Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
zdjęcie ze zdjęcia
Witam.Jak zrobić zdjęcie ze starego zdjęcia (jakie ustyawienia optymalne) aby były jak najmniejsze straty w jakości? Posiadam statyw i światło słoneczne :->
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A nie latwiej zeskanowac? Nawet jesli jest wieksze niz skaner, to mozna skanowac po kawalku i posklejac. A jak nie ma innego wyjscia, to bierz statyw i esperymentuj. Swiatlo sloneczne warto czyms rozproszyc - na przyklad kawalkiem kalki technicznej. Muisz uwazac, zeby plaszyczny filmu/matrycy i zdjecia byly rownolegle. Ogniskowa to 50 mm (na 36mm) wzwyz. Przymknij przyslone do polowy i dobierz niskokontrastowy material. No chyba, ze robisz, to wykorzystaj to i proboj az wyjdzie ;-)

dz.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
dzerry napisał/a:
A nie latwiej zeskanowac?

Nie wiem czy można skanować foty wklejone w album.Dzisiaj rozpocząłem sesyjkę i wyniki są zadowalające.Trochę fociłem przy słoneczku z papierkiem śniadaniowym a później z lampą pod kątem ok.45*(zamocowana obok aparatu)jest ok. Jutro się pobawię w obróbkę. ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Maxi 7 napisał/a:
Nie wiem czy można skanować foty wklejone w album

Jeśli tylko da się przyłożyć zdjęcie do szyby skanera, to czemu nie?
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Witam.Po sesyjce zdjęciowej Metodą zdjęcie ze zdjęcia (k100)jestem zadowolony (na moje oko) jednak chciałbym się dowiedzieć czy skanerem była by lepsza jakość i jaki skaner wybrać w cenie do 300pln.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Do 300PLN? To może dyskografię zespołu Skaner?

W przypadku materiałów refleksyjnych praktycznie rzecz biorąc każdy współczesny Epson. Do transparentnych skanery z dynamiką > 3.2D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach