Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
No właśnie zdziwiłem się, że to ma tylko 2Ah, bo mam paroletnie GP 2k7 ale po te latka zrobiły swoje i flash po paru seriach ładuje się kilkadziesiąt sekund. Ale skoro piszecie, że 2k jest ok to muszę uwierzyć na słowo :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
GP ReCyko i Panasonic Infinium mają ponoć 2.1Ah ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
opiszon, Na 3 komplety Enelopów przy teście pojemności chyba tylko jedna sztuka pokazała pojemność minimalnie poniżej 2Ah (coś koło 1990mAh), reszta spokojnie podchodziła pod 2,1Ah :!:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
JackDeJack, można więc zakładać że te 2.1Ah będą miały 2.2Ah :-P
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
To też kwestia wydajności prądowej, przy ciut większym prądzie realna pojemność Eneloopów będzie większa. Ale w sumie aparaty raczej nie żrą tyle co latarki ;)
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Jak doradziliście kupiłem http://allegro.pl/item107...aa_w_wa_fv.html :D . Narazie jestem bardzo zadowolony 8-) tylko mam pytanie , należy coś robić szczególnego z bateriami ? Czy mogę wsadzić do K-m'ki robić zdjęcia a jak padną rozładować ? :roll: Czy jakieś formatowanie?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
So Seductive napisał/a:
należy coś robić szczególnego z bateriami ?
Nic nie trzeba robić, są gotowe od razu do użycia
So Seductive napisał/a:
Czy mogę wsadzić do K-m'ki robić zdjęcia a jak padną rozładować ?
Tak, ale jak padną, to już będą w dużym stopniu rozładowane.
So Seductive napisał/a:
Czy jakieś formatowanie?
Nie
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
So Seductive napisał/a:
wsadzić do K-m'ki robić zdjęcia a jak padną rozładować ?

Chyba naładować? Możesz też doładowywać jeśli potrzebujesz, to im nie zaszkodzi.
 

KamilM  Dołączył: 21 Maj 2010
Ja tuż po zakupie wsadziłem do aparatu i jak na razie napstrykałem jakieś 200 zdjęć. Po włączeniu mojego K-X mam jeszcze zielony wskaźnik (przechodzi w brunatny po wykonaniu około 20 fotek).

Tak wiec używaj, aż aparat wskaże, ze aku są rozładowane i nie będzie chciał się włączać.
 
martinwu  Dołączył: 19 Gru 2007
"Sanyo ogłosiło wprowadzenie w Europie nowych baterii typu AA. Baterie XX to ładowalne akumulatory niklowo-metalowo-hybrydowe. Ich budowa opiera się na technologii eneloop (niewielki stopień samorozładowania) opracowanej przez firmę Sanyo. Baterie charakteryzują się pojemnością 2500mAh zaś wspomniana funkcja niskiego samorozładowania zapewnia zachowanie 75% energii po roku od ostatniego ładowania (w przypadku braku korzystania z akumulatora). Baterie Sanyo XX oferują stabilne napięcie zasilające i zostały zamknięte w nowych obudowach, ze srebrnymi krzyżami na czarnym tle. Baterie Sanyo XX pojawią się w europejskich sklepach w grudniu w opakowaniach zawierających cztery ogniwa (symbol produktu HR-3UWX-4BP)"
źródło: FRAZPC http://www.frazpc.pl/aktu...gi-eneloop.html
[/b]
 

Ajgor  Dołączył: 02 Paź 2010
A ja mam takie pytanie. Nie chce mi się czytać tych wszystkich stron. Mam pentaxa k2000 (k-m) i czy podane na pierwszej stronie akumulatorki Sanyo Eneloop będą dobre? Tzn, czy wszystko będzie chodziło jak należy i czy nie będzie żadnego zwarcia ( w co wątpie ) itp itd.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ajgor napisał/a:
czy podane na pierwszej stronie akumulatorki Sanyo Eneloop będą dobre?
Tak
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
piotr_luk napisał/a:
Ajgor napisał/a:
czy podane na pierwszej stronie akumulatorki Sanyo Eneloop będą dobre?
Tak
a nawet bardzo dobre.
 

Ajgor  Dołączył: 02 Paź 2010
Jeszcze Jedno pytanko, w moją "k-m'ke" lepsze bedą eneloopki 800 mAh czy 2000 mAh? Zupelnie sie nie znam na tym :)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
2000 mAh.
800 to rozmiar AAA - za małe do aparatu
 

Alchemiq  Dołączył: 06 Paź 2010
kupiłem BC 700 i zastanawiam się czy można w niej naładować załączone do aparatu Energizery?
Bo w opisie ładowarki jest, że ładuje NiCd i NiMH, a Energizery są Li.
Czym to grozi?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do aparatu masz załączone zapewne ogniwa jednorazowego użytku.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
te Energizery to są baterie litowe, a nie akumulatorki :!:

akumulatorki się ładuje
baterii się z zasady nie ładuje (a przynajmniej nie zwykłymi ładowarkami - Eldred ostatnio dawał linka do ładowarek do zwykłych bakterii)
 

Alchemiq  Dołączył: 06 Paź 2010
ależ okazałem się ignorantem :mrgreen:
zmyliła mnie żywotność tych baterii ... działały tak długo, że z góry założyłem, że to aku

dzięki! więc idą na śmietnik
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Alchemiq, zużytych ogniw nie wyrzuca się na śmietnik, tylko do specjalnych pojemników na baterie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach