maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Dzięki emigrant za info o lampach, o dziwo dzisiaj FotoNet potwierdził 58 AF-1 P na stanie i przyjął zamówienie do realizacji. Czyli :mrgreen: lampka może dotrzeć jutro, bądź pojutrze. Jak będzie na stanie to się pochwalę i nie będzie problemu a propo spotkania- ogladania
 

dennik  Dołączył: 11 Lis 2006
maniownik napisał/a:
o dziwo dzisiaj FotoNet potwierdził 58 AF-1 P na stanie i przyjął zamówienie do realizacji.
Byłem tam dzisiaj.Mieli 4 i już wyszły.Chyba jedna do Ciebie.

 

kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
piotr_luk,
Czy Sigma jest dużo gorsza (w czym) of Pentaxowskiej 360 ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kaszalot napisał/a:
Czy Sigma jest dużo gorsza (w czym) of Pentaxowskiej 360 ?
nigdy nie twierdziłem, że jest gorsza od pentaxowej 360, bo tej drugiej w rękach nigdy nie miałem. Ale porównując tylko suche parametry wysnułbym czysto teoretyczny wniosek, że jest wręcz lepsza.
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Jest Metz dotarł dzisiaj solidny grzmot na razie tyle, bo siedzę w pracy i nijak się pobawić. Jak tylko chwilka to postaram się coś więcej napisać. :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
maniownik, ty szczęściarzu, a nie możesz np. nagle zachorować w pracy, czy jakiejś innej sraczki dostać i lecieć do domu, a potem wrażenia sypnąć na forum?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
potem wrażenia sypnąć na forum?
Ze sraczki wrażenia ? :shock:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen, ty manipulancie :mrgreen:
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
W Rimexie mają tego metza ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
maniownik, To może się spotkamy na jakim Rynku, bo przecież jutro zaczynają się Dni Fotografii w Świdnicy? Przy okazji grzmotniemy jakiegoś :-B
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
emigrantnie ma problemu zwłaszcza z tym piwkiem. Możemy sie spotkać w sobotę bo dzisiaj nie dam rady (będę również wieczorem w bunkrze - świdnicki "october fest" :roll: ). Natomiast na gorąco jeżeli chodzi o metza : duży, solidny. Założyłem go chybcikiem na sanki K10 i na niebieściutkim wyświetlaczu zapaliło się logo Metza i że to wersja pentax/samsung i że P-ttl. Cztrery solidne przyciski do operowania menu. Niestety nie ma węża ale trudno. Łatwo i przejrzyście opisane menu, łatwość zmian, tylko niestety jeszcze nie wiem w 90% co do czego służy, taki laik ze mnie. Nie pomaga instrukcja gdyż do wersji Pentax jest po angielsku, a polska dołączona do lampy jest w wersji Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Sony brakuje tylko .... ech. Flesh łąduje się około 3 sekund i z pierwszych wczorajszych zdjęć wydaje się wszystko ok. Głowica bardzo płynnie chodzi w dwóch płaszczyznach po wciśnięciu jednego przycisku. Nie mogę na razie nic powiedzieć na temat mnogości funkcji, doświetleń, spraw technicznych itp. gdyż dopiero zabawa przede mną. :roll:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
maniownik, jestem pewien, że zrobiłeś dobry interes
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Szczerze mówiąc dużo zabawy i zbierania doświadczeń przede mną, liczę na to spotknie z emigrantem jako bardziej doświadczonym użytkownikiem. Nie mam doświadczenia w pracy z lampą. Do zakupu lampy przymierzałem się kilka mieisięcy wybór padł na metza głównie dzięki Twoim piot_luk informacjom. Także od słów do testów :-B
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ja się do metza przekaonałem, jak zobaczyłem, czym doświetla Arturo Mari (fotograf papieski). W 1991 miałęm okazję przyjrzeć się jego pracy. Miał na sobie 3 aparaty (chyba nikony nie pamiętam), ale na pewno dwa z nich były wyposażone w metze. Wtedy sobie pomyślałem: "ten facet z tego żyje, więc chyba wie, co kupuje". Niedługo po tym kupiłem swojego pierwszego metza, któy do dziś działa bezawaryjnie. Wchodząc w system pentaxa nie mogłem przeboleć braku metza do systemu i kupiłem sigmę, ale kto wie, może ja sprzedam i zapodam sobie metzusia. ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
piotr_luk, Ja też się przekonałem do Metza, jak w 80 latach kupiłem Brauna z systemem SCA. Te stopki były właściwie produkowane tylko przez Metza, a Braun był nieco tańszą alternatywą, ale stosowany też przez zawodowców. Sądzę, że 58 AF-1 P okaże się lepszą lampą od 540 FGZ, ale to takie moje dywagacje. W przypadku zmiany systemu jestem pewien, że pomimo dedykacji, lampę można przeprogramować i ew. w serwisie zmienić stopkę. Niestety nie jest to rozwiązanie dla posiadaczy 2 systemów, jakim są lampy z SCA np. MZ.
maniownik, Jestem laikiem, jeli chodzi o lampy AF zwłaszcza z P-TTL, ale co 2 głowy, to nie jedna. Dam Ci znać dziś na PW gdzie proponuję się spotkać.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
emigrant, trochę ubolewam właśnie z tego powodu, że nie wypuścili serii MZ (z wymienymi stopkami sca).

[ Dodano: 2007-09-28, 09:48 ]
kurczę aż puściłem wiązankę we wszystkich znanych mi językach, że nie mogę z wami się spotkać
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
maniownik napisał/a:
Niestety nie ma węża
Sprawdzałeś w kieszeni? :-P
maniownik napisał/a:
Głowica bardzo płynnie chodzi w dwóch płaszczyznach po wciśnięciu jednego przycisku
Z zoomem nie ma problemu? Może wreszcie będzie lampa, którą można kupić "w ciemno"
piotr_luk napisał/a:
Miał na sobie 3 aparaty (chyba nikony nie pamiętam), ale na pewno dwa z nich były wyposażone w metze. Wtedy sobie pomyślałem: "ten facet z tego żyje, więc chyba wie, co kupuje".
To co cie podkusiło, żeby Pentaxa kupić? :mrgreen:

maniownik, zróbtrochę zdjęć i pokaż jak naświetla.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gwiazdor napisał/a:
Z zoomem nie ma problemu?
mój 15 letni metz nie ma najmniejszych problemów z zoomem, poza może ciut głośniejszą pracą, ale był wyprodukowany w erze przedchińskiej.
maniownik, stoi gdzieś na twojej, gdzie wyprodukowano?
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Odkryłem, że wszystkie bajery typu synchro na drugą kurtynę, redukacja czerownych oczu itp. lampa reaguje na zmiany ustawień lampy w body :-) (jeżeli to oczywiste to proszę się nie śmiać za bardzo) kompensacja w lampie od -3/+3, na wyświetlaczu pokazuje odległość poprawnego oświetlenia i ustawioną ogniskową. Co do zdjęć w kwestii naświetlenia to najszybciej w niedzielę coś powrzucam /intensywny week się zapowiada/ jeżeli są jakieś sugestie z jakimi ustawieniami mam potestować to poproszę

[ Dodano: 2007-09-28, 10:09 ]
piotr_luk napisał/a:
stoi gdzieś na twojej, gdzie wyprodukowano?
made in german znalazłem ino
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
maniownik napisał/a:
-3/+3
to już lepiej niż w sigmie
maniownik napisał/a:
made in german
to też brzmi zachęcająco, choć nie można oczywiście wykluczyć, że podzespoły pochodzą nie wiadomo skąd.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach