Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
szczypiorrr napisał/a:
założeniem P było wypuścić mały aparat
Oczywiście, że tak. I moim zdaniem to założenie dotyczy szybkiej lustrzanki dla zaawansowanego amatora, a nie dla reportera. Co w zasadzie wszystko wyjaśnia.


Uważasz, że aparat klasy 50d używają poważni fotoreporterzy?
Równie dobrze mogę napisać, ze po co aparat ma być taki wielki i kobylasty jak 50d, skoro i tak służy głównie zaawansowanym amatorom? Bo przecież fotoreporterzy używają FF, między innymi dlatego, że tam wysokie ISO są naprawdę użyteczne. :lol:

 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Benek napisał/a:
Uważasz, że aparat klasy 50d używają poważnie fotoreporterzy?

O paru takich słyszałem, co mają d300 czy 50d jako "backup". Ale żeby być "zawodowcem" kwalifikującym się do programu serwisowego NPS Nikona albo CPS Canona trzeba zarejestrować 2 profesjonalne lustrzanki i 3 szkła. Niestety d300 się nie kwalifikuje, ale 50d już tak ;-)

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Benek napisał/a:
Równie dobrze mogę napisać, ze po co aparat ma być taki wielki i kobylasty jak 50d, skoro i tak służy głównie zaawansowanym amatorom?
To napisz i po sprawie. :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zrobiłem swój własny teścik szumów. ISO2000 i zdjęcie z odszumianiem na maksa oraz bez odszumiania. Nawet ten maks, wydaje mi się w K7 dość delikatny. Poniżej kropy z jpg w maksymalnej rozdzielczości. Niestety AWB na nich jest różny i czasy odrobinę się różnią (oba czynniki wynikają z użycia Av i trochę innego kadru), ale niewiele, bo 1/15s vs. 1/13s.

NR OFF


NR MAX


Moje zdanie jest takie - widać użycie odszumiania, ale nie widać, żeby degradowało to szczegóły zdjęcia. W obu przypadkach jest zbliżony poziom szczegółowości.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Pentagram napisał/a:
[...]w znaczeniu taniego, szybkiego aparatu dla reportera, konkurenta 7D i D300.

Akurat 7D i D300 też do klasy reporterskiej nie należą, choć można je wykorzystać jak zajdzie potrzeba. Dokładnie tak samo jak z K7.
Pentagram napisał/a:
Jeżeli mówimy o amatorskim, szybkim, zaawansowanym aparacie, wtedy mały rozmiar dla mnie nie będzie wadą.

A K7 jest tak właśnie pozycjonowany przez Pentaxa, nieprawdaż? :-D
Pentagram napisał/a:
[Fiat 500 vs Dacia kombi]I tak właśnie jest, w znaczeniu samochodu do zarabiania pieniędzy. Nie musi być ładny, ale miejsce na towar jest.

Chyba, że jesteś agentem nieruchomości sprzedającym apartamenty w centrum. To też jest zarabianie pieniędzy.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
romeoad napisał/a:
Pentagram napisał/a:
Jeżeli mówimy o amatorskim, szybkim, zaawansowanym aparacie, wtedy mały rozmiar dla mnie nie będzie wadą.
A K7 jest tak właśnie pozycjonowany przez Pentaxa, nieprawdaż? :-D
Prawdaż, przecież tak właśnie napisałem "Dzisiaj 9:48".
romeoad napisał/a:
Pentagram napisał/a:
[Fiat 500 vs Dacia kombi]I tak właśnie jest, w znaczeniu samochodu do zarabiania pieniędzy. Nie musi być ładny, ale miejsce na towar jest.
Chyba, że jesteś agentem nieruchomości sprzedającym apartamenty w centrum. To też jest zarabianie pieniędzy.
Agent nieruchomości musi czasem przewozić niezmotoryzowanych klientów, a we wspomnianym Fiacie 500 może być troszkę ciasnawo. :evilsmile:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
...

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
To jest wątek do dyskusji nt. recenzji K-7, testów w gazetach, portalach itp...

To nie jest wątek o pierwszych wrażeniach. To nie jest wątek o odszumianiu w K-7.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Samp napisał/a:
To jest wątek do dyskusji nt

Samp napisał/a:
testów
Samp napisał/a:
itp...


Tym "itp" się zasugerowałem ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Samp napisał/a:
jest wątek do dyskusji nt. recenzji K-7, testów w gazetach, portalach itp...

To ja na temat, choć nie stricte. Na opacznych test C 7D i... K-7 wypada lepiej pod względem szumienia! I to Panowie Brokatowi przyznają!
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
szczypiorrr, tak, ale już w podsumowaniu testów za jakość RAWów 7D dostał 4,3 a K7 tylko 3,2 punktów, czyli normalka. :-?

A oto zalety 7D:
* bardzo czytelne menu,
* użyteczny monochromatyczny panel LCD,
* wyświetlacz o rozdzielczości VGA,
* regulacja AF w obiektywach,
* funkcja wykrywania twarzy w trybie LV,
* użyteczny tryb filmowania FullHD, bezprzewodowy system sterowania błyskiem,
* prędkość zdjęć seryjnych sięgająca 8 kl/s,
* funkcjonalne przyciski ułatwiające szybką zmianę większości ustawień,
* dobrze działający Live View,
* funkcja czyszczenia matrycy,
* dobrze działający tryb ciągłego autofokusu AI Servo,
* 18-megapikselowa matryca o bardzo dobrej rozdzielczości,
* dobra praca balansu bieli za wyjątkiem światła żółtego,
* dobry pomiar światła,
* bardzo dobra jakość zdjęć JPEG i RAW,
* użyteczny tryb mRAW - zapis 10-megapikselowych RAW-ów,

wobec K7:
* solidna i uszczelniona obudowa,
* bogate, czytelne i funkcjonalne menu,
* elektroniczna poziomica,
* bardzo cicha migawka,
* funkcjonalny tryb Live View,
* tryb wideo z gniazdami mikrofonu i HDMI,
* dobrze działająca stabilizacja obrazu w korpusie,
* skuteczny system czyszczenia matrycy,
* najskuteczniejszy autofokus ze wszystkich lustrzanek Pentaxa,
* wizjer o 100% polu krycia,
* filtry cyfrowe (w tym HDR),
* wyświetlacz o rozdzielczości VGA,
* stosunkowo szybka praca w trybie zdjęć seryjnych - nawet do 6 klatek na sekundę,
* dobrze działający balans bieli,
* poprawny pomiar światła.

Jak widać, niektóre cechy w przypadku K7 nie są żadnymi zaletami...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Proszę, a ciągle ktoś marudzi na szum w k20 i k7.. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mac_27 napisał/a:
ale już w podsumowaniu testów za jakość RAWów 7D dostał 4,3 a K7 tylko 3,2 punktów, czyli normalka.

bo Pentax "grzebie" w RAWach ;-)
więc nawet jakby miał 5 klas mniejsze szumy, to ocena na optycznych będzie gorsza :-P

[ Dodano: 2009-11-26, 20:28 ]
matth, a do tego podobno k20d mniej szumi niż k-7 (ale nie sprawdzałem, nie rajcuje mnie coś takiego)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Nie od dziś wiadomo, że w takich testach brakuje usystematyzowania i przypisania odpowiedniej liczby punktów do konkretnej cechy, tudzież jej braku. Każdy aparat podlegałby zawsze tej samej liście (na której zamieszczony by wszystkie wady i zalety aparatów) i na jej podstawie przypisywano by punkty. Nie byłoby wtedy możliwości, że jedna zaleta jest np. w canonie, ale nie ma o niej wzmianki w Pentaxie. Niestety, póki co testy robią różne osoby o różnych preferencjach i to wychodzi.
Ile ludzi tyle pomysłów na rozwiązanie tego problemu. A chyba najprostszym sposobem byłoby nie dawać żadnych punktów tylko RZETELNIE opisać wybrany aparat. No, ale ludzie niestety wolą patrzyć na punkty no i potem gdzie się nie obrócisz do same Nikono-Canony. :-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
szczypiorrr napisał/a:
Na opacznych test C 7D i... K-7 wypada lepiej pod względem szumienia
Bo w końcu Pentax zaczął się u nich reklamować? 8-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Czytam sobie ten test i co raz zęby suszę przy wnioskach, ale to mnie rozwaliło całkowicie (dział: ROZPIĘTOŚĆ TONALNA):
Cytat
Po rozjaśnieniu zdjęć widać, że poziom szumu w 7D jest bliższy K-7 niż D300s. (czyli nie najlepiej/przyp. mój) Tyczy się to zarówno ISO 100 jak ISO 1600. Przy wyciąganiu szczegółów z prześwietlonych obszarów trudno już o takie śmiałe wnioski, dlatego zostawiamy to indywidualnemu osądowi.

Poniżej zdjęcia z których ciężko śmiałe wnioski wyciągnąć...
7D

D300

K-7
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no jak dla mnie to K7 lepiej wypada - w tamtych to sa jakies szczatki z roznych kanalow
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Pentax K7 - lustrzanką nr 1 roku 2009 wg TrustedReview
http://www.trustedreviews...Awards-2009/p10
Na drugim miejscu Canon 7D, potem Alfa900.

Uzasadnienie:
"1 miejsce: Pentax K-7
Wybór najlepszej cyfrowej lustrzanki na rok 2009 był bardzo trudną decyzją. Widzieliśmy kilka wyśmienitych kamery w tym roku, w tym Nikon D300s, D5000 i D3x, Canon EOS 5D Mark II, 500D i 50D, Sony A300 i A330 oraz Olympus E-620. Jednak jeden z aparatów wyróżnia się nawet w tak cenionym gronie i to jest Pentax K-7. Chociaż Pentax pozostaje w tyle za Canonem i Nikonem w zakresie sprzedaży na całym świecie, to produkowane przez niego lustrzanki mało kiedy są mniej niż bardzo dobre.

K-7 jest świetnym półprofesjonalnym modelem posiadającym wsparcie dla działania w trudnych warunkach atmosferycznych, 14,6-megapikselowy sensor CMOS APS-C, czujnik stabilizacji obrazu, nagrywanie wideo HD, możliwość podłączenia do zewnętrznego portu mikrofonu i innowacyjny tryb kamery HDR dający mu najlepszy zakres dynamiczny w swojej klasie.

In terms of overall performance, it's a match for any of its rivals, and its image quality is second to none (przetłumaczy ktoś???). Posiada funkcję poziomowania , automatyczną korekcję nachylenia; wyposażenie i jakość zadowoli zarówno profesjonalistów i amatorów. Gdybyśmy mieli dzisiaj dokonać zakupu lustrzanki cyfrowej - na pewno wybralibyśmy Pentaksa K7.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
MacRayers napisał/a:
In terms of overall performance, it's a match for any of its rivals, and its image quality is second to none

W kategorii ogólnych osiągów, jest wzorem dla każdego ze swoich konkurentów, a jeśli chodzi o jakość obrazowania nie ma sobie równych.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
1 miejsce: Pentax K-7


To znaczy właściwie tylko tyle, że zniknie kilka szkiełek-używek z allegro a kilka podrożeje ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach