k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Nie... już dużo wcześniej tu na forum pisałem że straciłem ten model tzn v370 (napisany był również powód). Przypominam żeby czytać za nim znów zostanie się obsypanym "radami" na forum, i pytaniami niepotrzebnymi.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
A no tak.. "Ryszard" rocznik 2006.. prawdziwy kolejny "weteran", więc nie "porozmawiasz".
Czy ta strona Pentax.pl musi mieć charakter podobny do wyszydzanego Digart.pl? (dawnego również forum?)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
k_kamil1, tę szyderę to raczej daje się odczuć w Twoich postach. Nie zauważyłem ani krzty szyderstwa w poście Ryszarda. Nie każdy ma czas aby zawsze czytać całe wątki. Żyjemy też prawdziwym życiem a nie tylko wirtualnym. Sądzę, że Ryszard chciał się upewnić czy pracowałeś na V370 i co Tobie w nim nie wystarczało. Daj sobie więcej luzu. To forum jet bardzo przyjazne dla pytających. Nawet wówczas gdy trzeba te same sprawy wyjaśniać po raz n-ty. Na forum N czy C już dawno spuścili by Cię "do kanału". Dlatego właśnie na naszym forum jest spora grupa użytkowników innych systemów. Zresztą zauważ, że to już kolejna strona tego wątku i jakoś nikt jeszcze nić złośliwego nie napisał. Mam wrażenie, że to do Ciebie nie docierają pewne prawdy, które przedstawiają Tobie praktycy a nie tylko teoretycy fotografii. Wielu zaczynało swoją przygodę jeszcze w czasach fotografii tzw. analogowej i miało w niej sporo osiągnięć. Tak więc czytaj i słuchaj uważnie i nie "kokoć" się z byle drobnostki. Nikt tu zapewne nie chce Cię zniechęcić do tego jakże miłego ale też naprawdę wymagającego hobby.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Może mi się zdarzy czasem lekkie szyderstwo, ale na pewno nie jakieś super celowe.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Powiem tak.. z tego forum dowiedziałem się tyle co sam wiedziałem.. może mniej.. czasem jednak może i więcej.
Kwesta raw, tiff, jpg ... tyle samo mi wiadomo. Różnica również między dedykowanymi skanerami a płaskami.. podobnie.
Jedynie bakulik "rocznik 2013" przybliżył mi zasadę działania czyszczenia nagatywów (nie czytałem o tym).
Ogolnie mam większy problem z cyfryzacją lub mniejszy od pojmowania systemów analogowych (również wszystko w praktyce).
I nie tylko w fotografii a i np również audio.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Podziwiam Waszą cierpliwość.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Od pszczołowaty >>>Podziwiam Waszą cierpliwość...."



No chyba nikt nie jest alfą i omegą
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
k_kamil1 napisał/a:
Czy ta strona Pentax.pl musi mieć charakter podobny do wyszydzanego Digart.pl? (dawnego również forum?)

Nie ma obowiązku korzystania z niej.
Koledzy chcą Ci pomóc, nawet za darmo
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
powalos - po co Ryszard miał się upewniać czy pracowałem na v370? Czy mam to też udowadniać? a może nie widzę sensu udowadniania? Z v370 poszło też kilka moich prac na mini wystawę (i po druku w lab-e - trochę bez sensu ale tak poszło) choć konkursu "na kalendarz" nie wygrały... to jednak przedostały się do małej sali... mogłem tą wystawę z kimś bliższym w takiej formie obejrzeć niestety tylko właśnie wirtualnie (mamy dziś tzw covida). Jestem też po zbiorowych wystawach malarskich, ale wystawy to nie wszystko.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
I pszczołowaty - nie ja ten wątek założyłem i nie tylko może ja szukam jakiejś pomocy?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
k_kamil1, pokój z Tobą. Ja już milczę w tym wątku.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
k_kamil1 napisał/a:
Powiem tak.. z tego forum dowiedziałem się tyle co sam wiedziałem.. może mniej.. czasem jednak może i więcej.

Mam nadzieję, że już wszystko wiesz. Z mojej strony tyle.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Prócz tego forum śledzę jednak, czytam na różne tematy na własną rękę... i z innych źródeł. Czy doświadczenie z v370 który się popsuł, stracił.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
k_kamil1 napisał/a:
I pszczołowaty - nie ja ten wątek założyłem i nie tylko może ja szukam jakiejś pomocy?

Wątek założyłem ja i dzięki radom tu uzyskanym zamiast v370 kupiłem Reflecta 3600
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
kojut >>> Wątek założyłem ja i dzięki radom tu uzyskanym zamiast v370 kupiłem Reflecta 3600


Dobrze.. nie neguję

W 2016 roku przemawiała też do mnie uniwersalność na dokumenty
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
... który sprzedałem po zakupie Epson 3200 photo.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
A zajrzę później z ciekawości na tego epson 3200, ale to chyba jakiś starszy model (z tego co mi wiadomo)...

Jeszcze zboczę z tematu (więc proszę nie kopiować i nie odpowiadać, ale niech zostanie)
Pisałem coś o pojmowaniu cyfryzacji i obok niej systemów analogowych...
No i o praktyce w tym wszystkim
Jedynie malarstwo jest wolne od ..... (nie chcę wsadzać tu kija w mrowisko)
Więc praktyka tzw mistrzostwo czy jeszcze co innego jak nadmierna dokładność też nie jest jakimś azylem dla sztuki czy nie sztuki bo ociera się o jedynie (nie chcę tego opisywać, wymieniać, wsadzać kija w mrowisko) ale ociera się o brak tajemniczości.
Środek to w ogóle magia..
Jeszcze wrócę do "przepaleń" ze skanera (pisane symbolicznie "przepaleń)
To też ma swój "garażowy klimat"..
Ale ten środek..
No wszystko zależy od tego co kto chce lub jak uzyskać...
W czym się je...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Był kiedyś taki dowcip o tym, jak to do starego bacy przyszedł młody juhas i zaczął zadawać mu różne pytania, a nie będąc zadowolonym z odpowiedzi, brnął dalej i dalej, aż w końcu baca skwitował: „Cosik mi się widzi, ześ tu nie po nauki psysedł, ino zeby w gębę dostać…”. Myślę, że osiągnęliśmy mniej więcej to samo, czego dowodem wstążka. Nie przyszedłeś tu uzyskać porady, tylko po utwierdzenie się w swoich racjach, które jak widać, nie wszyscy podzielają. Po co te wycieczki osobiste? Napisałeś 58 postów, wszystkie w tym wątku. Uważasz, że inni mają wszystko od razu zapamiętać? Oczekujesz, że będą siedzieć i obserwować, czy aby coś nowego od Ciebie się nie pojawiło, by od razu odpisać? To są pytania retoryczne, nie musisz na nie odpowiadać.

Kup najlepszy skaner, na jaki Cię stać, skanuj do TIFFa, drukuj wielkie formaty, wystawiaj się w galeriach i bądź szczęśliwy. Mam nadzieję, że to będzie ostatni post w tej dyskusji. Z mojej strony na pewno.

pszczołowaty napisał/a:
Podziwiam Waszą cierpliwość.

To pewnie z okazji Dnia Tolerancji.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Słuchaj babulik - z tym porównaniem jak baca - no nie jestem weteranem Pentax.pl bo mnie za specjalnie ta marka nie interesuje. Zajrzałem tu bardziej z powodu v370. A wstążka rozumiem to coś czerwonego? Miałem już taki przypadek na Digart.pl gdzie bezprawnie mnie zbanowano bo okazałem się kozłem ofiarnym między forumowiczami. Choć naprawdę nie mam w zwyczaju lecieć na policję - wtedy to zgłosiłem. Całe szczęście inny moderator niż ten który mnie zablokował miał inną bardziej obiektywną ocenę sytuacji (odblokował). Była też inna strona jak VariArt.pl - dobrze ją wspominam i o dziwo ze starszymi ludźmi?
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
I nie tylko o świecie wirtualnym tu mowa - również spotkanie na żywo (na konkurs malarski). I nie pisz z góry "wystawiaj się, bądź szczęśliwy" skoro kogoś nie znasz - bo ten ktoś może mieć inne cele.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach