Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Czy Contax G2 hałasuje?
Witam

Mam pytanie do kolegi, który ma ten aparat (nie mogę sobie teraz przypomnieć kto to taki). Czy automatyczne przewijanie filmu powoduje wyraźny hałas? Chodzi za mną ten aparat od jakiegoś czasu, chciałbym się nim bawić na ulicy z szerokim kątem. Dlatego to dla mnie szalenie istotna sprawa.

Pozdrawiam
R.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Halasuje. A G2 ma nie jeden, a z 7-miu kolegow :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Rafał Czarny, ja juz Ricoha nie mam.. Ciebie tez cos wzielo?? hehe
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
dan napisał/a:
Halasuje. A G2 ma nie jeden, a z 7-miu kolegow :-P


Zasmuciłeś mnie.

dagio napisał/a:
Rafał Czarny, ja juz Ricoha nie mam.. Ciebie tez cos wzielo?? hehe


Rikosia dalej mam. A analogowo focę od zawsze. Mam 8 kg. olympusowskiego szpeja OM. Ale coś bez lusterka za mną ostatnio chodzi.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Rafał Czarny, dlatego ja czekam na odpowiedni moment, zeby nabyc Besse R3A + Noktona 40/1.4 ...taki eksperyment mnie kusi, mam nadzieje ze pacjent (ja) to przezyje.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
dagio napisał/a:
Rafał Czarny, dlatego ja czekam na odpowiedni moment, zeby nabyc Besse R3A + Noktona 40/1.4 ...taki eksperyment mnie kusi, mam nadzieje ze pacjent (ja) to przezyje.


Fajnych, tanich lustrzanek jest na rynku jak psów. Gorzej z dalmierzami w rozsądnych cenach. Mam ruską leicę, ale jej nie lubię.

Dagio, czemu pozbyłeś się Rikoha?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja wiem? Tak strasznie nie halasuje.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Może jest na forum ktoś z Krakowa, kto dałby posłuchać jak się ten Contax tłucze?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Tak strasznie nie halasuje.

Strasznie nie, ale jak staniesz za kims, i zaczniesz ostrzyc, to przy cichym otoczeniu bedzie slychac G2-ke. Bylem swiadkiem takiej sytuacji :-P Z drugiej strony dla mnie to nie bylaby jakakoliwek przeszkoda w uzywaniu tego aparatu :->
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Dagio, czemu pozbyłeś się Rikoha?


bo go dobrze poznałem, poznałem mocne i słabe strony, zrobiłem sporo zdjęć z któych jestem zadowolony, ale elektronika się szybko starzeje.. drogi był, więc sprzedałem też nie tak tanio.. sprzedałem żeby odzyskać traconą kasę.. wydaje mi się, że warto teraz na spokojnie przemyśleć co tak na prawdę jest potrzebne.

PS: w Ricohu dobijała mnie "wszechostrość"
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Na ulicy go tak nie słychać. Ale w pomieszczeniach (autobus, sklep) już dość mocno go słychać.
Ja żałuję, że ma on automatyczny przesuw filmu. Wolałbym ręczy i wtedy byłaby gitara...
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Na ulicy go tak nie słychać. Ale w pomieszczeniach (autobus, sklep) już dość mocno go słychać.
Ja żałuję, że ma on automatyczny przesuw filmu. Wolałbym ręczy i wtedy byłaby gitara...


Trudno, Contax w takim razie dla mnie odpada. Chyba wbiję haka w jakąś Bessę.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Chyba wbiję haka w jakąś Bessę.


Bessa mniej wiecej tak samo glosna (oprocz AF i przesuwu filmu ofkors), ino mniej "robotyczna"...
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
alkos napisał/a:
Rafał Czarny napisał/a:
Chyba wbiję haka w jakąś Bessę.


Bessa mniej wiecej tak samo glosna (oprocz AF i przesuwu filmu ofkors), ino mniej "robotyczna"...


No właśnie tego automatycznego przesuwu najbardziej się obawiam. Bo to zwykle powoduje największy hałas.

Alkos, migawka wg. Ciebie głośno pracuje w Bessach?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Alkos, migawka wg. Ciebie głośno pracuje w Bessach?


W Rce stuka bardziej niz w Nikonie EM migawka + lustro, w nowszych modelach nie slyszalem...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Mam 8 kg. olympusowskiego szpeja OM


One maja tak piekne wizjery (mialem OM1, OM2 i OM2n) i tak wytlumione i ciche lusterko, ze nic tylko na ulice z nimi.... :!: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Rafał Czarny to może pomysl o Konica Hexar AF - z tego co mi wiadomo jest super cicha no i ma świetny obiektyw.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Żaba napisał/a:
jest super cicha no i ma świetny obiektyw.
I maksymalny czas 1/250, co powoduje, ze czesto trudno sie nacieszyc jakoscia tego obiektywu na pelnej dziurrze. Chociaz jesienno/zimowy aparat moze byc z niego dobry :-) Kurde, dlaczego kazdy dalamierz musi miec cos nie tak. Ale tak po calosci.

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
dzerry napisał/a:
maksymalny czas 1/500, co powoduje, ze czesto trudno sie nacieszyc jakoscia tego obiektywu na pelnej dziurrze.


Ideal do Polypana 50 :mrgreen: albo Pan50 czy swietej pamieci APX 25 itp... ;-)

Pzdr
Spinner
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dzerry napisał/a:
Kurde, dlaczego kazdy dalamierz musi miec cos nie tak. Ale tak po calosci.
Dzerry taki duży a takie naiwne pytania zadaje? ;-)
Toć nie ma rzeczy idealnych. Mówisz dalmierze a dSLR, a telefony, a samochody? Taki los zawsze coś za coś.
Swoją droga jak nie przepadam za analogami (mea culpa ale jednak zalety cyfry przemawiają do mnie bardziej niż zalety analoga :mrgreen: ) to marzyłem kiedyś o Konica Hexar AF imho wspaniały aparat, ma w sobie to coś. Dalej chciałbym go mieć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach