FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Pasek na aparat
Nadszedł już czas żeby pomyśleć o szyi i kręgosłupie.
Przymierzam się do kupna paska do aparatu.
Głównym celem jest odciążenie szyi (na kilku/nastogodzinnych eventach dżwiganie K-1ki z gripem, z 24-70 lub 70-200 i lampą to mordęga) poprzez opcję szybkiego przepięcia na pasek na ramię.
I tutaj widzę faworyta - https://peakdesign.pl/p/peak-design-pasek-szyje-slide-black-v3-czarny/

Ktoś ma, używał?
Spełnia właściwie wszystkie moje potrzeby - błyskawiczna zmiana długości paska (szybka zmiana opcji szyja-ramię), szybka opcja odpięci aparatu od paska, opcja zaczepienia jednej końcówki paska do gwintu statywowego. No i opcja wzbogacania sytemu Peak design.
Jedyne co mnie zastanawia to grubość, miękkość, wygoda paska jak jest na szyi. Widziałem inne, znacznie grubsze i szersze

Brać ten?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam, używam i jestem zadowolony. Węższą wersję kupiłem dla mojej żony, czyli forumowej Wieśki. Dokupiłem dodatkowe kotwice i używam zamiennie z analogiem i cyfrówką. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam, używam, jestem zadowolony.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
A jak wygoda? nic nie przeszkadza? W sumie jak przejrzałem na szybko net to nie widzę konkurencji. Reporter ma fajny, grubszy, ale elementy plastikowe i nie da się szybko zmienić długości paska, i odczepiasz aparat od paska z k.u.t.a.s.i.k.a.m.i :)

[ Dodano: 2018-10-30, 14:13 ]
Widzę cenzura działa, a chodziło o paski zwane po staropolsku :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeszkadza pasek, gdy torba jest mała i ciasna, bo trzeba go oddzielnie pakować.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kotwice mam zazwyczaj podpiętą pod jeden zaczep boczny aparatu i pod mocowanie statywowe. Bez względu na to czy aparat wisi z boku, bardziej z tyłu czy bardziej z przodu, to spokojnie, bez obijania nawet przy podbieganiu przylega do ciała. Aparat przewieszony "na ukos", czyli na jednym ramieniu a zwisa przy drugim biodrze. Zmiana długości błyskawiczna.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Super, dzięki, wybór dokonany :)
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Mam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wygoda nieporównanie większa niż "zwykłych" pasków.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Od lutego używam SLIDE LITE ASH v3. Nie zdecydowałem się na wersję szerszą, którą pokazałeś ze względu na szerokość - jak masz powieszony na szyi w sposób tradycyjny to właśnie szerokość pasa trochę przeszkada w odchyleniu głowy do tyłu. Zależy jak będziesz nosić - ja preferuję przewieszenie "na ukos" aby podnosić "z biodra".

Pasek spełnia swoje zadanie i jest świetnie wykonany. W ramach akcji serwisowej dot. kotwic - dostałem v4 w ilości 4 szt. Firma dba o wizerunek.

Mogę polecić.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Używam i chwalę pod niebiosa :) Jeden z najlepszych zakupów z kategorii foto-gadżety.

Swego czasu, podczas nocnych spacerów, nosiłem przewieszony przez ramię zestaw K-3 + S10-20 + statyw :)

Po ponad roku używania jedynie nieco pobrudził się materiał (mam wersję niebieską).

Czy lżejsze, czy cięższe zestawy sprzętu - nie ma różnicy, zawsze jest wygodnie i komfortowo. W przeciwieństwie do paska oryginalnego czy skórzanego, który kiedyś miałem. One były po prostu za wąskie i ciężar sprzętu było czuć na karku/ramieniu.

Pasek jest dość długi, szeroki i sztywny. Do mojej torby wchodzi bez problemu, ale w plecaku foto-turystycznym muszę już go układać, żeby się zmieścił w komorze.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Przyszedł pasek, fajoski
Mam tylko pytanie - czy mocując go do aparatu usuwaliście te druciane zaczepy do paska i przyczepialiście bezpośrednio do metalowych uchwytów w body?
Czy do tych drucianych zaczepów?
Bo w ich przypadku sznurek kotwicy może się ocierać o końcówkę drucika zaczepu i w rezultacie przetrzeć?
Metalowe uchwyty w body są dość ostre i wydaje się że nawet szybciej mogą przetrzeć sznurki?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zamocowałem do tych trójkątów z nakładkami.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
I jak, nie przecierają się sznurki? bo tam akurat sznurki są przy ostrym zakończeniu drucika
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
FraZa napisał/a:
Mam tylko pytanie - czy mocując go do aparatu usuwaliście te druciane zaczepy do paska i przyczepialiście bezpośrednio do metalowych uchwytów w body?
Czy do tych drucianych zaczepów?

Mocowałem do trójkącików, bo linka przy kotwicy w mojej wersji jest za gruba i nie przeszła przez oczko.

FraZa napisał/a:
Bo w ich przypadku sznurek kotwicy może się ocierać o końcówkę drucika zaczepu i w rezultacie przetrzeć?
Metalowe uchwyty w body są dość ostre i wydaje się że nawet szybciej mogą przetrzeć sznurki?

W instrukcji były pokazane chyba 3 stopnie zużycia. Nawet jak sznurek kotwicy będzie się przecierać, to nie urwie się od razu (tzn. przynajmniej nie powinien ;))

[ Dodano: 2018-11-13, 19:07 ]
Tak wyglądają moje kotwice po ponad roku:
IMG_20181113_185919 by Tomasz Misztal, on Flickr
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie, no raczej się nie urwie :), pytam tylko czy komuś się nie przetarł
W zestawie są, oprócz 5 dodatkowych kotwic, druciane "bieżnie" do mocowania zamiast naszych trójkącików ale jest napisane, a nawet pisze :) że są do małych oczek w aparatach (przez które jak rozumiem nie przejdą sznurki od kotwic), próbowaliście tych bieżni zamiast naszych trójkącików?
Jeszcze jedno - te plastikowe mocowania kotwic na końcach paska nie rysują, ocierają aparatu przy intensywnym użytkowaniu? Bo stukają konkretnie o aparat i gripa

Przy okazji - odkleja mi się guma od body K-1 w okolicach kółka nastaw z przodu. Na razie tylko kawałek, do załamania na palec.
Co zrobić? Jakiś klej polecicie czy lepiej samemu nie babrać?
Bo może dalej się odklejać, komuś się odkleja też?

[ Dodano: 2018-11-13, 19:26 ]
Misztu - spoko, rzeczywiście sznury szerokie, teraz cieniuśkie i wszędzie wchodzą
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
FraZa napisał/a:
W zestawie są, oprócz 5 dodatkowych kotwic, druciane "bieżnie" do mocowania zamiast naszych trójkącików ale jest napisane, a nawet pisze :) że są do małych oczek w aparatach (przez które jak rozumiem nie przejdą sznurki od kotwic), próbowaliście tych bieżni zamiast naszych trójkącików?

To w nowych wersjach musieli coś przeprojektować, rozszerzyć. Ja dostałem 4 szt. kotwic, klucz "imbus", dużą płytkę, woreczek, papierki.

FraZa napisał/a:
Przy okazji - odkleja mi się guma od body K-1 w okolicach kółka nastaw z przodu. Na razie tylko kawałek, do załamania na palec.

O, prawie jak Nikon :D
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
W K-3 zrezygnowałem z trójkątnych drucików i bez problemu przewlokłem kotwice v3. Efekt jest taki, że nic nie dynda. Przetarć żadnych nie widać na razie. Pastylki kotwic nie rysują body.
Korzystając z akcji serwisowej dostałem też kotwice v4 - ponoć są trochę grubsze (na razie nie sprawdzałem czy przejdą przez oczka), faktycznie w zestawie są dodatkowe metalowe mocowania.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
A korzysta może ktoś z tego uchwytu link? Jak to się sprawdza w rzeczywistości?
Możliwość przytroczenia aparatu do ramienia plecaka w trakcie górskich wędrówek bardzo by mi odpowiadała;).
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Korzystam od pół roku i sobie chwalę.
Przytroczenie do paska spodni u mnie się nie sprawdziło - jest niewygodne bo obiektyw obija się o nogę - chyba że ze stałką ltd - wtedy jest ok.
Na pasku plecaka musisz znaleźć "dobre miejsce".
Bez problemu obchodziłem Karkonosze i Pieniny z K30 i T70-200 lub DA16-45
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Mam chińską podróbkę :-) i używam sporadycznie, jak wiem że będę więcej chodził z kijkami niż bez.
K-30 + 18-135 jest na tyle ciężki, że w przypadku małego plecaka ściąga go z jednej strony, w przypadku dużego mniej, ale po jakimś czasie daje się odczuć nierówne obciążenie ramion. Może z lżejszym aparatem byłoby lepiej.
Jak nie chodzę za dużo z kijami to biorę pasek slide? sling? (akurat BlackRapid ileśtam), i też obiektyw się czasem wysuwa i po długim (dłuższym) czasie czuć obciążenie, ale łatwo miejsce ucisku zmienić - przesunąć nieco pasek, no i aparat jest praktycznie cały czas "pod ręką", a z tego uchwytu trzeba aparat wyjąć dwiema rękami. W trudniejszym terenie przypinam karabinek do pasa piersiowego plecaka (tymczasowo, na kilka/naście minut).
Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach