argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
gucio-59, Tam raczej nie kupisz BC700.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gucio-59, BC700 to chyba tylko na Allegro albo sklep netowy. Ładowarka jest ok, ale jeśli niepotrzebne są Ci bajery (w stulu kilkunastogodzinne mierzenie pojemności - rzecz fajna, ale w sumie - po co?), to kup dowolną markową 4-kanałową i będziesz zadowolony. Ja mam 4-kanałową GP i jest super. 4-kanałową można poznać po tym, że ma 4 diodki zamiast dwóch, no i producent się raczej chwali na opakowaniu tym :-) Poza tym, musisz zdecydować - czy chcesz szybką czy wolną. Ja polecam szybką (np tzw 1-godzinną). Jest zasada, że przy szybkiej akumulatorki szybciej "padają", ale co z tego. Tak jak w powiedzeniu "Otyli żyją krócej. Ale za to jedzą dłużej". Czyli, co mi po tym, że akumulatorki pożyją 2x dłużej, jeśli połowę z tego czasu będę czekał, aż się naładują, zamiast focić, a zszarganych nerwów z cyklu "czy zdążą się naładować przed wyjazdem czy nie" nikt Ci nie zwróci. Miałem i już nie chcę. Akumulatorki i tak mi padły, co za różnica, czy po roku czy dwóch i tak tego teraz nie pamiętam.

Podsumowując - jeśli nie należysz do Towarzaystwa Przyjaciół Biednych Męczonych Akumulatorków, to kup szybką ładowarkę czterokanałową, do tego Eneloopy i już.

[ Dodano: 2007-03-03, 13:11 ]
Aha, i ta oszczędności akumulatorków w wolnych ładowarkach jest baaardzo złudna, bo w dużej ilości przypadków po prostu musisz je wyjąć, zanim się do końca naładują - bo musisz wyjść z aparatem i koniec. Albo - zanim się do końca wyładują, pomny przykrych doświadczeń, wkładasz je np na noc. To dobrze na nie na pewno nie wpływa. Przy szybkim ładowaniu prawdopodobieństwo takie jest minimalne, więc praktycznie zawsze ładujesz je na full. Czyli w ogólnym rozrachunku żywotność może być podobna.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
niepotrzebne są Ci bajery (w stulu kilkunastogodzinne mierzenie pojemności - rzecz fajna, ale w sumie - po co?)
Czasami to sie przydaje. Nawet nie wiesz, jak różnią sie pojemnością akumulatorki, nawet z tego samego blistra. Dzięki tej funkcji można sobie skompletować zestawy o podobnej pojemności.
Poza tym BC700 ma przydatna funkcje odświeżania. Można naprawdę odświeżyć stare akku, by miały pojemność zbliżoną do zakładanej. Miałem czeska ładowarkę, mam teraz Cameliona 4 kanałową szybką( 1 godz.) Jak oddałem bratu swoje akku, to załamałem sie, jak różnią sie pojemnością akumulatorki tej samej firmy.
A właśnie w miarę równa pojemność wpływa na czas działania urządzenia. Jeden akku pada( ma dużą mniejszą pojemność) i urządzenie krzyczy, że brak mu "powera".
Z drugiej strony, teraz akku są w miarę tanie, więc można co jakiś czas kupować nowe( tylko te różne pojemności :-/ )
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
argawen, bEEf, Macie obaj dużo racji, ale właśnie wróciłem z Foto-Hurt (sklepu) i kupiłem wszystko Ładowarka CamPlus Intercept (niemiecka) razem akumulatorami za 143,-PLN. Ładowarka ma wyświetlacz, diody, dźwięk, rozładowywanie i podłączenie do samochodu, co mnie najbardziej ucieszyło. Akumulatorki 4 szt.w zestawie Carat 2500 mAh, które ładuje 3,5 godz. (700 mAh -1 godz.).
Karta KINGSTON 50X elite pro 2 GB za 119,-PLN.
Tylko teraz aparacik, który jest już blisko mnie bo w Rzeszowie (UPS), ale nie mogę go odebrać bo był wysłany nie przesyłką sobotnią 50% drożej, a jestem od wczoraj właśnie w Rzeszowie, paranoja!!! Odbiorę w poniedziałek w domu. :-D
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Jako fanatyczny zwolennik FAT'u na C:/ nad NTFS-em :mrgreen: bede mial jak zwykle odmienne zdanie :mrgreen:

1. Mam ladowarke BC-700 z pomiarem pojemnosci.

Test kupionych losowo 10 akumulatorkow Pentagram 2400mAh wykazal, ze 8 sztuk pracuje z pojemnoscia ok. 2000mAh, jeden ma ok. 1000mAh, a jeden ma 400mAh.
Gdybym tego nie wylapal, to te dwa akumulatorki powodowalyby ciekawe zachowania sie aparatu typu wskaznik baterii zle pokazuje, typu znika zasilanie a jak wlacze aparat to jest i zaraz znika, typu szybkie wyladowanie sie, 50 fotek i koniec :-P , itp...

Kupilem tez sliczne (solidne wykonanie) 4x Profitexxy 2800mAh. Wszystkie 4 sztuki wykazuja pojemnosci zaledwie ok. 1800mAh. Dobre i to, bo pokazuja rowno :mrgreen:

Jaki kupisz akumulatorki Hi Power Daleki Tajwan Super Marka Carat Import Z Niemiec 2500mAh - to istnieje powazne ryzyko, ze jak beda mialy zaledwie polowe pojemnosci to masz farta :-/
Dlatego ja wole kupowac w pewnym zrodle GP, Sanyo, Camelion, Panasonic, VARTA - niz inne tansze.

2. Mozna ladowac akumulatorki szybko duzym pradem...skracajac ich zywot. Dodatkowa konsekwencja jest rowniez to, ze .... w wiekszosci przypadkow rownie szybko sie beda rozladowywac. Zasada jest taka: szybko ladujesz, krocej korzystasz.
W wiekszosci przypadkow idzie to zaakceprowac przy duzych pojemnosciach.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Tok'Ra, Już wymieniam ładowarkę, ta idzie w poniedziałek do zwrotu w sklepie, a dziś kupiłem na Alegro: BC-700 http://www.allegro.pl/ite...ojemnosci_.html
i akumulatorki 4 x Akumulatory AA 2500 ENERGIZER
http://www.allegro.pl/ite...azaj_f_vat.html
i przy tym na razie zostanę. Dzięki za pomc, chyba teraz jest dobry wybór :?:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ładowarka bardzo dobra, akumulatorki - zależy jakie przyjdą. Jeśli bedą miałe wybite na ujemnej elektrodzie małe literki 'HR' to są to akumulatorki na dobrych ogniwach Sanyo. Jeśli bez tego znaczka - to na nie wiadomo jakich (może być różnie z jakością). Te ze znaczkiem HR są zwykle równiez oznaczane 'Made in Japan', te na jakichś neiznanych - najczęściej są 'Made in China'.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
gucio-59, Ok, dzięki napiszę jak dotrą do mnie :?:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Dodatkowa konsekwencja jest rowniez to, ze .... w wiekszosci przypadkow rownie szybko się beda

Absolutnie nie widzę związku. No bo jak - obrażają się za to szybkie ładowanie, czy co? :-) Stan "naładowane" to stan "naładowane", dlaczego miały by się szybciej rozładowywać. No chyba, że chodzi o to, że w krótszym czasie tracą pojemność, czyli za np pół roku akumulatorki ładowane "na szybko" będą się szybciej rozładowywać, niż te "na wolno". Ale tak jak napisałem - jeśli ich pojemność spadnie poniżej akceptowalnego poziomu, to kupuję nowe. To się stanie i tak i tak, czy ładujesz szybko, czy wolno. W pierwszym wypadku - po krótszym czasie, ale ja jestem w stanie to zaakceptować i już.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
bEEf, Ja też, gdy są potrzebne szybko to szybkie ładowanie pomaga, a cena akumulatorków jest niska (tak sądzę) :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gucio-59, no właśnie dokładnie o to mi chodzi :-) :-B
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Nie zakładam nowego tematu bo i sprawa nie tak istotna.
W skrucie wygląda to tak:
do róznych celów w domu używam akumulatorow firmy VIPOW i jestem z nich generalnie zadowolony.Przed zakupem kasetki kupilem jescze okazyjnie w/w aku o poj. 2300.Jak juz mialem aparat to wrzucilem do niego i wszystko jest OK. Natomiast po wlozeniu aku o poj
2700,oczywiscie rowniez firmy Vipow,ktore byly tylko dwa razy ladowane, aparat nie odpala. Jak sadzicie co jest tego przyczyna ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Polar, a czym ładujesz? Zmierz napięcie na każdym akumulatorze, może jeden jest walnięty?
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Mam ladowarkę dedykowaną do tych aku ale zastanawiam się jak to jest z tym napieciem bo dedykowana bateria daje z tego co pamietam 1,5V natomiast aku 1,2V i byc moze jest tak ze to 1,2V to wartosc graniczna przy ktorej aparat odpala i jesli jeden z aku daje ponizej 1,2V to wtedy sa problemy.
matb masz chyba racje.
Musze to sobie pomierzyc
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Polar, jak masz czterokanałową ładowarkę Vipow to po szybkości naładowania powinieneś widzieć czy któryś akumulator nie ładuje się dużo szybciej lub wolniej od pozostałych po tym można określić który padł
1,2V wystarczy... było to już kilka razy wałkowane ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
dialer niestety ladowarka nie jest czterokanalowa wiec zostaje mi tylko pomiar woltomierzem.
Dzieki za podpowiedzi
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
woltomierzem niewiele zmierzysz bo przy szeregowym rozładowywaniu wszystkie będą miały zbliżone napięcie (najsłabszy rozładowuje pozostałe)
No chyba że rozładujesz każdy osobno...
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
pomyslalem ze kazdy z osobna obciaze jakims oporem(odbiornikiem) a nastepnie wykonam pomiar
czy zle mysle ?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dobrze myślisz, tylko lepiej niech ten opór będzie duuuży.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
i nie pozwól żeby napięcie spadło ponizej 0.9 V

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach