pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Zdrowe odżywianie
Niestety czasy mamy trudne, a codzienność maksymalnie eksploatuje z każdego nas energię. W tym wątku chciałbym zainicjować akcje zdrowszego trybu życia, i prosiłbym żeby szanowni forumowicze wrzucali jakieś praktyczne porady własne lub znalezione w sieci jak nie dać się zajechać gospodarce wolnorynkowej

jako pierwszy pojadę na maksa z materiałem, poniżej przedstawiam hardkorowy blog sokomaniaka.
Autor strony z maksymalnie fanatyczną drobiazgowością przedstawia różnego rodzaju zdrowoodżywcze soki które uzyskuje z wyciskania różnych świeżych owoców i roślinek

http://sokomaniak.blogspot.com/

http://sokomaniak.blogspo...e-szpinaku.html ten na przykład sok ze szpinaku jest interesujący

http://sokomaniak.blogspo...heatgrass.html, albo ten sok z trawy pszenicy O_o, z którego możemy uzyskać takie wartości odżywcze

100 ml soku z trawy pszenicy zawiera:
Kalorie - 20
Chlorofil - 40,2 mg
Białko - 2,9 g
Tłuszcz - 0,57 g
Węglowodany - 1,92 g
Betakaroten - 405 IU (Co to jest IU? artykuł po angielsku) 
Witaminy A - 409 IU
Witaminy E - 14,53 IU
Witaminy B1 - 76,4 mcg
Witaminy B2 - 124,7 mcg
Witaminy B3 - 105,5 mcg
Witaminy B5 - 5,75 mg
Witaminy B6 - 191,7 mcg
Witaminy C - 3,48 mg
Sód - 9,87 mg
Potas - 141 mg
Wapń - 23,2 mg
Fosfor - 72 mg
Magnez - 23 mg
Żelazo - 0,58 mg
Cynk - 0.32 mg
Błonnik - 95,8 mg
Kwas foliowy - 27,8 mcg
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Nie będę ogryzał stalowych rurek ocynkowanych i ważył na wadze laboratoryjnej przed połknięciem. Napisz ile potrzeba dziennie golonki, tłustego boczku, piwa, żuru, rolady, klusek, modrej kapusty, chleba ze smalcem, tłustego łososia, żółtego sera z dziurami czy brie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pikolo napisał/a:
Napisz ile potrzeba dziennie golonki, tłustego boczku, piwa, żuru, rolady, klusek, modrej kapusty, chleba ze smalcem, tłustego łososia, żółtego sera z dziurami czy brie.


I piffka.

[ Dodano: 2010-07-24, 12:19 ]
Cytat
Użerałem się z nim 5m 20s. Wcześniej jeszcze go wyszorowałem w 35s, co jest bardzo ważne bo skórka może zawierać pleśnie i bakterie Salmonelli. Następnie pokroiłem półksiężyce w wąskie paski, które zmieszczą się w wyciskarce, co zajęło 2m 12s. Wyciskanie poszło szybko i zajęło 1m 55s. Łącznie spędziłem nad sokiem: 10m 02s (602s). Procentowo wyglądało to tak: obieranie: 53,1%, mycie: 5,8%, krojenie: 22,0%, wyciskanie 19,1%.


MATKO BOSKA.


Jest takie haslo na wyspach: get a life, mate.
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Jak widzę,to wszelkie monotematyczne "cudowne" diety okazują się dla organizmu zabójcze... a to po białkowej siadają nerki itp itd...IMHO nic nie zastąpi diety MŻ połączonej z ruszeniem d........y z siedziska. Nie należę do chudziaków i parę wynalazków wypróbowałem żeby zrzucić parę kilo. Ostatecznie wyszło, że jem to co lubię, łażę na plenerki i reaktywowałem rower. Efekty już czuję i mogę na wadze sprawdzić...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pikolo napisał/a:
soku z trawy pszenicy
A i owszem, piwo pszeniczne smaczne jest i zdrowe. :-P Z traw jeszcze żubrówka nienajgorsza jest. :mrgreen:
pikolo napisał/a:
chciałbym zainicjować akcje zdrowszego trybu życia
Mniej forum, więcej focenia w plenerze. 8-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A ja gdzieś czytałem, że dorosłemu człowiekowi do zdrowego żywota potrzeba 15 piw dziennie i ok 2kg bananów dziennie. Taka dieta zawiera wszystko co potrzeba organizmowi żeby normalnie funkcjonować...
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
A ja preferuję słoninę, śmietanę i masło.
Nie wyobrażam sobie życia bez piwa, golonki, kaszanki i tłustego wieprzowego pasztetu.
I wiecie co? uważam, że to jest zdrowe!
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
pikolo napisał/a:
Co to jest IU?

Jednostka międzynarodowa. http://en.wikipedia.org/wiki/International_unit
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
D@dik napisał/a:
Jak widzę,to wszelkie monotematyczne "cudowne" diety okazują się dla organizmu zabójcze... a to po białkowej siadają nerki itp itd...IMHO nic nie zastąpi diety MŻ połączonej z ruszeniem d........y z siedziska. .


ale pieprz***e. :-|
MŻ jest ok na krótki czas. Potem witam efekt jojo, niedobory składników potrzebnych do normalnego funkcjonowania itd itp.
Mówisz, że stosowałeś wiele wynalazków i nic nie przynosiło efektów. Jestem na 90% przekonany, że nie stosowałeś ich tak jak się powinno a podjadanie było bardzo powszechne :)

Podaj wagę, wzrost, wiek, Twoją aktywność fizyczną, budowę ciała a napiszę Ci dietę po której będziesz zdrowy, zrzucisz parę kilo i nie przybierzesz znów szybko na wadze. Poza tym, będziesz mógł jeść wiele rzeczy a nie tylko wodę i sucharki, które kojarzą się z najlepszymi dietami :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
YellowLabel napisał/a:
Podaj wagę, wzrost, wiek, Twoją aktywność fizyczną, budowę ciała a napiszę Ci dietę po której będziesz zdrowy, zrzucisz parę kilo i nie przybierzesz znów szybko na wadze


Podam ci stan konta i miesieczne wydatki, powiesz mi jak latwo zostac milionerem?

Pieprz***e.


YellowLabel napisał/a:
ale pieprz***e.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
YellowLabel napisał/a:
Podaj wagę, wzrost, wiek, Twoją aktywność fizyczną, budowę ciała a napiszę Ci dietę po której będziesz zdrowy, zrzucisz parę kilo i nie przybierzesz znów szybko na wadze.

czyżby "dobra dieta"?? 8-)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Kiedyś chciałem się zdrowo odżywiać. Niestety nie wiem co we mnie wstąpiło ale napad na lodówkę o 2 w nocy skutecznie zniweczył plany.
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
MŻ nie jest głupie. można też zrezygnować z np słodyczy. Nie ma takiej cudownej diety, żeby schudnąć a potem znowu wszystko jeść jak poprzednio i nie przytyć. Zasada jest prosta - mniej, częściej i się ruszać. I nie napadać lodówki ;-)
 

suchotnik  Dołączył: 11 Mar 2010
Oj, nie ma diety cud. Każdy organizm jest inny, ja np. mam 184cm wzrostu, a ważę 63 kg. Jem wszystko praktycznie, nie odżywiam się zbyt zdrowo a przytyć, choć chcę, nie potrafię :-P Kiedyś nawet planowałem żywić się w macu ale po kilku dniach doszedłem do wniosku, że lepiej zabijać wątrobę wódką niż żarciem z fast foodów :-B Swoją drogą uważam, że należy się dużo ruszać i w większości przypadków to wystarczy w utrzymaniu rozsądnej wagi.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Do czasu podania diety cud - u mnie w tę stronę co suchotnik 191/75 - zimna flaszka i zasmażka ;-)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ja w zeszłym tygodniu byłem w tatrach i dzień w dzień sobie spacerowałem w te ostre upału i generalnie miałem probelmy z jedzeniem , jakoś mi nie wchodziło, a teraz w drugim tygodniu urlopu siedzę cały czas przed kompem i nic nie robię i mógłbym wszsytko wmłócić.
Przemiana pokarku zależy napewno od wielu czynników. Blog ten podałem nie jako jedynie słuszną ideologię , ale jako takie małe urozmaicenie codzienności.
Chociaż nie mówię że nie porobiłbym sobie trochę tych soków, napewno zdrowsze są od cudownej stu procentowej chemii danonków , kokaol, czy innych wynalazków.

Narazie nie mam czasu.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
sołtys napisał/a:
YellowLabel napisał/a:
Podaj wagę, wzrost, wiek, Twoją aktywność fizyczną, budowę ciała a napiszę Ci dietę po której będziesz zdrowy, zrzucisz parę kilo i nie przybierzesz znów szybko na wadze.

czyżby "dobra dieta"?? 8-)


co masz na myśli?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Mojżesz przekazał, że nie wolno jeść wieprzowiny.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
To ja powiem schudłem ze 30kilo jedzącna sniadanie 1-2kromek, w labie Maślanka plus bułka i kolacja 1-2 kromki :)

Za to rewelacyjne jest islandzkie jedzenie - Baraninka mmmmmmm, Hardfiskur mmmm serek mmmmmm Skyr mmmmmmmm mmmmmm mmmmm . Schudłem jeszcze bardziej.:)
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
YellowLabel napisał/a:

ale pieprz***e. :-|
MŻ jest ok na krótki czas. Potem witam efekt jojo, niedobory składników potrzebnych do normalnego funkcjonowania itd itp.
Mówisz, że stosowałeś wiele wynalazków i nic nie przynosiło efektów. Jestem na 90% przekonany, że nie stosowałeś ich tak jak się powinno a podjadanie było bardzo powszechne :) Podaj wagę, wzrost, wiek, Twoją aktywność fizyczną, budowę ciała a napiszę Ci dietę po której będziesz zdrowy, zrzucisz parę kilo i nie przybierzesz znów szybko na wadze. Poza tym, będziesz mógł jeść wiele rzeczy a nie tylko wodę i sucharki, które kojarzą się z najlepszymi dietami :)

może inaczej rozumiemy skrót MŻ ;-P ja postanowiłem po prostu trochę Mniej Żreć i więcej się ruszać... i od paru miesięcy idę w dobrym kierunku nie głodząc się... Prawdę mówiąc to moje 12 lat pracy przed monitorem i leniuchowanie zrobiło swoje... Cieszę się, że i Ty znalazłeś złoty środek....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach