Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Skanowanie slajdów we Wrocławiu
Cześć i czołem,

Odebrałem wczoraj z Rossmanna zestaw slajdów, które zrobiłem z wielką przyjemnością w Finlandii. Teraz pragnę co prędzej przenieść je do formatu cyfrowego. Kogo do takiego zlecenia zarekomendowalibyście we Wrocławiu?

Od razu zaznaczam:
    - przeszukałem forum na okoliczność słów kluczowych "skanowanie" "Wrocław"
    - odnaleziony, jako reklamujący swoje usługi, guerilla nie odpowiada na maile, pewnie jest na urlopie ;-)
    - korzystałem już z usług P.F. Czarnecki - wolałbym tego uniknąć: notorycznie zapominali o zeskanowaniu paska/paru klatek
    - cena: dobrze by było, gdyby było niedrogo, ale priorytetem jest jakość: interesuje mnie skan do rozmiarów 3000x2000px

Pozdrawiam,
Kytutr
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Agfa na Jedności Narodowej? Tylko nie wiem, czy przypadkiem nie skanują tylko oramkowanych slajdów. Robią "standardowo" 3000x2000, do wyboru TIFF, BMP, JPG. JPGi wychodzą trochę taniej, ale to wynika z tego, że się 5-6 filmów mieści na płytę, a nie jeden (jak w TIFie). Tu cenniki znajdziesz, czy coś:
http://e-agfa.pl/
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Dzięki matb za Zn. A jak jest u nich z jakością? Czy dysponujesz może jakimiś próbkami? Jak przystało na schizofrenicznego fotografa, cały czas podejrzewam, że gdziekolwiek bym nie poszedł, to zeskanują albo za drogo, albo źle ;-)

Pozdrawiam,
Kytutr
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ze slajdów skanów nie mam. Mam tylko z negatywu. Mogę jakąś próbkę 100% wystawić. Zdaje się, że skany slajdów to tam djack robi. Poszukaj w jego galerii - tyle, że już przetworzone i nie 100%.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Na Odrzańskiej skan 3000x2000 podpada pod kategorię profi i jest droższy. Nie wiem jak jest u nich z jakością, bo nie robiłem. W Agfie robią 3000x2000 bez łaski i jeszcze dają do wyboru tiff lub jpg.
To są cropy 100% z Agfy:
- Provia 100

- Velvia 100

Ostatnio miałem mały problem z ich profilem barwnym. Na skanach z Velvii tylko PS widział wszystkie kolory normalnie, a np. IE, ACDSee i podgląd obrazu gubiły szczegóły i pokazywały jasną zieleń we "wściekłych" odcieniach. Po przekonwertowaniu do sRGB wszystko wróciło do normy. Co ciekawe ze skanami z negatywów takich problemów nie było (ze slajdami wcześniej też nie)
- Velvia 100 z profilem Agfy

- dla porównania to samo z profilem sRGB


[ Dodano: 2007-08-08, 20:46 ]
matb napisał/a:
Tylko nie wiem, czy przypadkiem nie skanują tylko oramkowanych slajdów

Ja robiłem z pasków, więc nie ma problemu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
djack, wielkie dzięki za przykładowe zdjęcia - niestety, byłem już szybszy (znaczy niecierpliwy) i oddałem do P.F. Czarnecki - oprócz "zapominania" o niektórych klatkach (bez słowa skargi przyjmowali reklamacje) nie mogę się na nich skarżyć - denerwujące było tylko to dwukrotne bieganie z tymi samymi slajdami.

Oto próbki (niestety, nie jest to crop 100%):

Fuji Provia 100F:


Fuji Astia:


Fuji Sensia:


Pozdrawiam,
Kytutr
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tak z innej beczki, ta ciężarówka to też Wrocław?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
djack napisał/a:
Tak z innej beczki, ta ciężarówka to też Wrocław?
Tak. Podobno mają je wymienić na te tramwaje. Większa ładowność...
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Tak, to Wrocław, zdjęcie archiwalne z budowy Festung Breslau.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Tak, to Wrocław, zdjęcie archiwalne z budowy Festung Breslau.
Nie znam się na samochodach, ale wydawał mi sie taki "ładny, amerykański" ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
djack napisał/a:
Tak z innej beczki, ta ciężarówka to też Wrocław?


Ciężarówka znajduje się w Bielczy, w gminie Borzęcin, w powiecie brzeskim, województwo małopolskie. Wszelkie szczegóły dotyczące zdjęcia są dostępne tutaj:
http://www.flickr.com/photos/kytutr/544002771/

Pozdrawiam,
Kytutr
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Nie, to zdobyczny KrAZ, porzucony przez Sowietów pod Wiaźmą, przewieziony do wykorzystania pozafrontowego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach