jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Raven napisał/a:
Chciałeś powiedzieć celniejszy w dziennym świetle w takim razie?
Celniejszy w każdym świetle. Po prostu właczyłem sobie korekte dla żarowego w USER. W dziennym trafia bezbłędnie. Mało uważnie czytasz.
Artiip napisał/a:
Nie wiem, może k-5 ma jakoś inaczej rozłożoną masę :), no i akumulatorki (AA) są chyba cięższe od zwykłej baterii. W domu sprawdzę i wrzucę je na wagę.
Nie wiem jak można nie odczuć, że K-5 jest cięższym aparatem od K-x... :roll:
p_ttl napisał/a:
już poprawki
Nie już, tylko poprawka zapowiadana od pierwszych dni sprzedaży. Bardzo miła poprawka, a niedługo będzie jeszcze jedna.
godojoshi napisał/a:
to jak z tym + w SAFOXie u reszty? jest to problem globalny czy pojedyńczej sztuki?
Zgadałem się z kilkoma osobami z DPreview - też im nie działa.
szpila napisał/a:
Jeśli K-7 obraca zdjęcia w podglądzie to myślę że K-5 też to potrafi. Ustawienia w MENU -C się kłaniają.
obraca pionowe, do właściwej pozycji w ogladaniu poziomym, natomiast nie obraca w zależności od pozycji ekranu w trakcie oglądania, jak w iPhone. Zresztą uważam to za zbędny ficzer.
grabber napisał/a:
mi tam trafia i w zarowym i w naturalnym. Z bliska (0,5 metra) i wiekszej odleglosci (3 metry ) tez trafia.
Może masz zbyt ciemne szkła, by to zauważyć...
SzacH napisał/a:
ktoś już instalował nowy firmware ? ( do K5 oczywiście )
Instalacja bez problemu ? ;)
Pisałem wyżej. Zero problemów.
elgreen napisał/a:
A kto mi wytlumaczy jak zwiekszyli bufor w tym firmware? :mrgreen:
z 8-10 klatek do 20-24; zaimplementowali kompresje pamieci, czy co? :mrgreen:
Nie zwiększyli, tylko skompresowali RAW-y i poprawili opróżnianie bufora.
Niektórzy uzyskuja nawet 26 klatek, więc dużo zależy od karty. Po dodaniu supportu, dla SDXC może się jeszcze poprawić...
schwefel napisał/a:
Ciekawy test. Mówisz o sytuacji gdy stoimy naprzeciwko samochodu czy może pod pewnym kątem?
Bez najmniejszego problemu trafia w samochód nadjeżdżający przeciwległym pasem (nawet przez przednia szybę). Przestaje trafiać dopiero, gdy samochód jest kilka metrów przede mną.
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
Moze mi ktos odpowiedziec na pytanko w kwesti af w porownaniu do d 300 ? Nieopatrznie zmienilem system , cena d300 spadla ... Ale jak doczytalem drobnym druczkiem ceny szkiel nikona z stabilizacja i tych 2.8 - to mi sie wlos zjezyl na glowie , tych co mowili ze nikon jest tanszy to ja wzywam na ubita ziemie ....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
saracen napisał/a:
Moze mi ktos odpowiedziec na pytanko w kwesti af w porownaniu do d 300 ?
Wczoraj porównywałem z AF-S z D700 w ciemnym klubie... Jest porównywalnie, a do tego szumy na ISO12800 wygladają w Nikonie gorzej (przynajmniej na tylnym LCD)... :-) Pewnie AF-C będzie w Nikonie lepszy, ale ten w K-5 wystarczy mi aż nadto.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
saracen napisał/a:
Ale jak doczytalem drobnym druczkiem ceny szkiel nikona z stabilizacja i tych 2.8 - to mi sie wlos zjezyl na glowie , tych co mowili ze nikon jest tanszy
Ciekawe kto tak mowil. Nikon to MZ najdrozszy z systemow. Wystarczy sobie porownac ceny 24/1.4, 35/1.4 17-55/2.8 itd itd. Te sa akurat bez stabilizacji. Nikon ma tendencje do wyprzedzania Canona "na sile". Stad niektore obiektywy sa minimalnie lepsze, za to cena +1000pln wieksza.

Moglby ktos nakrecic filmik z ostrzeniem w stabilnych warunkach 0-3EV porównujący predkosc ostrzenia na K-x, K-7, K200D kontra K-5? A moze jest gdzies na sieci? Moze byc porownanie z jakims canonem :-D
edit: oczywiscie chodzi o detekcje fazy

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
+ lepiej sobie radza w swietle mieszanym (chyba dobrze to okreslilem?)
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
Szumy to wiem , nowa matryca itd ... mi to nawet stare zdjecia z kx wydaja sie ostrzejsze :) Nie zebym sie czepial - przeczytalem dokladnie cennik nikona i juz mi sie nie podoba tak bardzo ... A juz najbardziej dobija mnie stabilizacja , jezeli w nikonie musze dac kolo 5000 za durny 70-20 , to ja wole kx z poziomem stabilizacji 2ev , dorzucam normalna sigme i gitara , nikon - ze stabilizacja i dobrym swiatlem ... lepiej nie pytac o cene :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jaczes napisał/a:
o co chodzi z tym "+" w SAFOX'ie ?

Czujnik włączający korekcję w zależności od temperatury barwowej oświetlenia.
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Od paru godzin jestem w posiadaniu kapiatki i juz mam pierwsze pytanie. Dotyczy pokretla przedniego i tylnego. Pokretlem tylnym zmieniam przyslone i wartosci ISO i z nim nie mam problemu. Przekrecenie o jeden raster powoduje zmiane wartosci. Inaczej jest z pokretlem przednim. Zmiana czasu raz zaskoczy raz nie. Nieraz dopiero po 3 pstryknieciach kolka zmienia sie wartosc czasu. Czy jest to normalne?
Przepraszam za moje egzotyczne slownictwo, ale mieszkam od ponad 20 lat zagranica i nie jestem za bardzo obeznany ze slownictwem technicznym fotografii cyfrowej.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
elgreen napisał/a:

Moglby ktos nakrecic filmik z ostrzeniem w stabilnych warunkach 0-3EV porównujący predkosc ostrzenia na K-x, K-7, K200D kontra K-5? A moze jest gdzies na sieci? Moze byc porownanie z jakims canonem :-D
edit: oczywiscie chodzi o detekcje fazy


może zaproponuj :-B z userami, którzy mają te modele. ja mogę k20 przynieść do porównania jak bede w 3city ;)

[ Dodano: 2010-11-18, 20:31 ]
paradziqs, plwk, dzieki
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
Dalej pytam o porownanie do d300 , nikon tez teraz wyprodukowal zabawke d7000 ale z tego co czytalem to moze pentaxowi nogi umyc :) tylko kwestia af , w d7000 zaimplantowali jakis tanszy ( nowy ) modul , co to sie gubi ... Jak to sie ma do pentaxa k5 ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
saracen, odpisałem Ci wyżej. D700 ma conajmniej tak samo dobry AF jak D300. Zresztą, było już.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
doors napisał/a:
Zmiana czasu raz zaskoczy raz nie. Nieraz dopiero po 3 pstryknieciach kolka zmienia sie wartosc czasu. Czy jest to normalne?

Nie , kilku forumowiczów naprawiało to w kasiódemce.
 

saracen  Dołączył: 20 Lut 2010
w sensie : 35 to zbawienie ostrosci pewne ... jak zapodasz 16-45 to pewne wnieboweziecie ... ( tylko nie z pis , to nie obejmuje gwarancja )
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Moje pierwsze wrażenia odnośnie K-5 są niestety mieszane. Puszka fajna ale dostałem egzemplarz z walniętym AFem. :-( Jutro dzwonię do dostawcy w sprawie reklamacji.
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
saracen napisał/a:
Ale jak doczytalem drobnym druczkiem ceny szkiel nikona z stabilizacja i tych 2.8 - to mi sie wlos zjezyl na glowie , tych co mowili ze nikon jest tanszy to ja wzywam na ubita ziemie ....


No to ja nie rozumiem czego wymagasz ;-) Taką masę zoomów 2.8 masz w Pentaxie? Jak nie chcesz NIkkora, to bierz "pentaxowe" szkła w Nikonie - kupuj Tokinę. Fakt, że nie będziesz miał stabilizacji (ale sobie nadrobisz niezłym ISO) - światło 2.8, a do tego na konfiguracji 12-24, 16-50, 50-135 będziesz kilka dobrych tysi na plusie, bo w Pentaxie za te systemowe szkła zapłacisz dużo więcej ;-) Do tego masz całkiem jasne i znośne 35, 50, 85.
Sorki za OT!
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
ZbyszekB napisał/a:
Moje pierwsze wrażenia odnośnie K-5 są niestety mieszane. Puszka fajna ale dostałem egzemplarz z walniętym AFem. :-( Jutro dzwonię do dostawcy w sprawie reklamacji.


A na czym polega to "walnięcie" AF'u?
 

Toni  Dołączył: 08 Paź 2010
MacRayers napisał/a:
Toni napisał/a:
Katka jest cool :-D
Po wyjęciu z paczuszki wieczorkiem, na żywca z literką P kilka próbnych fotek.....Mioodziooo

Proszę jeśli możesz ciuteczkę czytelniej... bo nie rozumiem. Naprawdę. ;-)


Katka - K5
Wieczorkiem - godz 20.30
Na żywca - podpiety "kit" + "P" na kółeczku nastaw
WB - auto
Kilka prónych fotek - 20 zdjeć
ISO 3200
Cel - jak pracuje w trudnych warunkach - słabe światło,rozproszone , słabe kontrasty mgiełka, mżawka czyli wszystko to z czym nie radził sobie zbytnio GX10.

Miodzio - znaczy jest bardzo OK.
Jak bedę miał więcej czasu napisze pełen raport.

"Katka - dla tego że jest jak pierwsza miłość " nieokiełznana, szalona i boska ....do czasu :mrgreen: "
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
"nikon tez teraz wyprodukowal zabawke d7000 ale z tego co czytalem to moze pentaxowi nogi umyc :)" znaczy że co,mając K-5 juz nie trzeba myślec ? Aparat dobiera się do swoich potrzeb a nie tylko dlatego że dobrze w testach wypadl.Tu są zdjęcia z D7000 http://www.fatman73.fotolog.pl/
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
folab, chodzi o to że d7000 też robi zdjęcia?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Toni napisał/a:

Katka - K5
Czy wy naprawdę musicie do każdego aparatu wymyślać te idiotyczne zdrobnienia?
folab napisał/a:
znaczy że co,mając K-5 juz nie trzeba myślec ?
Nie, znaczy, że jest lepszym sprzętem.
A Rafał robił dobre zdjęcia nawet jak używał jeszcze Z2, a to było dobrych 5 lat temu...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach