Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Kata/Lowepro-moje doświadczenia
Kata 3N1-33 / Lowepro SlimShot 200 AW
KT DL 3N1-33

Chciałem się podzielić wrażeniami z użytkowania tego plecaka przez ponad rok. Dla porównania - plecak Lowepro SlimShot 200 AW, bo taki miałem i używałem prze 2-3 lata.
Ponieważ w ciągu roku bywam na 4-6 plenerach wyjazdowych od bezdroży Mołdowy i Podola, po chaszcze różnych terenów, powiedzmy eko.. .
Dla takich warunków potrzeba oczywiście plecaka uniwersalnego, w miarę pojemnego, a najważniejsze – WYGODNEGO w użyciu.
Wybrałem system z możliwością szybkiego dostępu do sprzętu. Chyba każdy zgodzi się, że b.upierdliwe jest ciągłe zdejmowanie i zakładanie plecaka, by wyjąć korpus lub też szybki dostęp do kolejnego obiektywu. System Sling Shot Lowepro oraz serii 3N1 – Katy spełnia te warunki.
Możliwość przekręcenia jednym ruchem plecaka na przód, odpięcia komory i wyjęcia sprzętu.
Dodatkowa komora na laptopa w Kacie, powoduje ważną rzecz, usztywnia plecak.
Oczywiście nie noszę w teren laptopa. Kieszeń tę wykorzystuję do przenoszenia papierów (np. mapy), zmieszczą się też kanapki.
W Lowepro prawdziwą zmorą jest „składanie się” niemal wpół plecaka, gdy jest w nim korpus z gripem i dodatkowe szkło. Wynika to oczywiście z małej sztywności plecaka. Kupując, tego się nie zauważa, dopiero użytkowanie powoduje, że TO zaczyna b. przeszkadzać. Kiedy po raz kolejny szarpiemy się, by wyciągnąć sprzęt wygląda to na tyle groteskowo, na ile jest niewygodne.
Niestety może się zdarzyć, że coś mniejszego może nam przy takiej okazji wypaść.. . Mnie wyleciała 28-mka
Kata jest po prostu sztywna i nic takiego się nie dzieje. Co więcej, odpinając klapę w Kacie nic się nie zacina, a w Lowepro ( tez z w/w powodu)-niestety zdarza się.
Zamek w Kacie jest po prostu rewelacyjny. Jednym ruchem otwiera się z dwóch stron. W L-W musimy to robić powoli.
Sprawa następna – szelki. Kata jest bezkonkurencyjna – 3 metody noszenia (razem z pasem biodrowym. To się sprawdza, a paski są wygodniejsze i nie uwierają. Po dłuższym noszeniu L-W staje się mniej komfortowy.
Przegródki, zdecydowanie mocniej trzymają się w Kacie.
Nie oceniam tu wielkości. Oczywiście Kata jest nieco większa.
Warto więc, jak sądzę wydać trochę więcej ale za to kupujemy „sprzęt docelowy”, o czym zaświadcza jego użytkownik.
Kata oferuje także system mocowania statywu. Ja noszę w/w na jednym pasku (a jest to Manfrotka 055x prób z dużą głowicą 808, ale to już inna opowieść
Jeśli natomiast chodzi o torby na ramię (do stosowania po mieście), tu Lowepro zdecydowanie przeważa (zwłaszcza w kontekście toreb nierzucających się w oczy)
Jest tu taki wątek, przypnę więc mój wybór do tego. Jest to torba:
Lowepro Classified 200 AW.
Ma wygląd nesesera = nie rzuca się w oczy. Jest dość sztywna, pakowna i co najważniejsze – szybki dostęp do sprzętu – otwierana od góry, a zawsze jest to funkcja nie do przecenienia.
Pozdrawiam ciepło, życząc właściwego wyboru… .

[ Dodano: 2013-04-20, 22:15 ]
Zapomniałem dodać obrazek plecaka:
http://www.kata-bags.com/...ash-ktdl-3n1-33

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach