Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
To żeby była kompletnośś informacji o enloopach :
są jeszcze enloopy lite (kolor niebieski), AA mają pojemność 1000mAh i są przeznaczone do urządzeń o bardzo małym poborze prądu: piloty zegarki itp
wiec trzeba sprawdzać co się kupuje :)
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
To żeby była kompletnośś informacji o enloopach ;-) z "lajtowych" eneloopów też można pociągnąć spory prąd (czyli zastosować np. w k200d), ale zrobi się 2 razy mniej zdjęć.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Witam.
Warto kupić Sanyo ENELOOP w pakiecie razem z ładowarką Sanyo?
http://allegro.onet.pl/sa...1461368999.html

Czy ta ładowarka jest cokolwiek warta? Czy kupić same akumulatorki i osobno polecaną tu ładowarkę BC-700? Jak wiecie wychodzi 2X drożej...
Dlatego pytam.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Sorge, niestety z opisu nie wynika ze ta łądowarka jest 4 kanałowa, 2 diody sygnalizacyjne wskazują wręcz że jest to tylko dwukanałowa, a to znaczy ze nie warto.
Jeżeli nie chcesz bc700 to poszukaj innej bez bajerów (bez LCD,refresh itp) ale za to czterokanałową*.

*to znaczy taką w której możesz ładować tylko jedno ogniwo.
 

Sorge  Dołączył: 11 Lut 2011
Czyli przykładowo taka...?
http://allegro.onet.pl/la...1457375263.html
Z drugiej strony to trochę dziwne, że firma Sanyo produkuje zacne akumulatorki, a dokłada do nich kiepską ładowarkę... :shock:
Cóż... życie.
Dzięki!
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Sorge napisał/a:
Czy ta ładowarka jest cokolwiek warta? Czy kupić same akumulatorki i osobno polecaną tu ładowarkę BC-700? Jak wiecie wychodzi 2X drożej...


Ja ostatnio kupiłem BC-700 z 8 eneloopami. Może nie tanio bo jakieś 130-140zł, ale kupiłem bc-700 mimo, że miałem już inną dość dobrą ładowarkę czterokanałową - jak można mieć coś "dobrego" to po co zadowalać się "wystarczajacym" ;-)
 

MrUtus  Dołączył: 12 Wrz 2010
Ja osobiście polecam ładowarkę i baterię SANYO ENELOOP, mam i polecam.
 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
Chyba padł mi akumulator do K-7 - zamiennik Batimex. W ładowarce ładuję się kilka minut, po czym zostaje uznany za pełny. W aparacie kończy się bardzo szybko, praktycznie nie ma sensu używać go. Rozumiem, że zmniejszyła się pojemność i potrzebowałby coś jak refresh w BC-900 - rozładowywanie i ładowanie, do poprawy pojemności. Próbowałem rozładowywać go w aparacie i doładowywać, efekty jakieś były ale żal mi aparatu... Czy jest może jakiś inny sposób?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
n-l, a ile go miales?
ja swojego niedawno dostalem, jestem po pierwszym ladowaniu..
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Mój zamiennik Batimexowy też jakością nie powala. Co innego oryginalna bateria.

 

n-l  Dołączył: 13 Mar 2007
rok, był załadowany do gripa, oryginał w aparacie
 

Gall  Dołączył: 15 Mar 2010
W Biedronce można kupić Kodak PRE-Charged za 19,99 (4 szt). Z opisu wynika, że to wynalazek podobny do Eneloop, więc chyba warto (pojemność <= 2100 mAh Min 2000 mAh, więc podobnie jak eneloop). Ktoś testował? Ja kupiłem, ale minie trochę czasu, zanim przetestuję, wciąż jakieś zajęcia ;)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witaj,

znajdź kogoś, kto ma K100D i szybko powinien powiedzieć, czy mają dobrą wydajność prądową, jak Eneloopy ...

Pozdrawiam,

J.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Kupiłem te Kodaki, ale czekam jeszcze na koszyk na baterie no i na powrót mojego K-r z serwisu. Dopiero wtedy będę mógł potestować. Z internetowych informacji forumowych wyczytałem, że Kodaki są w rankingu tego typu akumulatorów zaraz za Enelopami, zobaczymy...
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
W takim razie czekamy na testy ...

Dobrze by było, gdybyś mógł za jakis czas wrzucić tu info, czy nie spada im pojemność :?: :-B

Pozdrawiam,

J.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzisiaj wrzuciłem rzeczone kodaki do K-r, fabrycznie naładowane, wyjęte z blistra, zrobiłem nimi dokładnie 1 film (ok. minuty) i 18 fotek, po czym padły kompletnie. Ich miejsce zajęły eneloopy naładowane ok. pół roku temu (leżakowały w szafie), właśnie zrobiłem na nich ponad 120 fotek, oznak zużycia brak, wskaźnik świeci na zielono, aż miło popatrzeć.

Może tym kodakom trzeba domowego ładowania, nie wiem, ale chyba już nie będę sprawdzał, zostały kupione z myślą o innym sprzęcie.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witaj,

no właśnie dobrze zrobić porządne ładowanie, to pierwsze fabryczne może być jak tusze w startowym kartridgu :-P , na parę stron, a potem kupuj nowy :evilsmile:

Podładuj i daj znać, co są warte :?:

:-B

Pozdrawiam,

J.
 
GieKa  Dołączył: 23 Paź 2010
Po wyciągnięciu z blistra i wpakowaniu do BC700, 2 naładowały się do ok. 600mAh, jeden do 1800 a ostatni do 2000.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
GieKa, to możemy pogratulować sobie wyboru :lol:
Moje właśnie się ładują w opcji discharge, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jednak eneloopy jako sprawdzone ogniwa spisują się na razie bez zarzutu.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No ja z Eneloopami też nie mam co narzekać, jeden komplet mam już 3 lata, jeszcze od czasów K100D Super i ciągle sie trzymają, ostatnio zasilają lampy błyskowe ...

Jednak warto być na bieżąco i śledzić co robią inni ...

Pozdrawiam,

J.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach