wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
bbartlomiej, tak zadowolony jak za tą kasę i przy założeniu że mam 540.
Mocy zawsze jest za mało - 540 też mi brakowało jak robiłem wysokim teatrze :)
Czy ma deklarowaną moc jest realna - raczej tak z tego co pamiętam sprawdzałem właśnie porównując do 540. Zwracam uwagę na YN460 bo ona ma w opisie LP 33 ale to jest dla ISO 200, dla ISO 100 ma LP 24. A YN460-II ma dla ISO 100 LP 38 - może stąd opinie o innej niż deklarowana moc.

Postaram się jutro nasmarować jakiś teścik i wrzucić. Moim zdaniem i no_name jak widać też ciekawa relacja ceny do jakości.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ok, przekonany się czuję :-)

wieja, jakbym mógł Cię prosić, sprawdź czy jest możliwa taka kombinacja, że w body ustawiasz wbudowaną na wireless, odpalasz 540 w trybie slave, a YN460-II na fotoceli z pominięciem błysku - taki jest mój plan ominięcia na razie konieczności zakupu radia :-)

Kiedy oni te podatki zwracają? W maju?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Namówiliście mnię - zaraz zamówię, ale wersję II :)
W międzyczasie niecierpliwie czekam na Twój teścik wieja.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
O działaniu lampy Yong Nuo YN-460 powstał na Fujiklubie cały temat http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=7753 a w nim link do filmiku na Youtube. Jak dla mnie przekonujące, dałem sobie spokój.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
tomekkarol, ja tam tego filmiku nie widzę. A co z nią dokładnie nie tak? Bo czytałem tylko pozytywne opinie dotąd, zdaję sobie sprawę że nie jest to produkt najwyższej jakości, ale cena 10 krotnie niższa od 540 nie wzięła się z kosmosu :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
tomekkarol napisał/a:
Jak dla mnie przekonujące, dałem sobie spokój.
Sugerujesz, że np. AF540FGZ za cenę 10x większą się nie psuje? Ja tam się naczytałem o awariach chyba i na tym forum.
Czy jakbym puścił na jutube filmik z uszkodzoną moją AF360FGZ to też byś z niej zrezygnował przed zakupem :D?

Troszkę mało obiektywnie się wypowiedziałeś. To lampa za 60$ - może się zepsuć, tym bardziej, że nawet lampa za 10x większą kwotę potrafi z uśmiechem na palniku odmówić posłuszeństwa.
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Zdjęcia do testów zrobione, notatki też. Jutro to opracuje - generalnie co do mocy zgodnie z moją dotychczasową wiedzą.

Bruinen, Twój patent się spisze pod warunkiem że fotocela chińczyka będzie w zasięgu błysku 540 a nie wbudowanej - działa wtedy zarówno z 540 na manualu jak i na P-TTL.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
bbartlomiej, ale oczywiście, że napisałem to subiektywnie, to co zacytowałeś świadczy o tym aż nadto. Przyglądałem się tej lampie, ale "nie przemówiła" do mnie :)

Filmik zniknął, w każdym razie był jednym z kilku kolejnych o tej lampie. W jednym nie odpaliła wcale na 1/4 mocy, w innej nie dogadywała się z wyzwalaczem radiowym, w kolejnym ładowała się 6 sekund na ponoć nowych eneloopach. Mam świadomość, że w kategorii jakosc/cena ta lampa moze wymiatać, ale podnoszona na wielu forach kwestia losowości wykonania, niższej niż reklamowana LP, a przede wszystkim brakiem wg. mnie realnej gwarancji (koszty wysłania do sprzedawcy będą pewnie niewiele niższe niż nowa lampa).

Dlatego nawet jeśli zobaczę filmik z uszkodzoną AF360FGZ, raczej nie zmieni to mojego zdania - serwis i gwarancja na miejscu, choć takie przyjemności sporo kosztują, wiem. Dobra, rozpisałem się, dla rozluźnienia atmosfery po :-B z sobotniego rana i idę ładować baterie do 25-letniego Culmanna :)
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
tomekkarol, jak rozumiem ktoś testował kilka egzemplarzy tej lampy?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
W jednym filmiku było porównanie 460 i 460 II (jeśli dobrze pamiętam - nie mam flasha teraz), reszta to były różne filmiki różnych osób. Kwestię różnic jakościowych i porównanie z SB600 i 800 znalazłem na dpreview, tak na szybko znalazłem to ponownie tu http://forums.dpreview.co...25&changemode=1 . Mam świadomość, że nie jest to bezwzględnie zła lampa, natomiast dla mnie nieodpowiednia.
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Nieodpowiednia jako lampa pomocnicza (druga, trzecia) czy jako lampa główna?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
u mnie - główna. Wiecej nie mam i pewnie sporo wody upłynie nim dociułam :-?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
tomekkarol, bez urazy, ale porównywanie chińczyka za 150zł do SB-800 za 1800 przypomina mi taki jeden test na portalu na "o" ;-)

YN 460 to raczej lampa stworzona jako zapas, a na pewno jako bezprzewodowe wsparcie dla innej, porządnej systemowej lampy. Po to wywalili automatykę, zoom i inne duperele niepotrzebne w zapasowej/stobistowkiej lampie żeby była tania - wolę mieć 2x YN 460 II +Metza 48 + radio niż jednego Metza 58 - raczej 2 na raz mi się nie popsują, a co 2 lampy, to nie jedna, o 4 nie wspominając :-) Ale to oczywiście kwestia gustu i zastosowania dla flasha - jak ktoś potrzebuje szybkiego ładowania, HSS i innych takich rzeczy to lepiej zainwestować w jakieś FGZ-540 albo lepiej SB-800 + radio ;-)
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Świadomi niedoskonałości testu prosimy o uwagi i sugestie:

Test lampy błyskowej YN 460-II

Oczywiście gdyby ktoś z Krakowa był zainteresowany przebłyskaniem tego palnika to jest taka możliwość.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
wieja, bardzo ładnie napisane, podeślij to na jakiś portal typu fotopolis, a nuż się zainteresują publikacją :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
macie może jakieś namiary na prawdziwe zdjęcia z tymi lampami, a nie tylko testy?
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Bruinen, nie jestem zachwycony, dziś bym trochę lepiej ten test zrobił - ale to dopiero po analizie fot widzę :)

l_uka, sprecyzuj co Cie interesuje, bo mam gdzieś foty ale niewiele mówią o tej lampie bo są z błyskania od prawej 540 od lewej YN 460-II - aaalbo na odwrót.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wieja napisał/a:
mam gdzieś foty ale niewiele mówią o tej lampie bo są z błyskania od prawej 540 od lewej YN 460-II - aaalbo na odwrót.

może być, dawaj :-)
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Po pracy poszukam i coś postaram się wrzucić.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Teścik super, dzięki. Też czekam na foty "w akcji".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach