pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
grip do K200D - czy warto ?
Pytanie jak w temacie. Porównując do gripa z wyższych modeli np. K10D jest on "lekko" okrojony, posiada tylko spust migawki (chyba, że o czymś niewiem). Czy w związku z tym jest sens kupowania go ?
Chętnie poczytam jakieś opinie.
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
Ma też przycisk AE-L.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pancurski napisał/a:
Czy w związku z tym jest sens kupowania go ?
Niektórzy chwalą sobie lepszy chwyt korpusu z gripem.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Domyślam się, że przy robieniu zdjęć z lampą zewnętrzą, grip znacznie pomaga utrzymać całość ?
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
Tak, powoduje dodatkowe obciążenie opatu, przez co cały zestaw jest bardziej stabilny.

Ja ze swojej strony polecam zakup gripa. Przydaje się w ujęciach pionowych, można oprzeć wszystkie palce na aparacie, poprawia stabilność i oczywiście stanowi źródło dodatkowego zasilania.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Ja również zdecydowanie polecam. Przy podłączonej lampie grip znacznie poprawia ergonomię.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Ja wypowiem sie z punktu widzenia nieposiadacza gripa. Po godzinnej sesji z k100 i lampą 540 odpadają mi palce u prawej ręki - myślę, że grip by to zmienił. Jesli natomiast nie podłączasz ciężkiego szkła czy lampy, to dla samego spustu przy tak lekkim aparacie IMHO nie ma sensu, innymi słowy, do czasu nabycia lampy nie uważałem gripa za coś za co chciałbym zapłacić.
 

Wojtek P  Dołączył: 19 Lip 2008
jestem za!
ja wprawdzie używam gripa (od soboty) do k10 ale również jak najbardziej polecam to ustrojstwo. Szczególnie gdy podpięta jest lampa ale i bez niej różnica jak dla mnie jest kolosalna (oczywiście in plus)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
body, lampa + długie szkiełko i palce chcą odpaść- to też oczywiście zależy od specyfiki strzelania - kiedy łażę w terenie, to ręce się nie męczą. Ale przy ślubach jakoś tak ciężko się robi... może od tego ciągłego opuszczania aparatu, podnoszenia do oka, trzymania w ręce zamiast wieszania na pasku (nie znoszę trzymania aparatu na pasku niczym japoński turysta!.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
nie znoszę trzymania aparatu na pasku niczym japoński turysta!.
:shock:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Grendel, jak Ci kiedyś z ręki wypadnie (odpukać) to pasek polubisz.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Dzięki za odpowiedzi. Grip ma być używany razem z lampą, i dlatego też zadałem pytanie.
Jak już sfinalizuje sprawę podzielę się wrażeniami.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Ja tam też wolę pasek wokół nadgarstka opasać.
Cześ napisał/a:
Paragon 500/8

Fajne szkło musiało być, że sobie paragon zostawiłeś ;-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
szczypiorrr, paragon zawsze może się przydać ;-)
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
szczypiorrr napisał/a:
Po godzinnej sesji z k100 i lampą 540 odpadają mi palce u prawej ręki - myślę, że grip by to zmienił.


A to ciekawe. Robie czasami fotki w klubach na imprezach. Żeby nie szukać daleko w sobotę w nocy robiłem fotki na takiej imprezie. Zacząłem o 23, skończyłem o 2. Narobiłem ok. 400 fotek, organizatorowi dostarczyłem 200, żeby nie dawać tych kiepskich. To wszystko jest nieważne. Ważne natomiast jest to, że wcale mnie reką nie bolała. Ani nadgarstek, ani palce. Może to dlatego, że k10d jest wygodniejszy niż k100d? Być może. Nie miałem przyjemności używać kasetki w ten sposób.

Ale wiecie co? Grip i tak kupie. Nawet nie dla uchwytu, tylko dla spustu migawki. Naprawdę sporo kadrów pionowych robiłem, i za sam przycisk dałbym tyle, ile chcą za grip.
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Nikt nie wspomniał o najważniejszej zalecie gripa z punktu widzenia wielkołapego użytkownika:) Bez niego najwygodniej trzyma mi się k200 trzema palcami. Po dokręceniu gripa, mogę normalnie chwycić aparat:) Ale ja to pewnie jestem przypadek skrajny:P
 
aldar1  Dołączył: 16 Cze 2008
Witam
Troszke się zagalopowałem i pisałem w innym wątku ale ten chyba bardziej do tego.
Mam pytanie odnośnie gripa do k200d. znalałem w kilku sklepach i oglądałem zdjęcia. na jednych jest tylko spust a na innych z jednym kółkiem.
Czy ktoś może wie jak to jest???
bo różnica zasadnicza

[ Dodano: 2008-09-30, 21:20 ]
dodam może że wszędzie zdjęcia opisane jako oryginalny grip D-BG3
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Grip do K200D nie ma żadnego pokrętła, tzn. jest jedno ale służy ono do dokręcania śruby łączącej grip z korpusem.
Właśnie sprawdziłem na allegro, niektórzy sprzedający umieszczają złe zdjęcia, sprzedają inny towar niż pokazany na zdjęciu.
np.
http://www.allegro.pl/ite...wy_fv_w_wa.html
Można ich podkablować do allegro, że wprowadzają kupujących w błąd. Osobiście radze ci ich unikać i kupować od tych którzy sprzedają towar zgodny z opisem i zdjęciem
np.
http://www.allegro.pl/ite...ep_faktura.html
 
aldar1  Dołączył: 16 Cze 2008
Na aledrogo to bym sie nawet nie pytał bo tam różne "cuda" chodzą, ale w normalnym sklepie
http://www.fotoplanet.pl/...00d-p-3552.html
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
No cóż, na podanym przez ciebie linku, patrząc na zdjęcie to nie jest grip D-BG3 tylko D-BG2.
Widać nie wszystkie sklepy są kompetentne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach