gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Dodatkowo schodzacy ostatnio na allegro ponizej 50 zł :shock:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dada, te padające KOŁA ZĘBATE to pewnie wina mrozu po prostu ;-)

A co do Twojego MZ z m42, to zakładam, że chodzi o obiektyw z odmalowaną dupką - to się nie liczy ;-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
l_uka, Jaka tam odmalowana ? Dupka musi być gładka i najlepiej dość młoda. :-P Przy M42 to raczej o to drugie trudno. :cry:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Czy MZ6 tez ma te piekielne koło zębate? Bo jakoś rzadziej się słyszy o zepsutych szóstkach. A *ist?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wszystkie MZ-ki mają ten sam napęd lustra i migawki. Rzadziej się słyszy o MZ-6, bo jest deko młodszy. Zębatka pada po pewnym czasie, niezależnym od ilości zrobionych zdjęć-może paść nawet w zleżałym, nieużywanym. *ist ma inną migawkę i być może inny napęd.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Zębatka

KOŁO ZĘBATE!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C4%99batka
:-P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Tak się zastanawiam, a jeśliby wymienić padające koła zębate (z najbliższym sąsiedztwem) na metalowe ? Warto się tak bawić ?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
A *ist?
w *iscie pada za to glowne kolko nastaw, slyszalem juz o dwoch przypadkach z moim wlacznie, takze zostalem juz nie dzialajcym mz-3, i *istem dzialajacym jak malpka:?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PK, no Dada ma w Kraku specjalistów na Czapskich od tego. Ale to niestety kosztuje - w tej chwili pewnie sporo więcej niż aparat.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
dzerry napisał/a:
Czy MZ6 tez ma te piekielne koło zębate?

Właśnie się natknąłem na pentaxforums na wypowiedź człowieka, który te aparaty naprawia (violini). Z tego co pisze - w swojej MZ-6 z ostatniej serii ma fabrycznie zamontowane koło zębate z mosiądzu :mrgreen: . Ciekawe czy wszystkie MZ-6 tak mają czy tylko te z ostatniej serii?
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
A wie ktoś gdzie można dostać takie kółko zębate?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
W serwisie na Czapskich 1 w Krakowie podobno przerabiali jakieś kółko z Canona. Chyba nie pozostaje nic innego jak szukać takiego koła wśród bebechów z innych aparatów lub dorobić na zamówienie (ale nie wiem czy są firmy zajmujące się wycinaniem/toczeniem/obrabianiem CNC takich drobnych elementów).
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Nie wiem na ile aktualne , zapisałem w zakładkach jakis czas temu http://www.uscamera.com/27250-s250.htm . Przypomina zębatkę/koło z silniczków od zabawek na 4,5 V ;-)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Witam Panie i Panów.

Pytanie moje brzmi: jaki tani (najlepiej w okolicy 100, powyżej 200 tylko jeśli bardzo warto) analog z AF sobie sprawić, żebym po przesiadce z K20 nie czuł się bardzo ograniczony jeśli chodzi o możliwości panowania nad zdjęciem i o ergonomię użytkowania aparatu oraz pomocne dodatki?
Wyżej przeczytałem o MZ5/MZ6/MZ7, ale odstrasza trochę to koło zębate; Z20, ale tu może być problem z dostępnością. Na giełdzie jest tez SFXn.
Któryś z powyższych będzie ok? A może coś innego polecacie?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
pawel_fan napisał/a:
żebym po przesiadce z K20 nie czuł się bardzo ograniczony jeśli chodzi o możliwości panowania nad zdjęciem i o ergonomię użytkowania aparatu oraz pomocne dodatki
*ist , ale chyba ciezko bedzie w tej cenie znaleźć
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
pawel_fan, Z1 albo Z1p. W ostateczności *ist... tylko budżet za mały ;-)

a swoją drogą na pewnym znanym serwisie aukcyjnym leży Z50p - świetny acz niedoceniany korpusik, który pójdzie raczej na pewno poniżej 100 PLN...

pzdr
paw
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Z1 i Z1 P - drogo i najczęściej mocno spracowane,
*ist - mały, zgrabny ale i delikatny oraz okrojony bagnet,
Z20, Z50 i Z70 - najtaniej, czasem pokazują się na Allegro.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Właśnie , wszyscy tylko te z niskimi cyferkami a przeciez taki Z70 za ~60 zł tez potrafi otworzyć i zamknąć migawkę , na naszej giełdzie gdzieś ostatnio leżał ... ale moze warto dac sobie spokój z AFem i zobaczyc jak miło i sprawnie mozna ręcznie obrócić pierscieniem , ME (nawet bez S ) ze swoim wizjerem jest czesto sprawniejszy od k20 i MZ6 , bez zbędnego przestawiania punktu AF - łapiesz tam gdzie i kiedy chcesz ;)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Na manualnych obiektywach (również M42) też mi zależy, więc okrojony bagnet nie jest mi na rękę.
A jakiegoś ME, czy coś w tym stylu też sobie sprawię, ale jeszcze nie teraz :-)

Wracając do tematu - Z20 to będzie rozsądny kompromis ceny i możliwości?
I jeszcze jedno - w modelach z AF matówki są raczej gładkie, bez klina itp?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
pawel_fan napisał/a:
Na manualnych obiektywach (również M42) też mi zależy, więc okrojony bagnet nie jest mi na rękę.

Czyli przykładowy Z70 jak najbardziej pasuje http://www.mosphotos.com/...patibility.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach