aldar1  Dołączył: 16 Cze 2008
no nic wielkie dzięki.
Przynajmniej wiem czego sie spodziewać
Za lepsze trzymanie i ergonomie 170 zeta to i tak nie wygórowana cena.
 

Melchior  Dołączył: 26 Kwi 2007
Cytat
No cóż, na podanym przez ciebie linku, patrząc na zdjęcie to nie jest grip D-BG3 tylko D-BG2.
W dodatku produkowany przez Canona...
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
aldar1, w www.cybershop.pl jest tza 149 zeta :-)
 

Stiv_P  Dołączył: 17 Sie 2008
170 zł i tak warto wydać, bo komfort posiadania gripa w k200 jest warty tego. A do jego dodatkowej wagi łatwiej się przyzwyczaić, niż później z niego zrezygnować.
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
Pewniej się aparat trzyma. Po za tym można zaszpanować, a jak podłączysz tulipana do obiektywu to wszyscy będą się na ciebie gapić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
jak dla mnie warto, mam dosc duze reze i z gripem to jest to. od 3 miesciecy uzywam, mialem aparat na urlopie w Grecji, uchwyt pionowy - TAK! ale wywazenie aparatu - zupelnie inne. Zdejmuje tylko gdy zmieniam accu w korpusie.
 

marcin-t1  Dołączył: 19 Wrz 2008
Przed zakupem gripa warto sprawdzić w jaki sposób przywykłeś trzymać korpus podczas pionowych zdjęć. Znam osoby, które chwytają jakoś odwrotnie i dodatkowy spust, a tym samym cały grip nie ma dla nich żadnego znaczenia.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
to jest śmieszne właśnie, moja żona jest w zasadzie oburęczna ale.. przy kadrach panoramicznych obsługuje aparat jak człowiek, przy pionowych odwrotnie, a z gripem przy pionowych kadrach znów jak człowiek ;)

A sam grip rewelka, za niewielkie w zasadzie pieniądze dostajemy dużą poprawę wyważenia aparatu i przyjemny uchwyt dla osób ze sporymi łapami, poza tym z kompletem eneloopów w body i gripie baterie wystarczają na zapstrykanie 4GB karty nieomal 2x ;)
 

Melchior  Dołączył: 26 Kwi 2007
Wg mnie kompletnym nieporozumieniem jest brak pokrętła. Strasznie mnie to wkurza... Jako dodatkowe wyważenie i polepszenie chwytu przy zdjęciach poziomych się sprawdza, natomiast do robienia zdjęć pionowych jest zbędny, bo i tak żeby zmienić przysłonę czy czas trzeba robić wygibasy dłonią. Strasznie, powtarzam, mnie to wnerwia...
 
coyote  Dołączył: 18 Paź 2008
Mam pytanie dotyczące pokrętła ON-OFF na gripie - co dokładnie dzieje się z aparatem po ustawieniu ON?
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Włącza się gripa ;) Reaguje spust migawki i AE-L. Jeśli przycisk na gripie jest na OFF nie reaguje jego spust i AE-L.
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
a ja tak troche od czapy... czy grip K10D pasuje do K20D?

Dzieki
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Zwadzio, całkowicie pasuje. Do K20D nie wprowadzono nowego modelu gripa, zachowano kompatybilność z D-BG2.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
A ja od 2 dni mam travora do k10d... po wczorajszym parogodzinnym łażeniu z k10d, tamronem 16-50 i 540-tką stwierdziłem, że największym błędem jaki popełniłem było... nie kupienie gripa zaraz po zakupie k10d ;)... Dla mnie w tej chwili to zupełnie inny aparat - trzyma się go równie przyjemnie jak d200, ręka dziś nie boli... Miodzio... Drugi spust i rolki na razie nie wykorzystane w praktyce, poza testowaniem, tak trochę na siłę. Liczy się podpora dla całej dłoni wkoło gripa i małego palca z przodu - tak ten aparat powinien wyglądać od razu przy wyjściu z fabryki ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Popieram przedmówce. Parę dni temu kupiłem gripa do K20 i aż przyjemnie teraz wziąć aparat do ręki. Trzymasz puchę swobodnie, nie uciekają ci gdzieś palce, nic się nie wysmykuje. Nawet jeżeli rzadko robisz zdjęcia pionowo, grip i tak bardzo pomaga.
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
dsk dzieki za newsa :-B
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Ja kupiłem wreszcie gripa do K100DS i naprawdę odczucia są rewelka.
Mam małe dłonie i zaklinałem sie że grip to dla mnie zbyteczny bajer - odszczekuję wszystko HAU, HAU
A najlepsze jest to że żonka robiła dziś fotki i nie spostrzegła tego dodatkowego klocka :mrgreen: - może komfort ją oszołomił.

Proponuje zamknąć wątek i podpiąć na stałe wcześniej zmieniając tytuł na:
"Grip do KxxxD - warto ? Warto !!!"
 
KamilP  Dołączył: 26 Lip 2008
Ja również chwalę sobie gripa, ale nosze go bez akumulatorów bo wtedy jest trochę za ciężki:P
 
KUBAS111  Dołączył: 21 Gru 2008
Mam grip do K200d i uważam, że jest to idealne rozwiązanie chdźby do używania go jako podstawki. Idealnie się go trzyma. Mam w nim akumulatory m.in. do lepszej stabilności aparatu. Gorąco polecam. Naprawdę warto.
 
spr
[Usunięty]
Witam

sory ze tak odświeżam temat ale nie znalazlem tu konkretnych informacji.ani także na forum.

Potrzebuje grip do aparatu Pentax K200d
to co znalazlem w owym temacie nie do konca tyczy sie tylko modelu k200d

a wiec tak.potrzebuje grp do k200d tylko teraz pytanie ejst takie czy owy grip wystepuje z pokretlami czasu i przyslony??

na tym bardzo mi zalezy bo jak dla samego spustu migawki to troche drogo chca:/

ewentualnie czy jakis zamiennik bedzie pasowac?moze da rade podpiac grip z innych modeli?
prosze o pomoc.
pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach