Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dexter napisał/a:
pełno tego na allegro, ale żeby znaleźć jakąkolwiek opinie to już ciężej.
Bo nikt tego nie używa. Szkoda czasu i pieniędzy.
 

dexter  Dołączył: 09 Lis 2009
no to dziękuję za odpowiedzi :)
jestem trochę w czarnej dziurze bo straciłem pracę (jak wielu innych ode mnie) i nijak nie uzbieram na metza 48 :-/ a za parę tygodni mam być fotografem na ślubie przyjaciół
coś polecacie? jakiś tańszy zamiennik 48ki, który dałby radę pociągnąć na weselu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poszukaj czegoś z automatyką własną.
 

dexter  Dołączył: 09 Lis 2009
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kupowanie tej lampy za tą cenę do pracy wyłącznie w manualu to chyba lekka przesada.
 
d3bian  Dołączył: 04 Maj 2010
gdyby pasowała do pentaxa była by fajna :)
Ale faktycznie do manuala to za 80-100 zł spokojnie kupisz jest na forum bliźniaczy temat i dzis rano kolega widziałem podawał linki.

EDYTA:
link
 
tomekielce  Dołączył: 08 Lip 2010
Witam wszystkich serdecznie.
Pewnie nie jedną osobę zdenerwuję moim pytaniem, ale... ;-) . Potrzebuję lampy błyskowej do aparatu Pentax K200D z obiektywami 18-55mm F3.5-5.6AL II i 50-200mmF4-5.6 ED. Moja przygoda z lustrzanką dopiero się zaczyna i dlatego nie chciałbym kupić czegoś z czego nie będę zadowolony. Póki co moje robienie zdjęć ogranicza się do zdjęć rodzinnych szeroko rozumianych, ale coraz bardziej mi się to zaczyna podobać. Niestety lampa w aparacie raczej nie koniecznie przysparza takich uczuć. Mój budżet jest znacznie okrojony i chciałbym się zmieścić w przedziale 500-700 zł. Nie wydaje mi się, że potrzebuję jako amator "wypasionej" lampy, której tak naprawdę nie będę potrafił wykorzystać do końca, ale też z racji dużej niewiedzy, takiej lampy, w której wszelkie parametry będę musiał ustawiać samemu.
Mam nadzieję na zrozumienie mojego problemu przez kolegów i koleżanki, którzy już siedzą w tym temacie, bo kiedyś tak jak ja zaczynali od niczego, ale dzięki takim ludziom jak Wy doszliście do tego etapu do którego ja dopiero dążę. Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tomekielce napisał/a:
Mój budżet jest znacznie okrojony i chciałbym się zmieścić w przedziale 500-700 zł.
Metz 48
 
tomekielce  Dołączył: 08 Lip 2010
Witam. Po przeanalizowaniu forum postanowiłem wybrać, przy Waszej pomocy rzecz jasna, do Pentaxa K200D jedną z dwóch n/w lamp : Sigma EF-530 DG ST PA-PTTL a Metz 48 AF-1. I tu moja prośba. Czy może ktoś spróbować porównać obie lampy, czyli powiedzieć np. co ma jedna czego nie ma druga i dlaczego tą a nie tamtą wybrać. Bardzo proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
tomekielce, na poprzedniej stronie masz linka do porównania wszystkich lamp.
 
tomekielce  Dołączył: 08 Lip 2010
Dzięki JackDeJack. W natłoku tych wszystkich informacji jakie się tutaj czyta umknęło mi to gdzieś. Więc widzę, że warto trochę dołożyć i kupić Metz'a. Jutro robię zamówienie. Pozdrawiam.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
tomekielce napisał/a:
widzę, że warto trochę dołożyć i kupić Metz'a
Oczywiście, Sigma EF-530 DG ST jest bardzo okrojonym modelem
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Witam all po długiej nieobecności.
Od razu przechodzę do rzeczy dziś mam zamiar kupić lampę do swojego Pentaxa k200
po długich namysłach padł wybór na 2 modele tj.
1. Metz 58 AF-1
2. Pentax AF-540FGZ
cena między jedną a drugą jest nieduża biorąc pod uwagę że i tak biorę częściowo na spłatę
Pytanie która z tych 2 lepiej będzie współpracowała z moim K200
PS. słyszałem że pentaxowa lampa niema blokady głowicy w pionie ???
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robert29 napisał/a:
PS. słyszałem że pentaxowa lampa niema blokady głowicy w pionie ???

nie ma
ale dopóki nie będziesz zakładał na nią jakichś wielkich i superciężkich modyfikatorów, to w niczym kompletnie to nie przeszkadza
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Chodzi oto że chcę dokupić do niej dyfuzor LIGHTSPHERE i tu obawa że może opadać.

[ Dodano: 2010-08-17, 14:31 ]
Proszę o odpowiedz bo o 16 jadę po odbiór 1 z lamp :):)

[ Dodano: 2010-08-18, 20:02 ]
No i padło na Pentax AF-540FGZ pierwsze chwile radości już za mną teraz tylko rok spłacania :)
 
Filozof90  Dołączył: 27 Cze 2009
Proszę was o radę, otóż za miesiąc siostra wychodzi za mąż, poprosili mnie abym był fotografem. Nie miałem nic przeciwko, zdjęcia z wesela kuzynki bardzo ładnie mi wyszły. Oni sami nie oczekują full profesional itd. Posiadam K100, a kitem i portretową 50 1,7f. Lampa błyskowa będzie niezbędna, zaoszczędziłem na nią 600-700 zł, jaki wybór będzie najlepszy ? Czy polecany wcześniej Metz 48 jest silną lampą ? no jakie akcesoria do niego dokupić koniecznie ? co się przyda etc. Czytałem o fotografowaniu z lampą, jaki dyfuzor będzie najlepszy ?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Filozof90 napisał/a:
poprosili mnie abym był fotografem.
no to cię ubrali :-P
Filozof90 napisał/a:
portretową 50 1,7f.
M, A, F, czy FA
Filozof90 napisał/a:
jaki wybór będzie najlepszy ?
nie ma takiego :-(
Filozof90 napisał/a:
Czy polecany wcześniej Metz 48 jest silną lampą ?
są silniejsze od niego, ale daje radę.
Filozof90 napisał/a:
no jakie akcesoria do niego dokupić koniecznie ?
koniecznie, ale to koniecznie - baterie, lub akumulatory :mrgreen: , reszta wg uznania.
Filozof90 napisał/a:
jaki dyfuzor będzie najlepszy ?
nie ma takiego. Każdy ma swoje upodobania i oczekiwania.
Ja używałem białej plastikowej "tekturki" - bo miałem pod ręką i była neutralna kolorystycznie, a obecnie używam koszulki od płyty CD. Ostatnio jednak (po 3 ślubach) poczyniłem poważne zakupy i z białej i czarnej gabki będę majstrował ABetterBounceCard.

BTW - bez obrazy ale większość pytań nadaje się do Pierwszych Kroków - tam cię za nie nie objadą ;-)
 
Filozof90  Dołączył: 27 Cze 2009
Luzik, ale jak o lampach to w temacie o lampach :)

Jeśli nie znajdę lepszej oferty to kupię tą 48, uciekła mi oferta na 58 za 800.

JackDeJack: Widzę że sam używasz 48, skoro daje radę a cykasz już 3 ślub to bez większych obaw się na nią zdecyduje. Jest bardzo baterio żerna ?? 4 enelopy uciągną 200-300 błysków ?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Filozof90 napisał/a:
używasz 48, skoro daje radę a cykasz już 3 ślub
Pamiętaj że amatorsko i dla zabawy :idea:
Filozof90 napisał/a:
4 enelopy uciągną 200-300 błysków ?
4 sztuki Recyko uciagneły ponad 400 i dalej błyska :idea:
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
obstrykasz całe wesele i lampa będzie nadal błyskać.. ta lampka naprawdę jest małoprądożerna

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach