miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Metz 44 AF-1 - problem
Wczoraj odebrałem zamówionego w sklepie internetowym Metza 44 AF-1. I moim zdaniem coś jest nie tak. Tylko nie wiem czy z lampą, czy z aparatem. Aparat to prawie nowy K-x, kupiony w marcu. Po podpięciu lampy do aparatu nie zauważam, aby działał w niej zoom. Czy widać lub słychać jak palnik w lampie przesuwa się podążając za zmianą ogniskowej obiektywu?
Zdjęcia wyglądają tak jakby lampa dawała wąski strumień światła - centrum kadru oświetlone lepiej, reszta znacznie ciemniejsza (niezależnie od ogniskowej obiektywu). Dopiero założenie dyfuzora daje poprawnie naświetlone zdjęcie. Podejrzewam więc, że albo w lampie nie działa zoom, albo aparat nie wysyła informacji o ogniskowej obiektywu do lampy. Jak sprawdzić, gdzie tkwi problem? Zaznaczam, że nie mam nikogo znajomego, kto miałby tez Pentaxa.
Nie zauważam także przedbłysku. Czy zatem również nie działa P-TTL? A może ten przedbłysk pomiarowy jest dla oka niezauważalny?

Mam też analogowego Pentaxa MZ-60. Czy ta lampa będzie z nim działała poprawnie (zakładając oczywiście, że lampa jest sprawna)? Może taka kombinacja dałaby jakiś pogląd na sprawę?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Uwalony zoom w lampie. Sprawdzałem ze swoją (mam 44-kę i pentaxa fgz 540), przy założonej lampie na sankach i trybie p-ttl każdy ruch zooma w obiektywie powoduje słyszalą pracę silniczka zooma w lampie.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
A czy jak włączasz 44-kę słychać silniczek zooma? U mnie wygląda to tak jakby palnik ustawiał się w pozycji wyjściowej. Ale słychać tylko pracę silniczka, a nie widać ruchu palnika. Widać tylko, że palnik drży i stoi w krańcowej pozycji (maksymalnie oddalony od szybki, stąd ta wąska wiązka światła). Może palnik jest zablokowany?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Jak zwał tak zwał. Palnik chyba się u Ciebie nie rusza.....Sprawdzałem na ogniskowych 18mm, 50mm, 80mm. Widać ruch palnika. Tak samo na fotkach (palnik na wprost) nie ma niedoświetlonych brzegów kadru.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
squonk, masz rację. Byłem w serwisie foto i gość jednoznacznie stwierdził, że walnięty zoom. Odsyłam lampę do sklepu.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Oczywiście odsyłaj korzystając z prawa zwrotu jako że zakupy robiłeś przez internet, masz 10 dni na to bo tak to możesz długo czekać na lampę a to przecież nie twoja wina że nie działa.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Niestety, muszę czekać na wymianę. Usiłowałem wytargować szybką wymianę, ale bez rezultatu. Jakbym zwrócił to za te pieniądze, które zapłaciłem teraz drugiej już nie kupię. Nie pali mi się, więc poczekam. Jak chce się taniej to trzeba wziąć pod uwagę ryzyko.

[ Dodano: 2012-01-14, 23:34 ]
Po równo 4 tygodniach, paru awanturach telefonicznych i mailowej groźbie złożenia doniesienia na policję lub do prokuratury o wyłudzeniu pieniędzy, dostałem nowa lampę. Nigdy więcej nie kupię żadnego sprzętu na www.e-cyfrowe.pl i www.merlin.pl (działają wspólnie). I innym też odradzam!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach