Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jeśli ktoś znajdzie w kiosku grudniowy Foto ( miesięcznik) to są tam 2 strony testu K7
No i najnowszy DFV zadziwia _ możne nie testem K7- ale 8 stronami o ...Pentaxie
Qrcze- jest nawet historia naszej Firmy , szampan i tort z okazji 90lecia, a także wypowiedzi "testowych" użytkowników Pentaxa- np Canonier mówi " nie podobał mi się głośny silnik autofokusu w testowanym obiektywie (miał w łapkach K-x + DA18-55)
Ps
Imprezkę organizowało Apollo.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
Canonier mówi " nie podobał mi się głośny silnik autofokusu w testowanym obiektywie (miał w łapkach K-x + DA18-55)


Fachura. Nie ma ten-tego :-/
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój znajomy canonier zerknąwszy na mają kadyszkę rzekł kiedyś: "mam znajomego profi-fotografa, który próbował kiedyś focić K20D i za nic nie mógł tym aparatem zrobić dobrego zdjęcia" - takli to według niego badziew :-) Oczywiście nie omieszkał napomknąć żebym sprzedał K10D i kupił sobie choćby jakąś sony alfę a nie męczył się z tym dziwnym systemem ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja jak się kiedyś bawiłem Canonem 5DMkII, to też mi za nic nie wychodziły zdjęcia. Wszystkie były niedoświetlone. Po czym się zorientowałem, że był ustawiony w tryb M.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso napisał/a:
to jeszcze nic... ja kiedyś pstrykałem ważna imprezę nikosiem Dxxx i się okazało że błony nie ciagneło :evil:

Eeee, takie problemy to ja nawet w poczciwym Zenicie TTL miałem ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Benek napisał/a:
Blesso napisał/a:
Canonier mówi " nie podobał mi się głośny silnik autofokusu w testowanym obiektywie (miał w łapkach K-x + DA18-55)

Fachura. Nie ma ten-tego :-/
A jakie to ma znaczenie gdzie ten silnik się znajduje? Jest głośny i tyle.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
LDevil, ale zwykła ludzka przyzwoitość nakazywałaby, żeby osoba pisząca tekst do ogólnopolskiego wydania wiedziała gdzie się ten silnik znajduje i nie pisała idiotyzmu o czymś, co nie istnieje... jakbym napisał w Moto Świecie w artykule o najnowszym aucie elektrycznym, że ma mały bak, bo mogę na nim przejechać tylko 200 kilometrów, to też byś powiedział, co za różnica jaki to ma bak? krótko jedzie i tyle?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
tatsuo_ki, artykułu nie czytałem, ale użycie cudzysłowu w słowie testowych zasugerowało mi, że to nie był żaden poważny test, tylko udostępnienie puszki kilku osobom na jakiś czas i następnie spisanie ich wrażeń. Chcieli dodatkowo zachować wierność przekazu, więc niczego nie modyfikowali :)
A co do analogii, to lepszą byłoby narzekanie przez testującego samochód na niską wydajność alternatora, w sytuacji gdy producent tego samochodu zastosował nieużywaną już od pewnego czasu prądnice.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Są już wyniki plebiscytu optycznych.
http://www.optyczne.pl/index.php?art=161

Wart odnotowania komentarz nt. K-7:
Cytat
Cieszy nas wysokie, bo szóste miejsce Pentaksa K-7, bo aparat ten na pewno na nie zasługuje. Choroby wieku dziecięcego znane z K20D zostały tutaj wyeliminowane, dzięki czemu dostaliśmy matrycę dającą wysoką jakość obrazu w szerokim zakresie czułości, zamkniętą w małym, poręcznym, a jednocześnie solidnym i uszczelnianym korpusie.

W sumie nie zdziwiłem się taką a nie inną kolejnością. Chociaż po cichutku liczyłem na pierwszą piątkę dla K-7. :-) Jednakże biorąc pod uwagę jakie puchy ma przed sobą i z jaką popularnością marek C i N musiała się zmierzyć to uważam, że nie jest tak źle. :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Martwi to, że zdobył tylko 259 głosów. Aż tak mało zaangażowanych Pentaxiarzy? Czy jednak oddaliśmy głosy na inny aparat?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Blesso napisał/a:
Aż tak mało zaangażowanych Pentaxiarzy?
Albo wręcz odwrotnie, są tak zaangażowani i tak nie lubią optycznych, że "nie chce im się z nimi gadać" :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
sculptor napisał/a:
Są już wyniki plebiscytu optycznych.
http://www.optyczne.pl/index.php?art=161


Ciekawe, że nowość wygrała ze zdecydowaną przewagą nad nr.2. Dalej różnic takich nie było.
Jak dowodzą wyniki wyborów do Sejmu, czy prezydenckich - ludzka pamięć jest bardzo krótka. Pewnie dlatego musieliśmy wymyślić pismo :mrgreen:
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Pewnie połowa osób które głosują nie mają większego pojęcia o innych, niż własny, system i po prostu wybiera wymarzoną puchę/szkło jakie by chciała mieć (lub właśnie kupiła). Też bym zagłosował na k-7, choćby dlatego, że nie widzę innego, niż własne widzimisię, kryterium przy podejmowaniu decyzji w tego typu głosowaniach :-)

Opaczni napisał/a:

Cieszy nas wysokie, bo szóste miejsce Pentaksa K-7, bo aparat ten na pewno na nie zasługuje. Choroby wieku dziecięcego znane z K20D zostały tutaj wyeliminowane, dzięki czemu dostaliśmy matrycę dającą wysoką jakość obrazu w szerokim zakresie czułości, zamkniętą w małym, poręcznym, a jednocześnie solidnym i uszczelnianym korpusie.

:mrgreen:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
"Choroby wieku dziecięcego" w odniesieniu do Pentaxa brzmią rozczulająco... :-D
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
a_czacha napisał/a:
"Choroby wieku dziecięcego" w odniesieniu do Pentaxa brzmią rozczulająco... :-D


Można powiedzieć, że nawet brzmią opacznie. :-P
 

mbuksa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Nie wiem czy już ktoś tego nie wrzucił, ale w najwnowszym Amateur Photographer jest test K7 i Eosa &D. Guns Blazing: Pentax strikes back with amazing technology. "Canon EOS 7D vs Pentax K-7 .In a sea of minor updates, it's nice to see some fresh DSLR blood in the form of the high-resolution Canon EOS 7D and Pentax K-7. Angela Nicholson puts them to the test" http://www.amateurphotogr...ine/current.php Może miał już ktoś okazję przeczytać :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mbuksa, przetłumacz cytat - nie każdy zna angielski. Tłumaczyłem parę razy kogoś cytaty, ale uważam, że dobrym zwyczajem na tym forum było (i jest mam nadzieję) tłumaczenie wrzucanych cytatów z obcych języków.
Pozdr.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mbuksa dzięki za info :-B Podejdę dziś do EMPiKu i jak będzie ten numer, to poczytam (albo kupię) i zdam relację na forum :-)

[ Dodano: 2010-01-26, 16:09 ]
Na podanej stonie po lewej jest ankieta "Czy kiedykolwiek posiadałeś lustrzankę Pentaksa lub inną na bagnet K (Have you ever owned a Pentax, or K mount, SLR)?

I co ciekawe, jak dotąd ranking wygląda tak:

Yes: 58%
No: 36%
Used, but not owned: 7%

Oczywiście możecie to jeszcze zmienić ;-)

 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
MacRayers,
Canon EOS 7D vs Pentax K-7. W morzu drobnych aktualizacji, to miło zobaczyć DSLR świeżej krwi w postaci "wysokorozdzielczościowych": Canon EOS 7D i Pentax K-7. Angela Nicholson porównuje oba modele.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
mbuksa, przejrzałem ten numer. Ogólnie rzecz biorąc oba aparaty wypadły bardzo podobnie, werdykt: C=89%, P=86%.
Pentax dostał w pupsko przede wszystkim za autofocus i otrzymał 7 pkt na 10, podczas gdy Canon 9/10. Co ciekawe oba aparaty dostały tyle samo punktów za prawie _wszystkie_ oceniane elementy - różnice były właśnie tylko we wspomnianym autofocusie i wizjerze (9/10 dla C przy 8/10 dla P). Również za szumy oceniono je tak samo, choć wg mnie Canon mocno przewyższa Pentaxa na prezentowanych zrzutach.
Piszę tylko o końcowym werdykcie/punktacji - nie czytałem opisówki do testu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach