nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
andybond napisał/a:

nemo napisał/a:
z wyjątkiem sony (ma inną stopkę)

Fakt który nieświadomie pominąłem
ale zawsze można przejściówkę dokupić :-D
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
nemo napisał/a:
ale zawsze można przejściówkę dokupić

Fakt o którym z grzeczności nie wspomniałem,skoro to ty poruszyłeś temat aparatów na S :mrgreen:
 

rafalartur  Dołączył: 04 Wrz 2008
andybond napisał/a:
nemo napisał/a:
ale zawsze można przejściówkę dokupić

Fakt o którym z grzeczności nie wspomniałem,skoro to ty poruszyłeś temat aparatów na S :mrgreen:


Sa YN ze stopka do Sony. Tylko tym szczegolem sie roznia.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
rafalartur napisał/a:
Sa YN ze stopka do Sony. Tylko tym szczegolem sie roznia.
wiadomo :-> pytanie było czy te nasze pasują do innych :mrgreen:
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
arob napisał/a:
a czy lampy tak na w razie czego pasują do wszystkich systemów: N i C ?


Z Nikonem D50 działa, nawet lepiej niż z GX-10.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
MarcinG napisał/a:
działa, nawet lepiej
możesz rozwinąć?
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Dokładnie już nie pamiętam, ale coś już pisałem na ten temat, chyba nawet w tym wątku. O ile dobrze pamiętam to nie działało wyzwalanie na drugą kurtynę. GX-10 chyba nie dawał impulsu we właściwym momencie. D50 radził sobie z tym bez problemu. Obsługa lampy w Nikonach jest lepiej rozwiązana. Lampka wbudowana może tam pracować nawet w trybie manualnym.

Tutaj to pisałem:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=34470
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Co do wyzwalania błyskiem, to ostatnio korzystałem. Niestety, lampa wbudowana musi uczestniczyć w oświetlaniu sceny, gdyż przełączenie ją na tryb "wireless" wyzwala YN za wcześnie (co wydaje się być oczywiste, ale lepiej to napisać) lub w ogóle. Dlatego coraz intensywniej myślę o radiówce (RF-602).

Minusem omawianej lampy jest też fakt, że po chwili nieużywania lampa się wyłącza, więc jeśli stawiamy ją w oddali i chwilę dumamy nad kadrem to może się zdarzyć, że trzeba będzie do niej się przejść, włączyć i od nowa ustawić tryb i moc (chyba, że o czymś nie wiem, dawno do instrukcji nie zaglądałem).

Ciekawy link w temacie.

W ogóle żałuję, że Pentax blokuje czasy krótsze od 1/180s :( Inne systemy wyzwalają lampę nawet przy 1/1000s a już fotografa w tym głowa by wiedzieć, że zdjęcie może być częściowo niedoświetlone przez migawkę.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Jak jest z awaryjnością lamp tego producenta?? Miał ktoś już jakieś problemy z działaniem??
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Remek napisał/a:
Jak jest z awaryjnością lamp tego producenta?? Miał ktoś już jakieś problemy z działaniem??


Podczas wspolnej sesji z jednemu z forumowiczow, jego Yongnuo nagle przestala blyskac i juz w tym stanie pozostala. Teraz ma druga i ta (odpukac) chodzi bez zarzutu.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Bo właśnie waham się, czy kupić taniej ale bez gwarancji, czy dołożyć kilkadziesiąt zł i mieć 2 lata "spokoju"...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Mam dwie od około roku, czasem się przegrzewają i głupieją, wyjęcie baterii przywraca je do zdrowia.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Remek,to jest rosyjska ruletka a więc jeżeli nie chcesz osiwieć z troski o awarię lampy,to lepiej kup tę z gwarancją, Zawsze to dwa lata spokoju.
Biorąc pod uwagę ceny z All..ro to różnica w cenie wynosi ok.40 zł.
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Remek napisał/a:
Jak jest z awaryjnością lamp tego producenta?? Miał ktoś już jakieś problemy z działaniem??

Mam dwie YN-460II, cztery RF-602 (dwa wyzwalacze, cztery odbiorniki) oraz od niedawna MC-36 i ten sprzęt działa, nigdy mnie nie zawiódł, a nawet jeśli by coś się stało, gotów bym był wybaczyć i kupić kolejną lampę YN.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Dzięki za odpowiedzi.
Z zakupem każdego sprzętu jest ryzyko. Czasami bywa, że taki pingpongtuo :-P może dłużej działać niż metz. A po lekturze 16 stron tego wątku wynika że lampa jest całkiem pewna.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Panowie wtajemniczeni,wielka prośba. Podpowiedzcie mi skąd ten pasek na niektórych zdjęciach? Czas 1/160s,czyżby brak synchronizacji z migawką na tej wartości czasu? Błyskane dwoma flashami (460II i Metz)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
brak synchro zdecydowanie

[ Dodano: 2011-10-21, 23:03 ]
Czasy podawane przez producentów to fikcja albo taka dokładność tych czasów w puszkach. Na pocieszenie powiem, że niejednego nikona widziałem który nie osiągał czasów synchronizacji podawanych przez producenta :)

[ Dodano: 2011-10-21, 23:05 ]
Cytat
andybond 
Waidodayo alejkum


Dołączył: 13.07.2009
Posty: 1636


Cytat
nemo 
OJCIEC DYREKTOR


Dołączył: 21.09.2007
Posty: 1636
Hahahahahahha, co za synchronizacja :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
nemo, wobec tego jaki czas byś zarekomendował? Z jakim czasem po prostu nie masz takich niespodzianek.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Wiesz, na wszelki wypadek robię na 1/125 bo szybciej często miałem loterię. Minus taki, że jak modelka podskakuje to może wyjść poruszona :p
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
nemo napisał/a:
Minus taki, że jak modelka podskakuje to może wyjść poruszona :p

No problem-dociąży się córeczkę :mrgreen:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach