foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu - ja 60-250 w bardzo dobrym stanie za 2300 nabyłem
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
...tak z ciekawości wrócę na chwilę do tematu - jak widzę informacja o tym, że szkła od 2012 r. nie powinny być awaryjne - już była.

Za górami, za lasami ......
Wczoraj na FB przeczytałem ofertę sprzedaży DA* 50-135 kilka m-cy po gwarancji z informacją, że obiektyw ma wymieniony napęd SDM, który uległ sobie przed upływem terminu gwarancji. Obiektyw użytkowany hobbystycznie.
Dodam tu jeszcze, że z forum została zniknięta instrukcja wyłączenia tegoż wadliwego elementu.
Chyba, że szukać nie potrafię.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Dodam tu jeszcze, że z forum została zniknięta instrukcja wyłączenia tegoż wadliwego elementu.

Ta?
https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=44204
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Niedawno na pentaxforums ktoś odświeżał temat konwersji na śrubokręt - ze szczegółami i dla różnych korpusów (bo kiedyś czytałem, że do tej sztuczki trzeba posiadać K10D - a jednak niekoniecznie).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
kiedyś czytałem, że do tej sztuczki trzeba posiadać K10D - a jednak niekoniecznie

Każdy umożliwiający wejście do menu serwisowego.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Ta?

Ta. Dziękuję.
Ciekawe, że wyszukiwarka w opcji "moje posty" nie wypluwa tego wątku.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Dzień dobry Pentaksianie
Mam problem ze swoim DA 55-135, który polega na tym, że na moim K3II przy pomocy mikroregulacji mogę ustawić ostrość na długim końcu, a przy zmianie ogniskowej muszę zmieniać jej wartość, a na szerokim końcu brakuje skali i obiektyw jest praktycznie nieostry. Podpowiedzcie proszę co z tym zrobić, gdzie wysłać i czy to jest w ogóle możliwe do naprawy?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pisałeś na http://serwispentax.ricoh.pl ? Można też zadzwonić na infolinię 0 801 822 802 w dni robocze między 9-tą a 16-tą.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Plwk dziękuję za szybką odpowiedż. Witryna jest nieosiągalna, taki mam komunikat. Jutro zadzwonię na numer podany przez Ciebie.
Jeszcze raz dzięki :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest również w Bydgoszczy serwis pogwarancyjny Pentaksa. Ja 60-250 naprawiałem w Łodzi na Piotrkowskiej.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
germario napisał/a:
Dzień dobry Pentaksianie
Mam problem ze swoim DA 55-135, który polega na tym, że na moim K3II przy pomocy mikroregulacji mogę ustawić ostrość na długim końcu, a przy zmianie ogniskowej muszę zmieniać jej wartość, a na szerokim końcu brakuje skali i obiektyw jest praktycznie nieostry. Podpowiedzcie proszę co z tym zrobić, gdzie wysłać i czy to jest w ogóle możliwe do naprawy?


Klasyka :-| Należy skalibrować obiektyw pod dany korpus. Przerabiałem to nie jeden raz... IMHO tylko Opto-technika może pomóc, bo do tego trzeba mieć odpowiedni sprzęt serwisowy. Usługa nie powinna być droga, tylko trzeba panów serwisantów przypilnować, bo czasem zdażało się im odesłać sprzęt nie do końca wyregulowany :mrgreen:

Acha, sprawdź jeszcze, czy ostrość na danej ogniskowej nie rozjeżdża Ci się przy zmianie przysłony (tak wiem, dziwnie to brzmi, ale ja też to miałem)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach