greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
dlugas1982 napisał/a:
miniSDHC

A gdzie taką egzotykę znalazłeś :?: Fajne karty były ale trafiły w zły moment, zanim się upowszechniły wyparły je microSD.
A różnice mogą i chyba nawet powinny być. Zauważ że każdy "rozmiar" ma różną ilość styków, czyli gdzieś w adapterze musi zachodzić "tłumaczenie" sygnału - to może stanowić sporą różnicę.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
greentrek napisał/a:
dlugas1982 napisał/a:
miniSDHC

A gdzie taką egzotykę znalazłeś :?:

Ja mam taką 4GB wyciągniętą z Nokii :mrgreen:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
mini czy mikro jeden czort :] ważna czy jest strata i jaka ona jest duża

muszę poguglować
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
dlugas1982 napisał/a:
Czy jest jakaś znacząca różnica w zapisie i odczycie pomiędzy IDENTYCZNYMI kartami tylko, że jedna SDHC a druga miniSDHC z adapterem?

Różnicy może nie być, ale karta wraz z adapterem może płatać figle:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=44908
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
A kupię sobie chyba "SDHC 8GB sandisk ULTRA class 10" za 39,99zł w neonecie
na tydzień w Tunezji powinno z górką wystarczyć
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
co powiecie o firmie Goodram jest tego trochę do kupienia na popularnym portalu

Cytat
16GB KARTA PAMIĘCI GOODRAM SD SDHC PRO CLASS 10


koszt ok 35 plus przesyłka wiec nie tragedia .Muszę kupić kolejną kartę ,chciałem sandisc a ale piszą że jest dużo podróbek więc nie będę ryzykował .
Ktoś ma / używa ?? może coś na ten temat powiedzieć .
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
To polski dystrybutor pamięci. Produkuje w Chinach. A same pamięci jak cała chińska produkcja, raz lepsze, raz gorsze. W każdym razie działają.
Choć na swojej stonie piszą, że mają "fabrykę pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej". Cokolwiek to znaczy.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Mam dwa GoodRamy 8GB i dlatego kupiłem ostatnio Toshibę 16GB (90/30), obie karty są po kilku latach w stanie agonalnym. W jednej odpadł przełącznik (musiałem przykleić :-( ), w obu widać już mikropęknięcia obudowy. Elektronicznie chyba OK, ale jakość wykonania i trwałość w porównaniu np z Toshibą czy Sandiskiem kiepska. Mam jeszcze starszą Toshibę 16GB (białą clas 10) i Sandiska 4GB (20MB/s) i z tych jestem bardzo zadowolony, używane może krócej niż GR ale nadal wyglądają dobrze i chodzą niezawodnie.
Jeśli boisz się SanDisk-a to polecam właśnie Toshibę, ta biała co mam jest teraz poniżej 50zł na znanym portalu aukcyjnym ;-) , więc niewiele drożej.

 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
j@m@l napisał/a:
co powiecie o firmie Goodram (...) Ktoś ma / używa ?? może coś na ten temat powiedzieć .
Mam kilka goodramow, w tym zabytkowe 2GB, wszystkie na chodzie, nic się nie rozpada.

Pentagram napisał/a:
To polski dystrybutor pamięci. Produkuje w Chinach.
Od kiedy Łaziska Górne są w Chinach? :-P
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Wilk elektronik kiedyś pamięci RAM lutował w Polsce, nie wiem jak jest teraz. Byli wtedy ponoć jedynym producentem pamięci w europie. Przez jakiś czas robili RAM-y dla Kingstona, ale na tych samych scalakach klepali własne z logo GoodRam i sprzedawali taniej co się ponoć nie spodobało King... i im odcięli źródło. Co do pen-ów i flash-ów to nie wiem, możliwe że robią tu tylko obudowy, a elektronika jest z dalekiego wschodu, może tylko nadruki na gotowe robią, a może nawet coś lutują w kraju.
W sumie to niema znaczenia, karty najgorsze nie są, kilka lat wytrzymały i danych żadnych nie straciłem, ale są na rynku lepsze, pewniejsze i niewiele droższe.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
cube007 napisał/a:
Od kiedy Łaziska Górne są w Chinach?
Pewnie od tego czasu, kiedy montowanie nazwali produkcją. ;-)
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
Makler napisał/a:

Jeśli boisz się SanDisk-a to polecam właśnie Toshibę, ta biała co mam jest teraz poniżej 50zł na znanym portalu aukcyjnym ;-) , więc niewiele drożej.


SanDiska sie nie boje mam jedną taką ,ale boję sie go kupować na znanym portalu , chyba że ktoś ma zaufanego sprzedawce :-)
Patrzyłem na Toshiby , ale koszt jak SanDisk , jak nie uda się kupić tego pierwszego zapewne je kupię .

Rozumiem że z Goodram , jest taki że nie są złe ale lepiej kupić inną :-)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
j@m@l napisał/a:
Rozumiem że z Goodram , jest taki że nie są złe ale lepiej kupić inną :-)
Zależy zapewne jak dużo się robi zdjęć i co za tym idzie jak często się kartę przekłada (czytnik - aparat). Jak się ma zamiar dużo focić i to w RAW-ach to lepiej wziąć lepszą bo dłużej to przekładanie wytrzyma, po prostu GR to raczej nie sprzęt do solidnego tyrania.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
dzięki za wcześniejsze odpowiedzi , znalazłem myślę zaufanego sprzedawcę ,mam nadzieję nie kupić podróby .

potrzebuję szybkiej podpowiedzi bo muszę dziś góra jutro zamowić

Cytat
32GB SANDISK SD SDHC Class 10 ULTRA 30MB/s UHS-I 95+9

czy
Cytat
32GB SANDISK SD SDHC Class 10 EXTREME 45MB/s UHS-I 139+9pln


czy wolniejsza wystarczy do K5 II ?? filmy sporadycznie ale robię , foty tylko raw ,czasami serie również .

Myślałem też kupić zamiast jednej 32 , dwie 16 ale sam nie wiem ,czy lepiej przekładać czy też mieć miejsce na karcie .
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Jak masz czas na przekładanie to lepiej 2x16GB. Zawsze to bezpieczniej.
Ja niestety nie mam czasu, więc im pojemniejsza karta tym lepiej.
Dobra karta 20MB/s (typu Sandisk Extreme) daje radę w K-5 przy filmowaniu i strzelaniu serią, wolniejszy jest tylko podgląd.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
dzęki za szybką odpowiedź , zerknij na mój post i powiedz czy ta pierwsza nie ekstreme lecz ona ma 30 MB/s będzie ok , czy lepiej mimo wszystko tą drugą ??
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kup sobie taką kartę :
http://www.amazon.co.uk/S...ords=sandisk+sd

Przynajmniej będziesz miał pewność że niepodrobiona.

Darmowa dostawa od 25 funtów więc idealnie się wstrzelasz...

Ja kupiłem 2 x 16 GB i jestem zadowolony....
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
tak ,tylko że ja ją musze mieć na sobotę , a po drugie nie mam zielonego pojęcia jak tam się kupuje :-(
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Trzeba mieć dowolną kartę płatniczą i nieco znać angielski .
"Free delivery" oznacza darmową wysyłkę.
Kupiłem już tam kilka rzeczy i zawsze dostałem dosyć szybko to co chciałem i do tego taniej niż w Polsce...
W internecie można znaleźć na temat zakupów na amazonie dużo polskich stron...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ale na sobotę raczej się nie wyrobią. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach