dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A co sadzicie o skanerach BenQ?
Duzo pisano o nim na pl.rec.foto, ale tam opinie byly zdominowane przez Jewule i innych Czarkow - jeden nie poleca nic ponizej Coolscana 4000, a drugi uznaje wszystko byle mialo Nikon na obudowie.

Czy BenQ ScanWit 2750i jest faktycznie tak beznadziejny? Czy jest w ogole porownywalny z LS2000 albo Minoltami Dual, czy na przyklad przez gesty negatyw albo slajd za krola pana sie nie przebije? Slyszalem, ze jest wolny, ale w tym przedziale cenowym nie licze na II kosmiczna. Jako ze na dniach stane sie posiadaczem gory slajdow i negatywow, zacznie mi tez zalezec na ICE - nie wiecie jak sie sprawuje?

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Czy jest w ogole porownywalny z LS2000 albo Minoltami Dual,


Jest. Ale to tylko opinia z drugiej pary oczu.

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Prawdę mówiąc, cały czas zastanawiam się nad takim wystawionym na alledrogo, oglądałam sample i jak dla mnie - całkiem w porządku. Tylko odbiór osobisty jest preferowany - dlatego jeszcze go nie mam :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
cotti napisał/a:
cały czas zastanawiam się nad takim wystawionym na alledrogo

No to masz pierwszenstwo, bo ja tez sie zastanawialem ;-)
dz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Umax PowerLook 270 Plus, czyli odpowiednik obecnego Benqa 2740. Skanowanie 1 klatki z ICE w max rozdzielczości (2700 dpi) trwa ok. 3.5 min (komputer P4 D915, 2800 MHz). Zdjecia na mojej stronce z Adrspachu oraz II PPD były skanowane właśnie nim. Normalne negatywy (nawet te gęste) i slajdy (gęste ale nie czarne) skanują się bezproblemowo. Nie skanowałem Velvii. Nie mam porównania własnocznego z innymi skanerami.

Odbitki robiłem do formaty A4 i są - subiektywnie - "bardzo dobre" (pod lupą pewnie widać). Ale DS daje obrazy o większej ostrości i mniejszej ilości "kaszy".
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Odbitki robiłem do formaty A4 i są - subiektywnie - "bardzo dobre" (pod lupą pewnie widać). Ale DS daje obrazy o większej ostrości i mniejszej ilości "kaszy".


Nie ma czego porownywac, zorzyk.... na wystawie mialem jedna fote z iso 1600 z k10d, zeby nie wyrozniala sie od tych z filmu musialem dodac MASE ziarna.... i to przy formacie 40x60...
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
dzerry, a czemu nie rozejrzysz sie na ebayu za takim LS-2000? Na alledrogo widze tylko 3 w zakonczonych aukcjach z czego jeden kupil dan ;) ale na ebayu sie przewijaja caly czas i to nie tylko z usa.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
dzerry, a czemu nie rozejrzysz się na ebayu za takim LS-2000?
Mam daleko posunieta niechec do ebaya - przez ostanie kilka lat ebay byl dla mnie zrodlem niewyczerpanej satysfkakcji, az nagle trach i na 5 ostatnich aukcji 3 rzeczy w ogole nie doszly, a czwarta wedrowala se w te i z powrotem miedzy Polska a USA. Musze ochlonac, zanim zaczne znow browsowac ebaya ;-) Wystarczy, ze teraz gryze palce z nerwow, bo czekam na dwie kolejne rzeczy z UK.

dz.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
dzerry, ale Ty pierwszy o tym publicznie powiedziałeś :) gdybyś mieszkał bliżej, wzięlibyśmy na spółę :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ja bym poszukał nikona na twoim miejscu, i dokupił do niego adapter skanowania calej rolki naraz!
to jest gites, skanowanie paskami jest nudne i męczące przy większej ilości bardzo
ale nie wiem jak z dostępnością czy ceną tego cudaka co 40klatek zjada.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jak juz gdzies pisalem - skaner z eBaya nie jest latwo kupic. Jesli cena sprzedazy jest atrakcyjna, to juz wysylka poza wyspy bywa lekko absurdalna (np 30GBP) i caly interes traci sens. Z drugiej strony podaz tego typu sprzetow jest tam duzo duzo wieksza. Ale znowu - jak ktos poda sensowna cene wysylki do europy kontynentalnej, to na sprzet rzucaja sie wszelkie szwaby, makarony i zabojady... i na dzien przed koncem aukcji cena jest wyzsza niz srednia rynkowa :-?

A u nas? Pojawia sie cos ciekawego raz na tydzien, ale w marnej cenie. Wlasciwie nie ma czego szukac bez tysiaka w kieszeni. Mozna kupic, tak jak ja, stary sprzet i zainwestowac troche czasu i energii w jego renowacje...

Mimo wszystko warto kupic dedykowany, bo to jest inna jakosc.

Aha, ja bym bral tego Benq z allegro. Ostatnio byl za 600 zl i uwazam, ze w tej cenie ciezko kupic cos lepszego. Alkos kiedys podsylal link do testu, gdzie brat-blizniak Benqu, czyli Acer poradzil sobie naprawde niezle!

dzerry i cotti, zycze Wam powodzenia w poszukiwaniach! :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla napisał/a:
ja bym poszukał nikona na twoim miejscu, i dokupił do niego adapter skanowania calej rolki naraz!
Taki adapter to jedno z moich marzen ;-) Ale podejrzewam, ze moze byc ciezko znalezc...

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Taki adapter to jedno z moich marzen ;-) Ale podejrzewam, ze moze byc ciezko znalezc...

Czesto jest w zestawach z LS-4000 i LS-5000 :mrgreen: :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Czesto jest w zestawach z LS-4000 i LS-5000 :mrgreen: :-P

aaa, to luzik ;-) Ale zobacz, do tego nie dolaczyli: http://cgi.ebay.co.uk/New...VQQcmdZViewItem
:-P

dz.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
TUTAJ
Cena nie wymaga komentarza ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
TUTAJ
Cena nie wymaga komentarza


Ale to jest w dodatku do APS'a ;-)To byl dopiero wynalazek ;-)

dz.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Wlasnie zauwazylem... ale cos sie nie moge doszukac tego samego dla 35mm
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
To chyba nie to. Z tego co kojarze, to do 4000 i 5000 byl taki okraglyy magazynek.

Do LS-2000 nie ma takiego adaptera. Aha - jeszcze jedna sprawa mnie intryguje - kto przechowuje niepociety film? :-P

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
Wlasnie zauwazylem... ale cos się nie moge doszukac tego samego dla 35mm
Jesli znalazlbym tanio LS'a to bylbym sklonny wydac 300 dolkow na taki adapter - toz to bajka jest.

dz.

[ Dodano: 2007-06-06, 12:58 ]
dan napisał/a:
kto przechowuje nie pociety film?

suszysz, skanujesz z rolki, ...miedzyczas - idziesz na piwko....., tniesz, do koszulki - moj workflow marzen ;-)

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tu masz 5000 z adapterem:
http://www.allegro.pl/ite...an_5000_ed.html

i tu 4000:
http://www.allegro.pl/ite...an_4000_ed.html

[ Dodano: 2007-06-06, 13:03 ]
dzerry napisał/a:
suszysz, skanujesz z rolki, ...miedzyczas - idziesz na piwko....., tniesz, do koszulki - moj workflow marzen ;-)

Ano chyba ze tak ;-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach