dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Ramka z betterscanning.com VS. oryginalna ramka Epsona V500
Hej,

Zeskanowalem te sama klatke w 2400dpi przy uzyciu obu ramek. Wszelkie polepszacze w sofcie Epsona wylaczone - surowy plik prosto ze skanera.

Ponizej pomniejszone zdjecie z zaznaczonymi miejscami cropow i kolejno zestawienia samych cropow:









Na moje oko minimalnie ostrzejsze sa skany z ramki z betterscanning.com.

Co wazne, nie regulowalem jeszcze jej wysokosci - test byl przeprowadzony przy pozycji wyjsciowej ramki (najnizszej). Byc moze da rade jeszcze poprawic ostrosc unoszac odpowiednio ramke. Jak bede mial jakies klatki z niskoczulego materialu, to moze sie pobawie :-)

Najwazniejsze jest jednak to, ze ramka z betterscanning.com bardzo ulatwia skanowanie - nie ma problemu z wygietym filmem, mozna skanowac 3 klatki 6x6 na raz, nie trzeba nic przekladac, jest sztywniejsza, nie lepi sie do niej kurz... Wada jest cena - moim zdaniem zbyt wygorowana jak za kawalek plastiku. Mimo to, uwazam, ze warto!

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, zanim przeczytałem Twój opis również odniosłem wrażenie, że skany z ramki z betterscanning.com są minimalnie, ale jednak zauważalnie ostrzejsze - na napisach oczywiście wiadać to najlepiej ... hmmm, a może jakby tak na raty? :roll: ...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam wrazenie ze jakos tak ten zysk na ostrosci troche nie warty zachodu w obilczu USM ;-) Natomiast juz to, ze latwo sie film wklada i plasko lezy, to juz cos w przypadku epsona :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - no nie do konca..... jezeli material wejsciowy masz ostrzejszy to zaaplikowanie USM da jeszce lepsze efekty... :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Natomiast juz to, ze latwo sie film wklada i plasko lezy, to juz cos w przypadku epsona

Po to ja zamowilem :-)

Fafniak napisał/a:
jezeli material wejsciowy masz ostrzejszy to zaaplikowanie USM da jeszce lepsze efekty...

Wlasnie, wlasnie... :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
alkos, - no nie do konca..... jezeli material wejsciowy masz ostrzejszy to zaaplikowanie USM da jeszce lepsze efekty...


No ale przeciez miedzy tymi zdjeciami naprawde malutka roznica jest... ;-) Gdyby tylko po to kupowac, nie wydalbym na ta ramke równowartości :-B :-B :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - wszystko fajnie do momentu jak nie robisz na pelnej dziurze..... 8-) gdzie ulozenie filmu ma bardzo duze znaczenie....gdzies mialem "obraz" swoich walk z taka materia... :roll: ale chyba wywalilem
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Ostatnie zdjęcie ( http://dan.host247.pl/pen...ramek/crop3.jpg ) pokazuje, że albo się pomyliłeś z opisem, albo betterscanning.com nic nie daje. :)
Zobacz na aberracje.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
alkos, - wszystko fajnie do momentu jak nie robisz na pelnej dziurze..... 8-) gdzie ulozenie filmu ma bardzo duze znaczenie....gdzies mialem "obraz" swoich walk z taka materia... :roll: ale chyba wywalilem


Ja patrze na oddanie ziarna... skoro zaden szczegol nie moze byc ostrzejszy niz ziarno, jest to dla mnie jedyne kryterium ostrosci... a w takim przypadku nie wazne, czy robisz na f:8 czy na f:1,4...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ja patrze na oddanie ziarna... skoro zaden szczegol nie moze byc ostrzejszy niz ziarno, jest to dla mnie jedyne kryterium ostrosci...
- tak naprawde piszemy o tym samym ..... 8-) tylko ja nadal twierdze ze robienie skanu z klatek ktore byly robione na wyzszych przeslonach - jest latwiejsze....(jesli chodzi o ulozenie filmu) - latwiej jest zaakcptowac niewielkie roznice w ostrosci - i tak USM-em sie poprawi....
kurde szkoda ze nie moge tych moich znalezc...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
armar napisał/a:
Zobacz na aberracje.

Widze, ale nie pomylilem sie z opisem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach