Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Mam takie na jednym stanowisku w pracy gdzie siedzę ok 4 dni w miesiącu, miła odmiana dla oka.
 
Thebes  Dołączył: 17 Lip 2012
Witam. Dawno nie zaglądałem na forum. Widzę, że nikt nie skomentował mojego zdjęcia. Jest na 39 stronie tego tematu. Mógłbym prosić o jakąś ocenę ? Co jest dobrze, co źle ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W tym wątku tylko sprawdzamy czy potrafimy wkleić zdjęcie tak aby było widoczne.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009


podpowiedzcie co zrobić, żeby linki z picasy nie traciły exifa, a po kliku żeby wskakiwał duży rozmiar?
dzięki :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wstawiaj na picasę zdjęcia 700 pikseli na dłuższym, linkuj z parametrem s700 a exif pozostanie.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
ale wtedy po kliku się nic nie powiększy :cry:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można zrobić to w ten sposób, że wstawiasz do picasy dwa obrazki, jeden 700 pikseli a drugi o wielkości do powiększenia. Używasz funkcji URL a jako opis wstawiasz obrazek 700 pikseli między tagami [IMG][/IMG].
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Na przykładzie łatwiej:
[url=http://placekitten.com/g/800/800][img]http://placekitten.com/g/200/300[/img][/url]

Co da w wyniku:


(fotki są różne - taka strona, ale idea ta sama)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
senkju, spróbuję :-D
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013


Marooned napisał/a:
Na przykładzie łatwiej


Dzięki, w końcu działa jak trzeba :-) :-B
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
 
arg  Dołączył: 28 Sie 2013
Nie widziałem nigdzie opisu jak wkleić zdjęcie z OnetDysk. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe a rzecz jest ciekawa, bo na starcie dają 5GB za free i możliwość tworzenia galerii. Tylko jak na razie potrafię jedynie wkleić link, który generuje mi Onet.
Może ktoś z Was ma jakiś magiczny patent?
I druga sprawa: to że button Img nie reaguje na klikanie, to sprawa chwilowego przeciążenia forum, czy znów o czymś nie wiem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wg tego http://blog.pclab.pl/opso...sk.dla.ludu,111 nie można bezpośrednio linkować plików.
 
arg  Dołączył: 28 Sie 2013
Wygląda na to, że nie tylko "img" ale również "quote" nie działa, o emotkach nie wspominając. Miał ktoś podobny problem?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a masz włączoną obsługę JS w przeglądarce ?

[ Dodano: 2013-09-10, 06:32 ]
p.s. - zdjęcie które wkleiłeś nie istnieje na serwerze
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Test 1
test umieszczenia zdjęcia

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nieudany. Zdjęcia nie widać.
 
arg  Dołączył: 28 Sie 2013

Chyba się udało!
opiszon - dzięki Tobie odkryłem, że nie miałem pełnej wersji forum ustawionej w przeglądarce :shock: Ale teraz mam i wszystko działa. Podziękował :-B
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Potrzebuję pomocy - czy ktoś ma doświadczenie z wstawianiem zdjęć droboxa - gdy wrzucę zdjęcie do katalogu publicznego w wymiarze oryginalnym i podlinkuję to skrypt forum zmniejsz do szerokości 700 pikseli na dłuższym boku. A po kliknięciu otwiera się w nowym oknie w oryginalnym rozmiarze. Zdjęcie się jednak dłużej ładuje. Jak je sam zmniejszę i takie dam na droboxa, to po kliknięciu nie będzie oryginalnego rozmiaru tylko ten pomniejszony. Można to obejść czy wystarczy do prezentacji te wersje pomniejszone?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
plwk opisywał prosty sposób kilka postów wyżej. Wrzucasz w dropboxa dwa zdjęcia - duże i małe. Wstawiasz na forum małe jako link do dużego. Marooned wstawił przykład praktyczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach