Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
LensPen
Wiem że jest mnóstwo tematów w których pojawia się LensPen ale nie ma tak naprawdę żadnego (przynajmniej nie znalazłem) poświęconego tylko temu zacnemu przyrządowi.
By znaleźć jakieś informację trzeba przekopać internety a i tak pewności nigdy nie mam bo wiele z tych informacji jest niepotwierdzonych.
A dlaczego informacje na Tym forum mają być pewniejsze, może Ktoś zapytać?
A dla tego że np.ja jako czytelnik Tego forum mam już wyrobione zdanie o piszących tu osobach i o ich wiedzy, natomiast o Cześku czy Wieśku z forum N czy C nie wiem nic, bo tamtego forum po prostu nie czytam a ilość wpisów o niczym nie świadczy.
To tyle tytułem wstępu (dla moderatorów)

A teraz do rzeczy:

1 - Chciałbym zakupić LensPen'a ale oryginalnego, czy jest jakaś możliwość by je odróżnić. (Od razu zaznaczam że polskim sklepom wieżę tak samo jak chińskim a nawet mniej)
...ale jeżeli Ktoś mi poda namiary na ebay lub ewentualnie jakiś sklep w Polsce w którym na 100% są sprzedawane oryginały będę wdzięczny.

2 - Jak czyścić, wbrew pozorom to dość istotne bo znalazłem informacje że:
- można na sucho
- można na mokro
- nie wolno na sucho
- nie wolno na mokro

3 - Czym czyścić LensPen'a. Jeżeli za pomocą lenspena wyczyścimy tłusty odcisk palca to ten tłuszcz oczywiście nie znika magiczne tylko gdzieś zostaje.

PS
Czyszczenie to dla mnie ostateczność, do większości zanieczyszczeń wystarczy gruszka ale jak już to wolał bym wiedzieć jak zrobić to dobrze i nie zepsuć czegoś tym czyszczeniem.
PSS
Ze wstydem przyznaję że nie znam angielskiego a google translatorowi wierzę jeszcze mniej niż Cześkowi czy Wieśkowi z forum N lub C.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poszukaj postów Dady na ten temat.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Kupiłem ostatnio. Co do oryginalnych to wejdź sobie na stronę lenspen.pl i tam masz listę sklepów, które są dystrybutorami ich sprzętu w Polsce. Znika magicznie bo związek węgla (czy coś w tym stylu) w tej nasadce po prostu rozpuszcza ten tłuszcz. Ja czyściłem na sucho: gruszka>pędzelek>nasadka ---> szkło czyste i nieporysowane ale wiadomo wszystko trzeba robić z rozwagą (w moim wypadku to czyszczenie wypadło lepiej niż jakąkolwiek ściereczką).
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dokładnie tak @Atimis, lenspen.pl :-)
Niestety ja zamiast pójść najprostszą z możliwych dróg szukam po jakichś internetach.

Tak jak napisał Atmis, strona lenspen.pl jest przedstawicielem na Polskę lenspen, co jest potwierdzone na stronie lenspen.com.

Na lenspen.pl jest lista sklepów w które sprzedają oryginalne lenspen'y i nawet instrukcje jak ich używać.

Wychodzi na to że czyścimy na sucho ponieważ w końcówce jest dozownik jakiegoś środka który jest wewnątrz.

Dzięki za zainteresowanie Panowie.
Pozdrawiam
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ciekawostka: ich produktem można wyczyścić matrycę nawet w… analogowym EOSie 50! ;-)



https://www.youtube.com/watch?v=GAtefL54SuA#t=134

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach