam: 900px × 1344px (przeskalowany do 889px × 1 328px) - z FF - PM - Pokaż info o obrazku.
Sam, o ile pamiętam, nie wstawiałem wcześniej nic większego niż o szerokości 700 px (nawet testowo).
Ale znalazłem na poprzedniej stronie: http://pentax.org.pl/view...1179062#1179062
4928px × 3264px (przeskalowany do 889px × 589px) - czyli większe też działa...
Ale dopuszczalnej szerokości 900 px nie udało mi się zobaczyć wyświetlonej na forum ;-)
No i chyba tylko na nowej skórce (gdyby ktoś nie wiedział), tj. pentaskin, można na "live" oglądać szerokość większą niż poprzednie max, czyli 700 px.

Do monitora pentaskin "średnio" mi pasuje (pewnie kwestia przyzwyczajenia do xandBlack i większego "zagęszczenia" tekstu), ze smartfona okazyjnie na forum wchodzę, więc się okaże co wybiorę. Pewnie gdy pojawi się więcej zdjęć o dopuszczalnej szerokości 900 px przejdę na pentaskin (z trybem "night"). A w komórce, gdy już kiedyś mi się zdarzy, może też sobie przypomnę o pentaskin ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Rafi, na jedynej słusznej skórce (subSilver_RED) wyświetla się pełne 900px bez skalowania.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Marooned napisał/a:
Rafi, na jedynej słusznej skórce (subSilver_RED) wyświetla się pełne 900px bez skalowania.


Tak!!! Dzięki za podpowiedź! Chyba to będzie to!? :-) Co prawda nie cierpię białości i jaskrawości na stronach wszystkich (a na foto chyba jeszcze bardziej), ale akurat na tej skórce przy jakimś moim starym rozszerzeniu do FF "tryb nocny" działa chyba poprawnie (na pentaskin i nie tylko oraz na innych stronach, część elementów stawała się niewidoczna, niestety :-( ).
Normalnie chyba Ci :-B postawię ;-)

Edit: A może nawet dwa :-B W końcu widzę, że 2560 px mojego monitora jest "wykorzystane"!

Edit2: Pamiętam, że kiedyś chyba ustawiałem, aby domyślnie po zalogowaniu była skórka xandBlack. Teraz nie widzę (nie mogę znaleźć?) opcji ustawienia "mojej" skórki. Ktoś pomoże?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Rafi, dwa :-B to niezły początek ;-)
Jak zmienisz skórkę tam koło szałta, to ta informacja zapisze się w profilu i ta skórka będzie zawsze gdy będziesz zalogowany. Pamiętaj, że edycja profilu resetuje wybór do tej wąskiej.
Oby straszenia opiszona o usunięciu innych niż ta nowa to była sroga podpucha...
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Cytat
Jak zmienisz skórkę tam koło szałta, to ta informacja zapisze się w profilu i ta skórka będzie zawsze gdy będziesz zalogowany
Właśnie się zalogowałem i widzę, że jest ;-)

Marooned napisał/a:
Oby straszenia opiszona o usunięciu innych niż ta nowa to była sroga podpucha
Oby... Co prawda pentaskin nie jest biała i jaskrawa (parę miesięcy temu optyczni poszaleli z nową stroną - trochę się ugięli pod wpływem opinii użytkowników), ale wolę wybrać co innego...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marooned napisał/a:
na jedynej słusznej skórce (subSilver_RED) wyświetla się pełne 900px bez skalowania.
a zgadnij dlaczego się wyświetla bez skalowania? ;-)

Pentaskin i mój przepisany skrypt do wyświetlania obrazków ;-)

ja wiem, że chcecie skórkę taką na całą szerokość ekranu, ale to zasadniczo jest zmiana jednej linijki w wynikowym htmlu, którą już podawałem :-P

[ Dodano: 2015-10-11, 22:51 ]
Rafi napisał/a:
Co prawda pentaskin nie jest biała i jaskrawa (parę miesięcy temu optyczni poszaleli z nową stroną - trochę się ugięli pod wpływem opinii użytkowników), ale wolę wybrać co innego...
z powodu?

jeżeli coś nie pasuje, oprócz rzeczy które już wiemy, to prosiłbym o dopisanie się w odpowiednim wątku

chyba że wybór innej skórki tak z przekory

[ Dodano: 2015-10-11, 23:44 ]
no i macie co chcieliście - skórkę na pełną szerokość

nie ma argumentów za SubSilverem (oprócz nostalgii i umiłowania do tabelek :-P )
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
To co prawda nie wątek do tego, ale
opiszon napisał/a:
nie ma argumentów za SubSilverem
skomentuję testowym podłączeniem zdjęcia ;-)

kończąc tym samym offtop skórkowy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
oczywiście :-D
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Subsilver?? Łomajgot! Ja lubię, jak forum różni się wyglądem od innych, a subsilver wygląda jak 90% forów w phpBB!

Cóż, dla szerokości zdjęć będę się musiał do pentaskina przyzwyczajać, choć niechętnie, bo tekst wygodniej się czyta w węższej kolumnie (z jakiejś, kurna przyczyny w gazetach są kolumny, a nie tekst na całą szerokość strony). Właściwie nie rozumiem, skąd to parcie na to, by mieć forum na całą szerokość monitora. Zeza rozbieżnego można się nabawić (no, chyba, że tekst byłby w węższej kolumnie, a na całą szerokość inne elementy).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR, szerokość kolumny w pentaskinie jest uzależniona od rozdzielczości urządzenia - zawsze możesz zwężyć okno przeglądarki ;-) (i nie mówię tu o pentaskinie z ustawioną pełną szerokością ekranu ;-) )
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
[ciężko ten offtop skończyć ;)]
Zaletą tego, że skórka jest popularna jest to, że bez względu na forum wszystko jest w tym samym miejscu. Wygoda, stare, działające skrypty greasemonkey etc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach