lipcu21  Dołączył: 01 Wrz 2011
Metz 48 Af-1 Wytrzymałość
Witam

Na allegro jest do sprzedania lampa jak w tytule pod Pentaxa, po spytaniu sprzedającego o przebieg, okazało się że lampa ma 20 tys. błysków. Czy to dużo czy mało? Lampa podobno nie ma żadnych wad i wygląda dobrze. Czy opłaca się taką kupić używano? Czy może lepiej kupić nową 44 AF-1 bo na 50 na razie mnie nie stać.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Rok strzelania na HSS i masz taki licznik, do tego ciężko określić stan po liczbie błysków bo jeżeli były na pełnej mocy to wpływa to bardziej niż jeżeli lampa błyskała na 1/32 mocy, sam kupiłem używaną i na razie używam a nie martwię się o to kiedy padnie. Paść może po 100 strzałach a może wytrzymać kilkanaście lat, jeżeli się boisz o lampę to kup sobie nową z gwarancją.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
G
k33l napisał/a:
jeżeli się boisz o lampę to kup sobie nową z gwarancją

Żarnik gwarancją nie jest objęty, więc to też loteria.
Mi żarnik strzelił po kilku tysiącach błysków i 3 stówki poszły...
Teraz mam nastukane 20k i lampion żyje.
Także nie ma reguły kiedy coś padnie, używka może niekiedy dłużej pochodzić niż nowa.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Myron właśnie nie byłem pewien czy żarnik jest na gwarancji, ale zawsze to gwarancja obejmuje wszystko poza nim. Choć ceny używanych różnią się od nowych to wolałbym kupić taniej bo czy nowa czy używana roczna/dwuletnia to paść może po miesiącu.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Trzeba celować w 50AF-1 ma wzmocnione elementy typu żarnik i jego osłona . Gdzieś to czytałem . Ale widziałem przy Nikonie D700 kolega tłucze taka 50tką i nic się nie dzieje . Myślę że conajmniej 10000 błysków zrobił nią w ciągu roku . Lampy używa codziennie i to dużo . Też mam 50tke w wersji Nikona plus SB900 i nie poznam jaką lampa robiłem zdjęcia . Miałbyć wątek o 48mce ale skoro 50tka ma poprawioną wytrzymałość żarnik i elementy warto o tym napisać

[ Dodano: 2011-12-14, 09:39 ]
sorry nie dziesięć a sto tysięcy błysków . Codziennie robi jakieś akademie i inne cuda
 
lipcu21  Dołączył: 01 Wrz 2011
To 50 od 44 różni się tym że ma wyświetlacz,hss,lepszą budowę i tyle? obydwie będą dobrze działać z lampami jak YN-460 itp? jak działa wywoływanie za pomocą fotoceli, jestem kompletnie zielony w tym temacie? co kupić do tego metza kabel aby móc z innego miejsca błyskać czy wbudowaną lampą da się wywołać w K-r?

Dziękuje za odpowiedzi
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
HSS, metalowa stopka i wyświetlacz. poza w/w 44-ka jest dobrze wykonana, działa jako slave w trybie bezprzewodowym. Zdecydować musisz sam...
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Od niedawna jestem posiadaczem 50-tki i naprawdę polecam. Nigdy wcześniej nie miałem zewnętrznej lampy błyskowej i tak naprawdę dopiero się uczę jak z takim czymś robić zdjęcia :-) Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Z moim K-r współpracuje naprawdę dobrze, tryb p-ttl działa powtarzalnie (wykorzystuję prawie wyłącznie światło odbite od sufitu lub ścian), dostęp do korekcji ev w lampie jest banalny i błyskawiczny, zresztą można to łączyć z korekcją na body.

lipcu21 napisał/a:
jak działa wywoływanie za pomocą fotoceli, jestem kompletnie zielony w tym temacie? co kupić do tego metza kabel aby móc z innego miejsca błyskać czy wbudowaną lampą da się wywołać w K-r?


50-tka ma domyślnie tryb slave p-ttl, który działa z lampą na body pracującą w trybie master. Lampa wbudowana może być takim masterem i w zależności od ustawień może brać udział w ekspozycji albo nie. Tryb działa poprawnie, sprawdziłem.
Po wgraniu nowego firmware 2.0 dodać można manualny tryb optycznej fotoceli, który też działa jak należy.
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Myron napisał/a:
Żarnik gwarancją nie jest objęty, więc to też loteria.
Mi żarnik strzelił po kilku tysiącach błysków i 3 stówki poszły...
Teraz mam nastukane 20k i lampion żyje.
Także nie ma reguły kiedy coś padnie, używka może niekiedy dłużej pochodzić niż nowa.

Ja kupiłem w sklepie sprowadzającym lampy/towar z Niemiec. Padł mi żarnik, wysłali do serwisu w Niemczech i za free naprawili. Czyżby tam Metz dawał inne warunki gwarancji?
Pzdr.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
A gdzie w tym Metzu można sprawdzić ilość błysków lampy ?
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
bocian77 napisał/a:
Padł mi żarnik, wysłali do serwisu w Niemczech i za free naprawili. Czyżby tam Metz dawał inne warunki gwarancji?

Trzeba przyznać, że jest znaczna różnica w traktowaniu klienta w Polsce i Europie Zachodniej. W karcie gwarancyjnej zdaje się miałem napisane, że żarnik nie jest objęty gwarancją. Mimo wszytko dzwoniłem do sklepu, do dystrybutora i do oficjalnego serwisu - wszędzie potwierdzano, że usługa płatna. Z przesyłkami w obie strony coś koło 390zł mi wyszło. Niemało.

hitman1986 napisał/a:
A gdzie w tym Metzu można sprawdzić ilość błysków lampy ?

Należy przytrzymać kilka sekund przycisk SELECT (przyciski + i - wciśnięte jednocześnie). Z lewej strony pojawi się ikonka błyskawicy a z prawej liczba błysków.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
To jest genialne ze sprawdzeniem liczby błysków w Metzu . Tego nie wiedziałem

[ Dodano: 2011-12-16, 11:39 ]
To działa także przy 50tce którą mam
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
A jak to odczytać, pokazują mi się cyfry w 2 rzędach, na górze 933, na dole większą czcionką 13, af48.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Mam metza 50 i wyswietla mi 939, po zrobieniu zdjecia pokazalo mi 941, nastepnie 943.Wartosc skacze co ..... jak to rozumiec ...?Na poczatku myslalem, ze ta wartosc bedzie malec i bedize pokazywalo ilosc pozostalych blyskow zarnika ale chyba tak tego nie mozna rozumiec :/

Pozdrawiam.
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Mam 555, a pod spodem 8. Tak się zastanawiam czy tych dwóch liczb nie należy czasem pomnożyć. W moim przypadku dałoby to 4440 błysków, co jest bliższe prawdy niż 555.
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Cześć!
Ja mam 4 i 358. Z każdym błyskiem liczba trzycyfrowa się zwiększa o 1. Ja mam lampkę... kilka lat (4?). Ślubów i chrzcin w rodzince zrobiłem kilka (6?), + użytek domowy (małe dziecko). Moim zdaniem ilość błysków mojej lampy to 4358.
Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
axolotl napisał/a:
Mam metza 50 i wyswietla mi 939, po zrobieniu zdjecia pokazalo mi 941, nastepnie 943.

Wygląda na to, że przedbłyski pomiarowe też zlicza.
 
p_ttl
[Usunięty]
028 i 17 na dole?jak to odczytać?
 
jungli
[Usunięty]
Z mietkami, temi, to generalnie jest loteria, mialem ich kilka, moze ze 2 dzialaly tak samo, reszta, a to palnik, a to elektronika, a to zoom sie przycial, generalnie przebiegi kilkadziesiat tysiecy to na nie.

Choc reguly nie ma, kiedys nowke mialem co padla po 50 blyskach.

pozdroofka
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
Mi (48 af-1) chyba pokazuje ile blyskow jeszcze zostalo, bo 649 jest po prostu nierealne, tyle to mialem po pierwszym miesiacu posiadania (a stuknelo klika lat).

Polookalem na zdjecia w necie i zaciekawila mnie jedna rzecz: ja w swojej nigdy nie widzialem wyswietlonej czulosci (z k200D). Tez tak macie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach