Lubieplacki7  Dołączył: 17 Gru 2011
Pentax k-r ( GRIP/Battery Pack )
Szukałem owego tematu ale nie znalazłem, jeżeli się powtarzam to przepraszam za przeoczenie.

Czy istnieje grip do pentaxa k-r lub czy wogóle będzie ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Lubieplacki7, witaj.

Konstruktorzy nie przewidzieli niczego takiego.
Oczywiście przy okazji k100d, k-m/k-x pojawiali się samodzielni konstruktorzy, próbujący coś takiego samodzielnie sklecić, ale to tylko samoróbki.

Poszukaj w sieci. U nas dyskusji na temat gripa do k-r nie było.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Jak przedmowca , da sie zaadoptowac grip z k7 , ale tylko do uchwytu , no i trza popracowac nad polaczeniem , bo nie pasuje idealnie ...
 
Lubieplacki7  Dołączył: 17 Gru 2011
czyli krótko mówiąc, gripy z firmy pentax posiadają TYLKO "pentax k-100 - 5" ?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
nazirus2411, a nie jest za szeroki ten grip? tzn. w sensie, czy dużo wystaje poza obrys K-Rki?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Lubieplacki7 napisał/a:
czyli krótko mówiąc, gripy z firmy pentax posiadają TYLKO "pentax k-100 - 5" ?

Fabrycznie były do *ist D, K10D, K20D, K200D, K-7 i K-5. Do K100D były produkowane przez firmy trzecie, ale uroda tych gripów przypominała cegłę budowlaną ;)
 
Lubieplacki7  Dołączył: 17 Gru 2011
K-r moim zdaniem przewyższa jakością wiele innych produkcji pentaxa ( lustrzanek półprofesjonalnych ) lecz jest to nadal amatorska lustrzanka więc na tego gripa chyba nie opłaca Nam się oczekiwać..
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
K100D tez była amatorską puszką a jednak doczekał się gripa produkowanego przez kilku niezależnych producentów. Podobnie K200D - amatorska puszka, ale uszczelniana i fabrycznie przystosowana do podłączenia uchwytu (styki na spodzie korpusu). Jak bardzo zależy Ci na gripie do K-x to tutaj masz domowy sposób:
http://www.pentaxforums.c...310-post52.html
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
volender napisał/a:
nazirus2411, a nie jest za szeroki ten grip? tzn. w sensie, czy dużo wystaje poza obrys K-Rki?

Nie wystaje prawie na calym obwodzie , tylko zarys uchwytu z przodu i bok po prawej , troszke odstaje . Generalnie nie wyglada zle , kwestia tylko dobrania uszczelki miedzy body a gripem , na zdjeciu wkleilem sznorowke :) Oczywiscie to tylko proteza , ale kx/kr nabiera rasowego wygladu ... 8-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Kurcze, może by sobie wymodelować w CADzie, ciekawe, ile by kosztowało zrobienie czegoś takiego na jakiejś obrabiarce CNC ?

Wieczko od baterii w K-R ma gumkę, przez którą można poprowadzić kabelek do zasilania, więc można by w gripie zabudować jakieś baterie, i byłoby dodatkowe zasilanie ;-) .

nazirus2411 kurcze właśnie prawa strona chyba najbardziej newralgiczna jeśli chodzi o różne niespasowania, tam się wszystkie paluchy trzyma ;)
 
Lubieplacki7  Dołączył: 17 Gru 2011
michal5150 napisał/a:
Jak bardzo zależy Ci na gripie do K-x to tutaj masz domowy sposób:
http://www.pentaxforums.c...310-post52.html


Ok bardzo mi zależy na gripie, ale nie tylko do trzymania, ale także jednak do wyzwalania migawki, więc jak to zrobić ? Zakupić pilocik i jakoś go tam wcisnąć? Ja nie mam zielonego pojęcia, nigdy się takim czymś nie bawiłem.
 
NieWieNikt  Dołączył: 26 Gru 2012
volender napisał/a:
Kurcze, może by sobie wymodelować w CADzie, ciekawe, ile by kosztowało zrobienie czegoś takiego na jakiejś obrabiarce CNC ?
Jak się dobrze złoży i będę miał czas to do wiosny czegoś popróbuje moim CNC popełnić. Choć nie będzie ani łatwo, ani specjalnie tanio, bo nie wiadomo czy od podstaw robić, czy przerabiać coś gotowego, a i jedno i drugie kosztuje. Będzie to zatem produkcja jednostkowa.
 
Frenetico  Dołączył: 09 Sty 2012
A nie wystarczy uchwyt baterii D-BH109?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To tylko koszyk akumulatorów AA do gniazda akumulatora.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach