BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Prosze o opinie- pierwsze skany..
pierwsze moje skany, epson 3170, prosto z szyby + szybka z chemicznie trawiona powierzchnia. do tego epson scan, w trybie pro, wyostrzanie na ogol na medium, backlight correction rowniez dosc czesto ustawiane na medium, contrast na 10-20.
film ilford hp5+, prosze o rady.. moze cos zmienic w ustawieniach? moze jeszcze bardziej wyostrzac?
1.


2.


3.



4.


5.


6.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ze świateł można więcej wycisnąć przy wyłączonym automacie (tak żeby nie było białych plam) ale jak do internetu to jest ok.
Jak na 35mm i płaszczaka to rozdzielczość bardzo ładna, chyba lepiej się nie da.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Skany jak skany ... teraz poćwicz stempelek i bedzie git :-P
Na poważnie teraz ... z małego obrazka na płaszczaku cudów nie wyciągniesz. Spróbuj teraz jakiś mało ziarniosty, kolorowy negatyw typu Ektar. Najlepiej taki który miałeś skanowany w labie i porównaj co Ci wychodzi.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no wlasnie z tymi kolorowymi to tak juz gorzej :) nie do konca udaje mi sie to co z laba (zwlaszcza korzystajac z metody Alkosa.. )
zastanawiam sie czy ten epson scan to ma jakies profile filmow i je rozpoznaje?
czy jak to jest..
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie wiem jak jest z epsonowym softem. Ja do plusteka miałem silverfasta który ma profile. Silverfast jakos mi ejednak nie podszedł i kupiłem vuescana i na nim skanuje. Nie pamietam juz teraz na 100%, ale chyba mozna zainstalowac triala vuescana. Tyle ze zapisuje zdjęcie z takim znakiem wodnym chyba, ale przynajmniej możesz wypróbować inny soft.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
profile tez sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow ;)
ps. dziwne ciemne paski mi wychodza wsze w tym samym miejscu..
ostatnie zdjecie po prawej stronie, zdjecie numer 2 po prawej stronie..
cholercia.. musze pomyslec skad takie cos ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Te paski to koniec klatki ;-)

A skany jak najbardziej przyzwoite.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
alkos, jak wykadruje bardziej "wasko" to jest to samo.. hm.. tak mi sie przynajmniej wydaje ;D
ps. opcja trimming.. coz to takiego?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A to nie wim...
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
hm. a dpi powininenem dawac na max? bo mam caly czas ustawione 300
za to rozdzielczosc (czyli tam oznaczone jako target..) daje na max, srednio wychodzi 2790x4100

[ Dodano: 2012-02-18, 11:40 ]
ektar 100
w epson scan zaznaczone color control, skanowane jako kolorowy negatyw, 48-bit color, resolution 300, wyostrzanie srednie.



skan z laba:
[img][/img]

mam kurcze maly problem z uzyskaniem takich samym kolorow jak z laba..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach