Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Po zapoznaniu się z tym preview muszę przyznać że im to nieźle wyszło...
Wizjer powinien być świetny
Cytat
The G1's single panel display chip shows the red, green and blue components in succession (field sequential display) - your brain does the combining to produce the full color image. This means you can't see the individual pixels - there's no gap between them (there's no mesh surrounding the color filters such as in conventional LCD displays). The viewfinder is able to refresh the three RGB colors at a rate of 60Hz, therefore achieving the 60fps Full-Time Live View.

Czy ja dobrze rozumiem że tam nie ma 3 sub-pixeli RGB składających się na jeden tylko jest jedna kropka szybko zmieniająca kolory R-G-B w proporcjach umożliwiających odebranie przez mózg jakiegoś konkretnego koloru?

Jeśli by tak było to ta rozdzielczość 1440000 nie oznaczała by 800x600 a 1385x1039.
Jak to ma taki świetny wizjer to po co mu taki wielki LCD z tyłu o-P

Ergonomia użytkowania też wygląda nieźle. Lepiej niż w moim DS'ie
Łyknął bym to z tymi zapowiadanymi 7-14mm f4.0 i 20mm f1.7 o-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hmm.. to ja niebawem ricoha bede sprzedawal.. a do tego panasa 20/1.7 sie wezmie i pozamiatane.. wielkosc mnie nie martwi, wazne ze bedzie cichy.. no klasa :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dagio, Ty i 4/3? no nie żartuj :-?
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
dan napisał/a:

Ale ostatecznie na nic to - i tak musialbym kadrowac wszystkie zdjecia na kompie do 3:2 :-P
nie musisz możesz sobie ustawić format w body ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan bo Ty to wieczny malkontent jesteś :-P
Taki mały aparacik z 20/1.7 (oby naleśnik :mrgreen: ) może być naprawdę fajny, a do tego 7-14/4 - toz to będzie super jak dla mnie zestaw 14-28 :shock: :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
dan napisał/a:
Ale ostatecznie na nic to - i tak musialbym kadrowac wszystkie zdjecia na kompie do 3:2
W kompakcie Panasonic Lumix FX-10 do którego mam dostęp po prostu w menu przestawiasz proporcje z 4:3 na 3:2 lub 16:9. Oczywiście wtedy zdjecie ma mniej mpix.

Czepiasz się po prostu :) również niby-gripa i niby-pryzmatu. Jestem pewny, że kolejne body i Panasonic i Olympusa będą dyskretniejsze.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Eldred napisał/a:
griffin napisał/a:
podglad czasu naswietlenia (?)
to to ja już miałem w canonie a70 ;-)
To generalnie większość kompaktów ma, a bez optycznego wizjera to niejako samo się narzuca.
Aparacik taki sobie, ten wyświetlacz LCOS to jest jedyna ciekawa rzecz w nim.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
To nie niby pryzmat - ot lampa jest składana jak w cyfrankach.

Z "niby-gripów" nie ma co się śmiać - potrafią dać w kość jak ma się długie palce.

Jak by wywalili ten niby-grip i 20 okazała się naleśnikiem, to chętnie zmieniłbym kompakt. :-)

[ Dodano: 2008-09-12, 16:27 ]
No chyba że samsung da do swojego "mikro" przejściówkę PK to co innego :mrgreen:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
w żadnym serwisie nie znalazłem informacji podawanej przez producenta na temat proponowajnej ceny . Lustrzanki panasonika są drogie i z tego powodu popularność ich jest marginalna , trzeba będzie raczej chyba poczekać na to co olek pokaże .

[ Dodano: 2008-09-12, 16:44 ]
PS
Cytat
No chyba że samsung da do swojego "mikro" .........

samsung chyba będzie ciekawszą propozycją , może dzięki niemu będziemy mieli też system pentaxa mikro
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
za idg.pl:

"Panasonic pracuje również nad wersją Lumiksa G1 zdolną do nagrywania wideo w jakości HD. Świadczy o tym prototyp aparatu, jaki zaprezentowano na konferencji prasowej w Tokio, której głównym punktem była demonstracja najnowszej lustrzanki Panasonic.

Urządzenie na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od podstawowej wersji modelu G1, z tą różnicą, że na korpusie widać czerwony napis "HD", a z oznaczenia zniknęła cyfra "1".
Producent nie ujawnił nazwy aparatu. Premiera ma nastąpić wiosną 2009 r. "

http://www.idg.pl/news/16...ry.Trzecie.html
 
raurfang  Dołączył: 26 Kwi 2007
Generic napisał/a:

Czy ja dobrze rozumiem że tam nie ma 3 sub-pixeli RGB składających się na jeden tylko jest jedna kropka szybko zmieniająca kolory R-G-B w proporcjach umożliwiających odebranie przez mózg jakiegoś konkretnego koloru?

Jeśli by tak było to ta rozdzielczość 1440000 nie oznaczała by 800x600 a 1385x1039.
Jak to ma taki świetny wizjer to po co mu taki wielki LCD z tyłu o-P

Co do zasady działania, jest tak jak mówisz.
A czy rozdzielczość będzie taka... możliwe. Na rynku są wyświetlacze LCOS o przekątnych poniżej 1" i rozdzielczości 1920x1080. Tylko nie pasuje mi ta liczba 1440000, jeśli to jest wyświetlacz o proporcjach 3:2, to rozdzielczość wyniosłaby 1470x980, jakaś taka dziwna.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
raurfang napisał/a:
jeśli to jest wyświetlacz o proporcjach 3:2

System 4/3 ma proporcje 4:3, jak sama nazwa wskazuje :-)
Nawet gdyby nie miał, to pewnie i tak wsadziliby tam wizjer 4:3, bo pasuje też do innych aparatów. Dwa czarne paski (albo jeden szerszy) to niewielki problem - a może nawet wykorzystali by je jako tło do wyświetlania danych zdjęcia, zamiast osobnego LCD w wizjerze.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
MiQ27 napisał/a:
System 4/3 ma proporcje 4:3, jak sama nazwa wskazuje


Niestety nie - tu chodzi o średnicę okręgu obrazu - sensor o proporcjach 2:3 lub nawet 1:1 ale o przekątnej ~4/3 cala tez byłby zgodny ze standardem. (tylko po prostu nikt takich nie produkuje).
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_7045.htm , prawie wszystko o technologii 4/3
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Dla mnie to, to soniaka przypomina. ;-)


.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Żaba napisał/a:
Taki mały aparacik z 20/1.7 (oby naleśnik :mrgreen: ) może być naprawdę fajny...

TomaSzSz napisał/a:
...i 20 okazała się naleśnikiem, to chętnie zmieniłbym kompakt. :-)

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dla mnie bomba :]
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
O jak miło :-) Szkoda tylko, że ten plastik, z którego zrobiona jest obudowa taki błyszczący i gładki IMHO wygląda dość tandetnie :-/

No jestem bardzo ciekawy jak to się rozwinie, jakie korpusy pokaże Olympus no i co pokaże Samsung?
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
jaad75, ja nie pisałem tego co zacytowałeś, że niby to ja napisałem ;-) .
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Żaba napisał/a:
Szkoda tylko, że ten plastik, z którego zrobiona jest obudowa taki błyszczący i gładki IMHO wygląda dość tandetnie
Jak dostał fleszem przez szybę to się błyszczy ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach