andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
  Koniec produkcji obiektywów 4/3
Olympus zaprzestaje produkcji obiektywów 4/3:

http://theonlinephotograp...rds-lenses.html

Skupiaja się na micro 4/3.
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
:shock:
Nie wierzę.
Masakra
Zabiję się
 

Gall  Dołączył: 15 Mar 2010
Vera napisał/a:
:shock:
Nie wierzę.
Masakra
Zabiję się

Nie rób tego !!
Porozmawiajmy, może jednak znajdziemy wyjście z sytuacji? :lol:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Koniec produkcji obiektywów 4/3
andrusz napisał/a:
Olympus zaprzestaje produkcji obiektywów 4/3:

http://theonlinephotograp...rds-lenses.html

Skupiaja się na micro 4/3.


Gdzies Ty sie angielskiego uczyl? Hmmmm?

"Olympus has stopped development of future lenses"

To, ze wstrzymal projektowanie nowych nie oznacza, ze zaprzestaje produkcji!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
już nie mówiąc o tym, że Pentax zaprzestał kiedyś projektowanie 645d

i to chyba nawet 2 razy

w przypadku 4/3 to można widzieć to w ten sposób, że póki co skupiają się na projektowaniu nowych szkieł do u4/3, bo tam ich najbardziej brakuje, a póki co nie planują nic nowego dla 4/3, bo tam już sporo szkiełek jest

ale nie przekreśla to MBSZ powstania nowych konstrukcji pod 4/3 w przyszłości, tym bardziej, że w tym samym wywiadzie jest mowa o tym, że powstaną kolejne aparaty systemu 4/3 (IMHO niekoniecznie z lustrem - np w następcach serii 4xx i 5xx ;-) które i tak miały klaustrofobiczny wizjer)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ale lustrzanek amatorskich e-systemu już na pewno nie będzie, jeśli wierzyć bonzom z Olympusa. Ergo - nie będzie też już tanich, nieprofesjonalnych obiektywów 4/3. W segmencie profi będziemy więc mieli następce e-5, a co parę lat jakieś diabelnie drogie szkło 4/3. W segmencie amatorskim Peny i inne dziady na mikro-4/3...

Tak czy inaczej - szkoda.
:-(
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Benek może i szkoda ale jak pisze Mike na swoim blogu

Cytat
Wspomniał, że w Japonii, bezlusterkowce już zdobyły 40% rynku, i podkreślił, że Olympus ma dużą przewagę nad niektórymi z jego konkurentów w rozwoju tych systemów.
sorry za prymitywny przekłąd. Czyli Olek który z rynku dSLR nie potrafił wiele wyrwać dla siebie szuka sobie miejsca może to i dobrze. Choć żal mi osób, które siedzą w systemie, a nie stać ich na super profi szkła Olka.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Żaba napisał/a:
wspomniał, że w Japonii, bezlusterkowce już zdobyły 40% rynku ...

Ciekawe, czy popularność bezlusterkowców osiągnie kiedyś w Europie podobne rozmiary? Nasz rynek jest chyba bardziej zachowawczy i mniej gadżeciarski niż azjatycki. Choć nie wykluczam, że jeśli nakłady na marketing będą naprawdę wielkie, to może ludzie przekonają się do tego rodzaju sprzętu i ktoś idąc do MM lub innych idiotów zamiast Sony Alfa XXX wybierze jakiegoś bezlusterkowca.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Benek napisał/a:
i ktoś idąc do MM lub innych idiotów zamiast Sony Alfa XXX wybierze jakiegoś bezlusterkowca.

Bardzo często tak jest i bardzo dobrze, bo niektórzy nie potrzebują lustra i pen i nex są dla nich lepszą opcją nawet jak myśleli inaczej. Wiem to bo sam jestem idiotą z MM jak to grzecznie określiłeś.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dla mnie osobiście te bezlusterkowce to jakieś nieporozumienie. W założeniu miały być mniejsze od lustrzanek i bardziej poręczne a nie są. Przynajmniej dla mnie. O wiele bardziej do mnie przemawia Olek 420 niż np. PEN czy wynalazki Sony.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Enzo - jak to nie są bardziej poręczne, zestaw FA35/2 + k-x (lub ewentualnie ciemniejszy DA40/2.8) jest sporo większy niż samsung NX100 + NX 30/2, nawet z większym korpusem - NX10, bezlusterkowiec nadal wygrywa.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Zazwyczaj jak ktoś pisze, że beznadziejne, bez sensu, itd to zapewne nie używa. Taka nasz natura, ponarzekać trzeba. Tak samo jak wychodzą jakieś nowości - jeszcze nik nie miał w łapach a już okazuje się, że beznadziejne :-D

A kto używa to chwali i nie mówi że beznadziejne, prawda Morg? :-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Morg napisał/a:
bezlusterkowiec nadal wygrywa
u mnie chyba fuji X100 wygra z canonowską 35 L. Ma być tańsze, mniejsze i ładniejsze, no i drugie body będzie w "gratisie" ;-) .
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
denvi napisał/a:
Morg napisał/a:
bezlusterkowiec nadal wygrywa
u mnie chyba fuji X100 wygra z canonowską 35 L. Ma być tańsze, mniejsze i ładniejsze, no i drugie body będzie w "gratisie" ;-) .

ooo właśnie jak u mnie.
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
superkomornik, ..prawde gadacie panie.... ;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Prawda ;-) choć ja swojego NX 30/2 nie miałem okazji długo poużywać, ale jak wywołałem RAW, to ostrość mnie powaliła :-D
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Szkoda, nie szkoda, Olek zawsze chodził własnymi drogami (jak P ;-) ). Lubię tę firmę za solidność sprzętu, ale w ten system nigdy nie wierzyłem - fajne, bo małe, ale z założenia małe matryce przegrywały z innymi... Do tego relatywnie drogie (choć świetne) szkła)... A niech im segment bezlusterkowców się rozwija, choć dla dla mnie to też jest sprzęt pełen sprzecznośći - malutki korpusik z wielkim szkłem.. to już E-420 czy P K-x są lepszym pomysłem - wizjer optyczny to jest to, czego żaden wyświetlacz nie zastąpi (a może to ja ślepnę... ;-) :?: )
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
rbucz napisał/a:
choć dla dla mnie to też jest sprzęt pełen sprzecznośći - malutki korpusik z wielkim szkłem.. to już E-420 czy P K-x są lepszym pomysłem - wizjer optyczny to jest to, czego żaden wyświetlacz nie zastąpi (a może to ja ślepnę... ;-) :?: )


Moim zdaniem wyświetlacz ma sporo zalet, których nie ma wizjer optyczny:
Podgląd kolorystyki, histogramu, wybór punktu AF jasność itp. i to wszystko PRZED zrobieniem zdjęcia. Do tego różne rodzaje siatki np2x2 lub 3x3 itp.
Praktycznie po przesiadce z lustrzanki zostałem pozbawiony tylko możliwości kadrowania w trybie zdjęć seryjnych bo obraz znika.
Nie ma też problemu z brudnym lustrem i kurzem w pryzmacie, zanieczyszczeniami na matówce oraz z jej regulacją mechaniczną.
Oczywiście kwestia jakości wyświetlacza ma tu duże znaczenie. LCD w NX10 jest przyzwoite nie wiem czy któryś aparat do 5 tys PLN ma lepszy ekran - nie widziałem.
Natomiast jeśli chodzi o EVF to ten z NXa ustępuje Panasonicom Gx i GHx jak wizjer lustrzanki APS-C ustępuje wizjerowi lustrzanki FF.
Powiem że wolałbym taki wizjer niż ten optyczny z Olympusów E510 itp.
i chciałbym mieć też taki w swoim Samsungu no ale cóż.. cena za Panasoniki z adekwatną optyką jest sporo wyzsza.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Kfan napisał/a:
Moim zdaniem wyświetlacz ma sporo zalet, których nie ma wizjer optyczny:
i jedną gigantyczną jak dla mnie wadę. Nie da się robić zdjęć w ciemności...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Jak się nie da jak się da. Wyłączasz i widzisz tak samo jak na optycznym. Tzn. nie widzisz ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach