rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Benek napisał/a:
magia bokeh tego szkieł. Zawdzięczamy ją... gigantycznej komie... :mrgreen:

Jak zwał tak zwał :-) ładny bokeh na zdjęciu widać, a kto tam wie, co to ta koma....
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
rbucz napisał/a:
a kto tam wie, co to ta koma....
Przecinek. :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja myślałem, że to chodzi o oniryczny bokeh ludzi pozostających w śpiączce.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
espresso napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
espresso napisał/a:
w cenie Pentaksa smc FA 31 mm f/1.8 AL możemy mieć Nikona D7000 wraz z obiektywem Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G…"
No, ale o Nikonie w windzie nie pogadasz.
dlatego siedzę w pentaxie (chociaż z wind korzystam sporadycznie).

Mogę się wypowiedzieć o windach, bo na poprzednim mieszkaniu w Łodzi (inny system) miałem ładną windę z lustrem i automatycznie zamykającymi się drzwiami (miałem, bo jakiś kibol drugiego dnia po jej zamontowaniu, porysował lustro i wydrapał na nim hasło o klubie piłkarskim, ktorego nie udało się już zmazać), za tę windę płaciłem 8zł miesięcznie (dwie osoby).
Teraz dostałem kartkę z nowymi stawkami i w mniejszym mieście za pogryzioną przez psy i hałasującą windę z pilśni będę płacił 27,59zł miesięcznie :roll:
Tak więc w NiC jest lepiej i taniej ;-)
Przeniósłbym się chętnie do starego systemu, ale sprzedaż mieszkania i przeprowadzka jest bardziej skomplikowana niż zakup nowego korpusu.

Ps. Sorry za OT, ale musiałem się uzewnętrznić ze względu na to, że tu była mowa o windach :->
Ps.2 Dziwne, że bezlusterkowce są droższe od systemów lustrzanych :-o
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
wuzet napisał/a:
Odświeże temat :-)
Czy ktoś jeszcze ostatnio kupował FA 31, made in Wietnam ?


ponawiam pytanie ???
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
chyba już nikt dzisiaj nie kupuje nowych aparatów i obiektywów - jedyne na co można liczyc to rynek wtórny....
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
filorp napisał/a:
chyba
jest tutaj słowem kluczowym
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
wuzet napisał/a:
filorp napisał/a:
chyba
jest tutaj słowem kluczowym

I oto jak można popaść w mylny błąd :-P
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
filorp, nie prorokuj, wystarczy, że zadzwonisz np. do FotoZakupy i się dowiesz, że trochę tego idzie. Ja osobiście używam 77 MIW i nie widzę różnicy w jakości z 43 MIJ.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Witek napisał/a:
Ja osobiście używam 77 MIW i nie widzę różnicy w jakości z 43 MIJ
to miło
espresso napisał/a:
Miałem okazję robić prosty test komy i w 43 różnice były

ot i wszystko ale przynajmniej dzieki optycznym wiemy jak w prosty sposób odróżnić duda od legendarnego limiteda
wuzet napisał/a:
filorp napisał/a:
chyba
jest tutaj słowem kluczowym
właściwie to miałem na myśli ostatnie twory nikona, ale limitedy też sie pakują pod tą kategorię (niechętnie ze względu na QC kupowanych sprzętów). Chciałem dodać tylko tyle, że nie opłaca sie kupować nowego obiektywu Pentaxa - wystarczy pogrzebać na ebuyu żeby stwierdzić że sprzęt Pentaxa po prostu nie trzyma ceny - obiektywy idą za połowę wartości sklepowej albo wylegają po pół roku na kup teraz....
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
filorp napisał/a:
Chciałem dodać tylko tyle, że nie opłaca sie kupować nowego obiektywu Pentaxa - wystarczy pogrzebać na ebuyu żeby stwierdzić że sprzęt Pentaxa po prostu nie trzyma ceny - obiektywy idą za połowę wartości sklepowej albo wylegają po pół roku na kup teraz....


pokaz gdzie z checia kupie po tak okazyjnej cenie np. 31 mm
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
... albo 50mm o jasności 1.2 ...
:-D
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
szatek0000 napisał/a:
pokaz gdzie z checia kupie po tak okazyjnej cenie np. 31 mm
teraz akurat nic nie ma... trzeba czatować - prędzej czy później coś wpadnie... Ja przez 3 miesiące sprzedawałem DA14 na kup teraz za 350 funtów (nówka za 650) dałem na kup teraz po tym jak da12-24 w idealnym stanie poszedł mi za 275.... a da*16-50 za 375.... ten pierwszy to nawet nie było pół ceny.....
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
filorp napisał/a:
teraz akurat nic nie ma... trzeba czatować - prędzej czy później coś wpadnie...

Ty, tak na ucho Ci powiem, że nawet Summiluksy czasami zdażają się na ebay-u, może trochę lepiej cenę trzymają, ale też trzeba czatować. Za to nic z nikonów czy legendarnych eLek się nie pojawia - tam jak ludzie kupią, to prędzej przycisk pod kartkę papieru (fotograficznego oczywiście) zrobią niźli mieliby to sprzedać ;-)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
Za to nic z nikonów czy legendarnych eLek się nie pojawia
nie wyczułem ironii MacRayers, jeśli była, ale z tych marek najłatwiej coś kupić niestety okazje nie istnieją.... zarówno c i n trzymają ceny wybitnie wysokie....
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Bardzo dobrym miernikiem faktycznej wartości sprzętu jest jego cena na rynku wtórnym. Jeżeli FA31 w świetnym stanie (bo rzadko kto ostrzej eksploatuje taki obiektyw) kosztuje na rynku wtórnym połowę ceny sklepowej, to znaczy, że ktoś spadł z choinki. Podobnie rzecz się ma z gwiazdami typu DA*16-50...
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Rynek rodzimy jest jakiś inny.
Czekam na DA300/4 za pół ceny, a najlepiej poniżej i nic takiego nie znajduję. No może dopiero 2 lata czekam, więc nie mam dużego doświadczenia w czekaniu.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
jedrus68 napisał/a:
To trochę głupio, że aktualnie mam trzeci silnik, ale odpukać ten działa dobrze.

To już wiadomo dlaczego kupiłeś go w takiej cenie 8-) Silnik to chyba największy minus tego szkła. Z resztą da się żyć, pod warunkiem, że nie trafi się dobrze złożoną sztukę :roll:

Co do 31 - fantastyczne szkło, ale na APSC lepszą opcją jest jednak 3x tańsza sigma(używki), nawet jeżeli tak paskudnie nieostra na brzegach :-P potwornie ciężka i z fatalnym AFem nie pozwalającym robić zdjęć :mrgreen:
Jeżeli kasa dla kogoś nie jest problemem, albo pragnie mieć to szkło ponad wszystko nic tylko brać ;-)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
espresso napisał/a:
Urok 31 (podobnie jak 43) ujawnia się w pełni na FF
Podpisuję sie wszystkimi kończynami choć nie miałem tego obiektywu na żadnym FF. Sprzedałem wszystkie szpeje pod apsc, zostawiłem sobie 24, 31,43, 77 i dwie AF540FGZetki - czekam na FF. Wydaje mi się, że te obiektywy są wystarczającym powodem aby kupić do nich jakąś puszkę FF, choćby było się już mocno zakorzenionym w innym systemie. Miałem złe doświadczenia tylko z innymi FA43 (2sztuki)- ludzie przychodzili do mnie aby sobie porównać zakupione 43-ki z moim - porównanie zawsze wychodziło na niekorzyść ich nabytków, w jednym przypaku jak pamiętam było naprawdę źle.... ale co było dziwne tylko na pełnym otworze i w rogach - po przymknięciu do f4 było ok....
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Jeden z nich to napewno był Vietnam ten drugi 2-3 lata temu nie pamiętam, ale chyba Japan... Osobiście uważam że to 43 jest najlepszym obiektywem w tej trójcy.... 31 porównywałem do 28f1.8 nikona na body k5 i były porównywalne w centrum na rogach apsc nikkor wysiada (naprawdę nieznacznie)... 77 jest ciut ostrzejszy od 85f1.8G ale ma też ciut więcej fioletu na pełnej dziurze (co znika przy f2.2) powyżej f2.2, 77 po prostu jest najlepszym obecnie produkowanym obiektywem na świecie!!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach