don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
[don_ortalion] moje fotki. :)
Kilka moich zdjęć. Wszystkie wykonane k200d+kit.
1.

2.

3.

4.

5.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
1 bardzo fajna, ale szkoda ze pomost uciety z prawej... ja bym to widzial tak ze pomost bylby w ogole z lewej strony kadru, ze wzgledu na osobe siedzaca na tym pomoscie.
5 tez niczego sobie, ale jakos tak strasznie nieeebiesko :-) co to jest to po lewej stronie kadru na wodzie?
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
1. buro i ponuro, mi się nie podoba
2. nie za bardzo wiadomo co jest tematem zdjęcia.
3. fajne niebo ale tego czarnego dołu jest za dużo moim zdaniem
4. łabędź, jaki jest każdy widzi. na pewno nie jest ciekawy, przynajmniej ten na zdjęciu
5. chyba najfajniejsze z tego zestawu. nie powala ale jest w tym jakiś pomysł. :)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Napisze don tak:
1 pomost prawie jak u kulten'a - zobacz fotki kultena, pomost już masz,
2 ciął bym w połowie odsępu przed "cukier",
3 uciął bym połowe dołu i dla proporcji odpowiednio prawą stronę - słup był by w mocnym punkcie,
4 łabędź fajny ale wyostrzył bym na dziób albo większa GO,
5 molo urokliwe ale dał bym kadr pionowy (zostawił bym prawą stronę) bo choć molo długie to przeważają piony (odbicia od latarń) - po lewej stronie kadru nic się nie dzieje.
I to wszystko ...
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
jiro napisał/a:
5 tez niczego sobie, ale jakos tak strasznie nieeebiesko :-) co to jest to po lewej stronie kadru na wodzie

To łabądzie są. ;P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja bym się do tego pomostu z 1 jeszcze kilka razy przystawił i kombinował z kadrowaniem, porą dnia świt i zachód. Zobacz ile kulten zdołał wyciągnąć z pomostu.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
No i kulten tu zawitał we własnej osobie :mrgreen: .

1 Najpierw plusy zdjęcia: elegancka spokojna faktura wody i samego pomostu. Brak przepałów. Świetna miejscówka. Teraz minusy: Po pierwsze kadr; za dużo nieba czym burzysz proporcje. Ucięty pomost z prawej i cała reszta dołu burzy harmonię i psuje wizerunek postaci, której w pierwszym momencie w ogóle nie zauważyłem. Zbyt blade niebo, gryzie się ze zbyt ciemnym dołem, nieco brakuje ekspozycji dla dolnej partii zdjęcia. Postać jest w zbyt dużym cieniu, należałoby wydobyć z niej więcej światła. Nie zgadzam się z opinią Kristoff jakoby zdjęcie to było bure i ponure. Ma swój smak i duży potencjał ale należy je poprawić.

2 jest beznadziejne, nie potrafię powiedzieć dobrego słowa o tym kadrze zwłaszcza.

3 rozumiem, że podnieciłeś się świetnym niebem ale to za mało by zdjęcie miało się obronić. Za dużo czerni w cieniach u dołu, jak i zła ekspozycja dla zdjęcia. Czyli na przyszłość statyw i długi czas naświetlania a efekt będzie dużo lepszy.

4 za ciasno. balans bieli bardzo zły, zdjęcie posiada zbyt wys. temp. koloru. Brak przestrzeni, prawie z tego ptaka zrobiłeś zdjęcie makro :mrgreen: . Bez urazy, nie mogłem się powstrzymać :-B

5 Od strony kadru dużą krzywdę wyrządziłeś molu tak je oszczędnie pstrykając, ponadto zdjęcie nalezy wyprostować gdyż leci w prawo. Ogólnie nie robi szału to foto, zbyt krótki czas naświetlania, za ciemny dół.

Reasumując. Chyba będzie z Ciebie fotograf tylko dalej pracuj. Zdjęcie z największym potencjałem i pomysłem to pierwsza sztuka z pomostem.

pozdrawiam
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Na Twoich zdjęciach jest klika fajnych rzeczy, które przyciągają moją uwagę - światła molo na 5, piękne niebo na 3 i spokojny kadr z człowiekem na 1. Najciekawsza, moim zdaniem jest fotografia 5, ale dałbym trochę więcej mola i wyprostowałbym lekko zdjęcie. Na 3 jest zdecydowanie za dużo ciemnego u dołu. Na 1 przydałoby się coś ożywiającego. Może lekkie podrasowanie w PS, albo inny kadr, przesuwający człowieka bliżej mocnego punktu? Nie rozumiem 2 a na 4 poprawiłbym balans bieli i wolałbym szerszy kadr.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Na zdjęciu nr 1 dałbym więcej pomostu i mniej nieba. Reszta też sympatyczna, aczkolwiek 1 po dodatkowej obróbce i przekadrowaniu mogłaby być super :)
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
BartekKw napisał/a:
Na zdjęciu nr 1 dałbym więcej pomostu

Chętnie bym to ztobił ale to jest pełna klatka. Zeby poprawić zdjęcie musiałbym jechać 300 km z Gdyni do Gołdapii. ;P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Musisz jechać :mrgreen: .
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
Kolejna porcja.
6.

7.

8.

9.

10.
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
don_ortalion, pierwszą partię już koleżeństwo opisało, więc ja od końca polecę
10- trochę powyginane, ale podoba mi się.Dół "przyciemnawy" , ale jakiś klimacik fajny. W sensie żeby się za płot nie wpakować (więzienia??)
9 - byłoby fajne, ale chyba kichnąłeś robiąc to zdjęcie...
7 i 8 jakoś nie potrafię się do nich odnieść, choć w sumie podobają mi się
6 -bardzo fajna moim zdaniem. Klimacik z jakiegoś filmu mi się przypomniał
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
z drugiej serii 6 najbardziej mi sie podoba, 7 i 8 takie pstryki nie trafiaja do mnie a 9 to nie było kichniecie tylko wiater zawiał ale ten kwiatek lekko przepalony jest (chyba), a 10 chyba nie udało sie oddac klimatu, hmm tyle
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
1. zdecydowanie niedoświetlony dół, ale da sie to poprawic,
2. to niestety nie Las Vegas, gdzie wszystkie neony wychodzą "same" na zdjęciach :)
3. poza uwagami j.w., mały szczegół - po prawej kawałek dachu
4. wiem, ze to i tak fart, ze sie labedz napatoczyl, ale oczami wyobrazni widze, ze zdjecie wyszloby duzo ciekawiej, gdyby bylo zrobione z perspektywy labedzia, a nawet żaby, wiesz zeby perspektywa nietypowa dla czlowieka
6. imho świetna fota
7. nastepnym razem spotkajmy sie w contrascie
8. inne kadrowanie - aparat wyzej a obiektyw bardziej w strone uliczki do hotelu
9. oczywista - ostrosc na kwiatku, gdyby byla dobrze zlapana nawet andy68 nie moglby sie przyczepic do przepalu, bo jest w granicach rozsadku :), poza tym jak najbardziej ok
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
Widoczek i dwa portrety.

11.

12.

13.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
z pierwszej serii to pomost mnie sie najlepiej podoba, nastepnie swietna jest 7
I ten portret bardzo ciekawy. Czyżby był robiony pentaxem smc 50/ 2?
Jakiej obrobki dokonales przy tych portretach?
 
don_ortalion  Dołączył: 05 Gru 2008
Tak to 50/2.
A co do obróbki to:
Wygładziłem trochę cerę "rozmyciem powierzchniowym", zmieniłem kolor skóry i wyostrzyłem. Twarz doświetliłem folią aluminiową naciągniętą na deskę.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
6 i 13 - bardzo mi się podobają. 12 byłaby fajna, gdybyś nie przesadził z PSem. Popatrz na ucho - woła o pomstę do nieba. Zresztą cała twarz jest za gładka -po prostu skóra plastik fantastik.
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
1 11- miło się patrzy
12 13 - fajne kolory ale trochę gumowo jednak. jakby, odrobinę za dużo...
z dwóch bardziej mi się podoba 13. zapewne wina kadru.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach